Znajdź lekarza w okolicy

Wyszukaj swojego lekarza
spośród tysięcy specjalistów.

Wybierz termin i godzinę

Wybierz z kilku milionów wolnych
terminów na NFZ lub prywatnie.

Zarezerwuj wizytę

Potwierdź swoje dane i przyjdź
na wizytę do swojego lekarza specjalisty.


Ortopedia

Dermatologia

Grzybica paznokci - objawy, leczenie i profilaktyka

Grzybica paznokci: objawy, leczenie i profilaktyka

Zadbane dłonie i stopy postrzegane są jako wizytówka każdego z nas. Większość kobiet decyduje się na profesjonalny manicure i pedicure w salonach kosmetycznych. Również panowie przekonują się, że warto dbać o estetykę dłoni i stóp. Dlatego wszelkie defekty i schorzenia paznokci nie są mile widziane. Jednak nawet najbardziej zadbane paznokcie może dotknąć grzybica. W jaki sposób objawia się to schorzenie? Czy można z nią walczyć domowymi sposobami?

Rozstępy - czy można się ich pozbyć?

Rozstępy – czy można się ich pozbyć? Jak im zapobiegać?

W ciągu całego życia narażamy naszą skórę na wiele uszkodzeń. Odpowiednio nawilżona i odżywiona odznacza się większą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, zmianę wagi i urazy mechaniczne. Jednak nawet najlepiej zadbana skóra ma swoje ograniczenia. Narażona na nadmierne rozciąganie w końcu ulega uszkodzeniu, przez co pojawiają się na niej rozstępy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można się ich pozbyć? A może da się im skutecznie zapobiegać?

Ginekologia

Czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne?

Czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne?

Tabletka antykoncepcyjna jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Pierwszy preparat tego typu pojawił się w aptekach w latach sześćdziesiątych i na zawsze zrewolucjonizował życie kobiet na całym świecie, przyczyniając się do nieodwracalnych zmian społecznych. Od tego czasu tabletki antykoncepcyjne przechodziły wiele zmian, jednak ich stosowanie nadal niesie ze sobą pewne ryzyko. Warto zatem zadać sobie pytanie, czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne dla naszego zdrowia?

Badania i diagnostyka

glukoza badania

Glukoza - jaki jest prawidłowy poziom cukru we krwi?

Poziom glukozy we krwi określany jest mianem glikemii. W ciągu dnia ulega on ciągłym wahaniom, w zależności od pory dnia, aktywności i posiłków. Glikemię kontrolują przede wszystkim osoby chore na cukrzycę, powinny to jednak robić także osoby zdrowe. Kontrola poziomu cukru pozwala wyłapywać pewne anomalie na wczesnym etapie i podjąć właściwe leczenie. W jaki sposób należy przygotować się do badania glikemii i jak należy intepretować wyniki laboratoryjne?

Jakie jest prawidłowe ciśnienie?

Jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi?

Nasze zdrowie i samopoczucie są uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowa praca układu krążenia oraz unormowane ciśnienie tętnicze krwi. Jeżeli jest nadmiernie wysokie lub zbyt niskie, nie tylko odbija się to na naszym samopoczuciu, ale może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Warto zatem wiedzieć, jakie są normy ciśnienia tętniczego krwi u osoby dorosłej i jak je prawidłowo mierzyć, by w porę zareagować.

Odżywianie i Diety

Celiakia i nadwrażliwość na gluten - objawy i leczenie

Celiakia i nadwrażliwość na gluten? Czym się objawiają i jakie są sposoby leczenia?

Celiakia to choroba genetyczna o charakterze autoimmunologicznym, która atakuje osoby w różnym wieku. Czynnikiem, który wyzwala jej objawy jest gluten - mieszanina białek, zawarta w takich zbożach, jak pszenica, czy żyto. Problem z tolerancją glutenu pojawia się, gdy w jelitach zanikają tzw. kosmki jelitowe. W jaki sposób można zdiagnozować celiakię? Czy konieczne jest wprowadzenie diety eliminacyjnej?

Czym jest anoreksja i jak ją leczyć?

Czym jest anoreksja i jak ją leczyć?

Pogoń za idealnym wyglądem i szczupłą sylwetką dopada nas już w wieku dojrzewania. Niestety nawet blisko połowa nastolatek nie jest zadowolona z tego, jak wygląda. Presja społeczna i brak akceptacji ze strony rówieśników sprawiają, że młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, dążą do osiągnięcia sztywno określonego ideału piękna. Nadmierna kontrola nad wagą prowadzić może do groźnych zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji. Jak objawia się to schorzenie i w jaki sposób można pomóc osobie chorej?

Zdrowie