Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Dowiedz się, co możesz zrobić dla swojej prostaty

Artykuł sponsorowany

2020-11-06 15:02
Dowiedz się, co możesz zrobić dla swojej prostaty

Mężczyźni zazwyczaj unikają rozmów o tym, co ich niepokoi np. o zmniejszonym komforcie oddawania moczu. Tymczasem na takie sygnały najlepiej zareagować od razu! Dowiedz się, jak regularnie dbać o swoją prostatę oraz w jakim przypadku udać się na badania.

Prostata to gruczoł krokowy, który posiada każdy mężczyzna. Znajduje się pod pęcherzem moczowym. Wraz z wiekiem może się powiększać, a dzieje się to najczęściej u panów po 40. roku życia, co może dawać się we znaki.

Jak odczytać znaki, które daje nam prostata?

Przede wszystkim możemy odczuwać zmniejszony komfort podczas oddawania moczu niż dotychczas. Jeśli strumień moczu jest cienki, a ty pomimo częstego parcia na pęcherz nie możesz go w pełni opróżnić, zainteresuj się swoją prostatą. Oczywiście, najlepiej by było jakbyś udał się na badania prostaty. To nic skomplikowanego, musisz tylko podejść do tego po męsku, zdecydowanie.

Jak dbać o kondycję swojej męskości?

Tymczasem podpowiemy ci, co robić, a czego nie robić dla dobra twojego gruczołu krokowego, a także twojej „męskości”, czyli utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu i prawidłowej płodności.

1. Dbaj o odpowiednią dietę, rozważ męską suplementację. Dieta mężczyzny powinna uwzględniać nie tylko zdrowe tłuszcze, białka i węglowodany złożone. Powinna być bogata w dwa ważne dla panów składniki mineralne: cynk oraz selen. Selen przyczynia się do prawidłowego przebiegu spermatogenezy, natomiast cynk spełnia kilka zadań: pomaga w utrzymaniu prawidłowej płodności i prawidłowych funkcji rozrodczych oraz przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu testosteronu we krwi. Warto też rozważyć suplementację tych składników stosując suplement diety Doppelherz® aktiv Na prostatę Forte, zawierający również inne składniki, m.in. wyciągi roślinne wspierające prawidłowe funkcjonowanie prostaty, czyli: palmę sabałową, olej z pestek dyni oraz wyciąg z korzenia pokrzywy. Ważne, by suplementacja była regularna i konsekwentna. Sam cynk znajduje się również w produktach spożywczych takich jak: w: mięso, jaja, wątroba, ryby, ostrygi, nasiona dyni i słonecznika, a selen znajdziemy w orzechach brazylijskich, łososiu i tuńczyku.

Prostata - to proste!

2. Dbaj o aktywność i krążenie. Regularnie uprawiaj sport lub chociaż chodź na regularne, codzienne spacery. Wszystkie te czynności pobudzają nasze krążenie oraz pozwalają nam utrzymać lub wzmocnić kondycję fizyczną. Nie musimy chyba dalej tłumaczyć, jak ważny jest ruch dla funkcjonowania naszego ciała?

3. Staraj się utrzymywać regularną aktywność seksualną. Jak potocznie zwykło się mówić „nieużywany narząd zanika”. Ma to zarówno aspekty psychologiczne, ponieważ długa abstynencja seksualna może prowadzić do obawy przed zbliżeniem, jak i czysto fizjologiczne – aktywność seksualna pobudza wydzielanie testosteronu. Dla stanu prostaty duże znaczenie ma utrzymywanie dobrego krążenia, a seks niewątpliwie to krążenie pobudza.

4. Unikaj używek. Zrezygnuj z palenia tytoniu, ponieważ źle wpływa na krążenie. Nie pij alkoholu w nadmiernych ilościach.

5. Wyrzuć z szafy zbyt obcisłe slipy, szorty, spodnie, ponieważ poprzez zbyt mocny ucisk blokują prawidłowe krążenie krwi.

6. Unikaj przegrzewania się. Zrezygnuj z długich kąpieli w gorącej wodzie, ponieważ źle wpływają na krążenie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu prostaty, najlepiej udaj się na badania.

 

Źródła:
https://mojasilaruchu.pl/w-dobrej-kondycji/czym-dzisiaj-jest-meskosc-i-jak-ja-utrzymac-na-wysokim-poziomie
Greczner T. Jak Dbać o kondycję? Rola aktywności Fizycznej w wieku 50+. Tom 2 z Serii Biblioteka Nestora. Wrocław: Oficyna Wydawnicza „Impuls”; 2009.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów