Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Lampa Bioptron - nowoczesna metoda leczenia

Artykuł sponsorowany

2020-11-05 09:53
Lampa Bioptron

Kto przeszedł przez proces gojenia się ran, zmagał się trądzikiem czy innymi problemami skórnymi, ten wie, że leczenie jest długie i wymaga konsekwentnego stosowania zabiegów. Z pomocą przychodzi nowoczesna lampa Bioptron firmy Zepter, która umożliwia wykonywanie zabiegów w zaciszu własnego domu. Jakie właściwości ma to urządzenie?

Leczenie terapeutyczne

Lampa Bioptron to współczesne narzędzie, które można stosować w leczeniu wielu schorzeń. Praca lampy odbywa się na zasadzie emitowania spolaryzowanej wiązki światła, która wykazuje szeroki wachlarz zastosowań dla poprawy kondycji zdrowotnej. Urządzenie marki Zepter zostało zaprojektowane z myślą o bezpiecznym użytkowaniu go w domowej przestrzeni. Lampa jest prosta w obsłudze, a jednocześnie, dzięki spełnionym normom i standardom, służy jako urządzenie medyczne.

Lecznicze wiązki światła

Lampa Bioptron emituje cztery różne wiązki światła dzięki zastosowaniu odpowiedniego filtra. Filtr ten chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym, co czyni sprzęt całkowicie bezpiecznym oraz skutecznym w terapii światłem. Lampa emituje następujące wiązki światła:

  • światło spolaryzowane, które wnika głęboko w tkanki skóry, pobudzając je do szybszej odbudowy i regeneracji;
  • światło polichromatyczne, którego zadaniem jest pobudzenie naświetlanego obszaru skóry do regeneracji;
  • światło niekoherentne, stanowiące nośnik wiązki o stałej intensywności, dociera do tkanek skóry wspomagając ich odbudowę;
  • światło o niskiej gęstości energetycznej, które dociera do obszaru ze stałą intensywnością, przyspieszając proces gojenia się ran.
Lecznicze wiązki światła

Bezpieczne leczenie w domu

Lampę Bioptron można stosować na wiele dolegliwości. Jej użycie jest w pełni bezpieczne oraz nieinwazyjne, co potwierdza ponad 840 punktów zebranych przez firmę Zepter w procesie certyfikacji urządzenia.

Lampa Bioptron skutecznie poprawia mikrocyrkulację, stymuluje procesy regeneracyjne skóry i tkanek, a także wzmacnia układ odpornościowy. Znalazła szerokie zastosowanie w fizjoterapii, szybko lecząc dolegliwości związane ze skurczem mięśni, skręcenia, nadwyrężenia , jak również zerwane więzadła i mięśnie oraz tzw. łokieć tenisisty.

Urządzenie jest idealnym rozwiązaniem na liczne rany pourazowe. Regularne stosowanie lampy przyspiesza gojenie się ran powstałym wskutek poparzeń, ran pooperacyjnych i po przeszczepach, a także owrzodzeń i odleżyn. Lampa znalazła swoje zastosowanie także w dermatologii, lecząc atopowe zapalenie skóry, łuszczycę, trądzik młodzieńczy i różowaty, a nawet opryszczkę czy półpasiec.

Ponadto świetnie sprawdza się u dzieci podczas leczenia infekcji górnych dróg oddechowych, w tym także takich na tle alergicznym, infekcji i zmian skórnych oraz zburzeń neurologicznych.

Wszechstronne zastosowanie lampy Bioptron czyni ją niezbędny urządzeniem w każdym domu. Produkt jest objęty 5-letnią gwarancją, a w zestawie można znaleźć także filtr fulerenowy, który przywraca naturalną pracę komórek.

Partnerem materiału jest Zepter Sklep – Twoja lampa Zepter.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów