Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Ile kosztuje liposukcja?

Artykuł sponsorowany

2020-12-15 10:56
ile kosztuje liposukcja

Odsysanie tłuszczu to coraz popularniejsza metoda pozbywania się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Szczególne uznanie zdobyła wśród osób, które są szczupłe, lecz niektóre partie ich ciała wymagają dodatkowego wysmuklenia, na które nie pomaga regularna dieta i aktywność fizyczna. Liposukcja pozwala na usunięcie tłuszczu z danego obszaru i daje natychmiastowe efekty. Dzięki temu można szybko pozbyć się upartych boczków, odstającego brzucha czy zbyt krągłych ud.

Dla kogo wskazana jest liposukcja?

Wbrew obiegowym opiniom liposukcja nie jest przeznaczona dla osób z dużą nadwagą i otyłych. Do zabiegu nie kwalifikują się również pacjenci, którzy mają częste wahania wagi. To doskonała metoda na wyrzeźbienie sylwetki. Do zabiegu kwalifikują się osoby szczupłe, u których dieta i ćwiczenia nie pomogły w zgubieniu regionalnie występującej tkanki tłuszczowej. Na odsysanie tłuszczu często zgłaszają się kobiety po urodzeniu dziecka, które marzą o uzyskaniu płaskiego brzucha, niestety zgromadzony na nim tłuszcz nie chce się poddać. Liposukcja to również doskonały zabieg dla osób, które mają wyraźne dysproporcje ciała, a dieta i ćwiczenia nie niwelują tych różnic. Może to być wspomniana oponka na brzuchu, obfite bryczesy czy brak wcięcia w talii. Odsysanie tłuszczu jest zalecane również dla osób, które cierpią na lipodemię, czyli otłuszczenie i obrzęki występujące w obszarze kończyn dolnych. 

Ile kosztuje liposukcja?

Cena liposukcji uzależniona jest od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg, a także ilości odessanego tłuszczu. Może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, dlatego niemożliwe jest podanie dokładnej ceny zabiegu. Przykładowo liposukcja brzucha czy ud to koszt od 5 do nawet 11 tysięcy złotych. W przypadku prywatnych placówek medycyny estetycznej w tej cenie znajduje się nie tylko koszt właściwego zabiegu, ale również znieczulenie, niezbędne konsultacje pooperacyjne z lekarzem oraz specjalistyczne ubranie uciskowe, które należy nosić przez około dwa tygodnie po zabiegu. 

Czy liposukcja jest refundowana?

Liposukcja to zabieg, który należy do operacji plastycznych. Ze względu na to, że sednem są tu walory estetyczne i poprawa urody, odsysanie tłuszczu nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wiele prywatnych klinik medycyny estetycznej oferuje jednak wygodny system ratalny, który pozwala sfinansować zabieg w ratach, które nie będą stanowić obciążenia dla domowego budżetu. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów