Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta z otyłością brzuszną podczas badania u lekarza.

Co sprzyja rozwojowi otyłości brzusznej? Najpoważniejsze konsekwencje otyłości brzusznej

Nadmierna podaż energii, której konsekwencją jest przyrost masy ciała, jest główną przyczyną otyłości na świecie. Liczne błędy żywieniowe, niska aktywność fizyczna oraz siedzący tryb życia predysponują do rozwoju nadwagi, której konsekwencją często jest otyłość. Jednym z rodzajów otyłości jest jej postać brzuszna. Co sprzyja rozwojowi otyłości brzusznej? Jakie są jej najpoważniejsze konsekwencje?

Kobieta ma w kącikach ust zajady, zmartwiona przegląda się w lustrze.

Zajady - bolesny problem. Przyczyny zajadów, domowe i apteczne sposoby leczenia

Zajady to zwyczajowa nazwa na pękające kąciki ust, które stanowią jedną z bardziej nieprzyjemnych objawów, pojawiających się często m.in. w okresie jesienno- zimowym oraz w stanach obniżenia odporności. Dotykają zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zajadom towarzyszą dolegliwości bólowe oraz często również krwawienie z kącików ust. Czym spowodowane jest pojawienie się zajadów oraz jak je leczyć?

Rysunkowe produkty spożywcze, które są źródłem witaminy B7, czyli biotyny.

Biotyna (witamina B7) – właściwości, źródła w diecie, objawy nadmiaru i niedoboru

Biotyna, czyli witamina B7 pełni wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka. Podobnie jak inne witaminy z grupy B, biotyna jest rozpuszczalna w wodzie. Na poziomie molekularnym, odgrywa rolę koenzymu w licznych procesach chemicznych zachodzących w ludzkim organizmie. Jakie są właściwości biotyny? Jakie są skutki nadmiaru oraz niedoboru tej witaminy? W jakich produktach spożywczych znajdziemy witaminę B7?

Nasiona ostropestu plamistego w szklanej salaterce.

Ostropest plamisty - jakie wykazuje działanie i jak go stosować?

Ostropest plamisty jest jedną z najpopularniejszych roślin o właściwościach prozdrowotnych. Stosuje się go w leczeniu alkoholowego i wirusowego zapalenia wątroby, niestrawności i braku łaknienia oraz w regeneracji wątroby po działaniu na nią substancji toksycznych. Ostropest jest dostępny w postaci tabletek, a także całych lub zmielonych owoców. Stosowany w dawkach terapeutycznych jest uznawany za bezpieczny i rzadko powoduje działania niepożądane.

Mężczyzna dezynfekuje ranę na przedramieniu.

Ziarninowanie - na czym polega ten proces i jak długo trwa?

Gojenie się rany jest złożonym procesem, który może zajmować nawet kilka lat i pozostawiać po sobie pamiątkę w postaci blizny. Ziarninowanie jest jednym z etapów gojenia się rany, w którym dochodzi do wytworzenia delikatnej i wieloskładnikowej tkanki o strukturze drobnych ziarenek, tzw. ziarniny. Z czego składa się ziarnina i jakie znaczenie ma w procesie gojenia się rany? Czy proces ziarninowania jest potrzebny i czy można go przyspieszyć?

Różowe, pomarańczowe i białe tabletki ułożone w rzędach.

Glikokortykosteroidy – jak działają i w jakich schorzeniach się je stosuje?

Glikokortykosteroidy to niezwykle często stosowana grupa leków. Charakteryzują się przede wszystkim aktywnością przeciwzapalną, ale wykazują znacznie szerszą gamę działań. Preparaty z glikokortykosteroidami przeznaczone są do stosowania wziewnego, donosowego, doustnego, domięśniowego, dożylnego, a także miejscowego (maści do użytku zewnętrznego). W zależności od rodzaju schorzenia, należy wybrać nie tylko poszczególne rodzaje glikokortykosteroidów, ale także konkretne postacie preparatów. Jak działają glikokortykosteroidy? W jakich wskazaniach wykorzystuje się te leki?

Mężczyzna odmawia sięgnięcia po kieliszek alkoholu.

Padaczka alkoholowa - dlaczego i kiedy występuje? Pierwsza pomoc przy padaczce alkoholowej

Alkohol towarzyszy człowiekowi od wielu lat. I choć wiele osób nie wyobraża sobie spotkania towarzyskiego bez alkoholu, warto pamiętać, że alkohol jest uzależniający i może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, szczególnie jeśli jest nadużywany. Wśród groźnych konsekwencji nadużywania alkoholu wyróżnia się m.in. padaczkę alkoholową, czyli napady drgawek, które mogą prowadzić do utraty przytomności. Czy można uniknąć padaczki alkoholowej oraz jak zachować się podczas ataku?

Wizyta u lekarza za granicą

Ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą - dlaczego warto?

Nawet jeśli jesteśmy w pełni zdrowi i znakomicie funkcjonujemy na co dzień, nigdy nie mamy pewności, czy tak będzie zawsze. Podobnie jest z naszymi dziećmi. Dziwne i ciężkie choroby przychodzą nagle, czasem zupełnie znikąd. Początkowo nic ich nie zapowiada, ale potem spotykamy się z dramatem, którego nie znaliśmy i nie wyobrażaliśmy sobie nigdy wcześniej. Czasem jest tak, że leczenie w Polsce nie jest możliwe, a koszty leczenia za granicą ogromne. Zauważmy, ile zbiórek pojawia się w przestrzeni publicznej. Ludzie nie mają pieniędzy na tak nagłe i spore wydatki. Dlatego dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu, które w razie problemów, zagwarantuje nam organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą.