Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kiedy potrzebny jest rozrusznik serca?

Kiedy potrzebny jest rozrusznik serca?

Serce jest jednym z ważniejszych narządów ludzkiego organizmu. Dzięki bezustannej pracy serca tlen, hormony oraz substancje odżywcze dostarczane są do wszystkich tkanek i narządów, usuwany jest dwutlenek węgla oraz zbędne produkty przemiany materii, a także utrzymywana jest stała temperatura ciała. U zdrowego człowieka prawidłowa czynność serca waha się od 60. do 90. uderzeń na minutę. Czasem jednak rytm pracy serca jest zbyt wolny, wówczas pacjentowi wszczepia się stymulator serca. Na jakiej zasadzie działa rozrusznik serca i jakie są wskazania do implantacji tego urządzenia?

Jak przebiega leczenie nadciśnienia tętniczego?

Jak przebiega leczenie nadciśnienia tętniczego?

Nadciśnienie tętnicze jest obecnie najczęściej rozpoznawanym schorzeniem układu krążenia. Według szacunków nawet co trzeci mieszkaniec globu może cierpieć na tę groźną chorobę. Rozwojowi nadciśnienia sprzyja współczesny styl życia, który wiąże się z niewłaściwym odżywianiem, niską aktywnością fizyczną i niezdrowymi nawykami. Mimo to nadal wielu pacjentów rezygnuje z profilaktyki. Warto zatem wiedzieć, jak rozpoznać objawy nadciśnienia i co robić, by zapobiegać tej chorobie.

Czym jest miażdżyca i dlaczego jest groźna dla naszego zdrowia?

Czym jest miażdżyca i dlaczego jest groźna dla naszego zdrowia?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie i w Polsce są choroby układu sercowo-naczyniowego. Rozwijają się stopniowo i przez długie lata nie dają żadnych niepokojących symptomów. Jedną z tych chorób jest miażdżyca, która nieleczona prowadzi do powikłań zagrażających życiu i zdrowiu. Niestety rozpoznanie choroby na własną rękę nie jest łatwe. Jakie badania trzeba przeprowadzić i jak przebiega leczenie miażdżycy?

Jakie jest prawidłowe ciśnienie?

Jakie jest prawidłowe ciśnienie krwi?

Nasze zdrowie i samopoczucie są uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich jest prawidłowa praca układu krążenia oraz unormowane ciśnienie tętnicze krwi. Jeżeli jest nadmiernie wysokie lub zbyt niskie, nie tylko odbija się to na naszym samopoczuciu, ale może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Warto zatem wiedzieć, jakie są normy ciśnienia tętniczego krwi u osoby dorosłej i jak je prawidłowo mierzyć, by w porę zareagować.