Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Opakowanie suplementu diety Cariox Vein.

Cardiox Vein - pomocne na miażdżycę

Suplement diety Cardiox Vein zalecany jest dla osób, którym zależy na łagodzeniu zmian miażdżycowych rozwijających się na skutek zawyżonego stężenia cholesterolu w organizmie. Występujące w składzie kapsułek Cardiox Vein standaryzowane składniki, takie jak berberyna HCL, ekstrakt z głogu oraz L-arginina wykazują właściwości przeciwmiażdżycowe oraz usprawniające przepływ krwi w tętnicach. Dzięki temu uznawane są za niezwykle skuteczne w zapobieganiu tworzenia się blaszek miażdżycowych, których nadmiar prowadzi do rozwoju miażdżycy oraz innych schorzeń występujących w obrębie układu krążenia.

jakdbacoserce

Jak dbać o serce? Dieta, ćwiczenia, badania, sen profilaktyka.

Serce to najistotniejszy organ w ciele człowieka. Ze względu na to, że mamy je tylko jedno, należy o nie właściwie dbać. Jak to zrobić? Cóż, wbrew pozorom nie jest to takie trudne – wystarczy zmodyfikować codzienne nawyki. Dzięki nim zminimalizujesz ryzyko zawałów, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego oraz wielu innych chorób. O czym zatem należy pamiętać, aby się przed nimi uchronić? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Różowe tło. Naramienny ciśnieniomierz wyświetla wyniki wskazujące na nadciśnienie tętnicze.

Nadciśnienie tętnicze. Objawy wysokiego ciśnienia

Na nadciśnienie tętnicze w naszym kraju choruje około 30% dorosłych osób. Częściej dotyczy ono mężczyzn niż kobiet, jednakże w obu przypadkach objawy nadciśnienia tętniczego mogą być mało nasilone bądź niespecyficzne, przez co postawienie prawidłowej diagnozy jest utrudnione i znacznie wydłuża się w czasie. Jakie objawy powinny nas skłonić do wizyty u kardiologa oraz jakie skutki niesie za sobą nieustabilizowane wysokie ciśnienie tętnicze krwi? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Rysunkowe, bijące serce na pomarańczowym tle z widoczną linią obrazującą tętno.

Strefy tętna − czym są i jak je wyznaczyć?

Uprawianie sportu oraz dbanie o regularną aktywność fizyczną jest obecnie niezwykle ważne. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem, co niekorzystnie wpływa zarówno na nasze samopoczucie, jak i sylwetkę. Często pojawiają się w naszej głowie pomysły, aby zacząć uprawiać jakiś sport. Zazwyczaj wyznaczamy sobie cel: zrzucić parę kilogramów, zwiększyć wydolność organizmu lub po prostu poruszać się, aby dotlenić organizm. Warto wiedzieć, z jakim natężeniem ćwiczyć, aby osiągnąć dany cel. Przydatne do tego będzie zapoznanie się ze strefami tętna, które pomogą w wyznaczeniu odpowiedniej intensywności treningów. Czym dokładnie są strefy tętna?

Lekarka w kitlu i ze stetoskopem na szyi trzyma w dłoni model serca. Leczy choroby serca u pacjentów

Choroby serca - przyczyny, charakterystyczne objawy, najczęstsze schorzenia

Choroby układu sercowo-naczyniowego stanowią obecnie najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. Mimo ciągłego rozwoju medycyny, odsetek osób umierających z powodu chorób serca wciąż wzrasta. Z pewnością przyczynia się do tego nadmierny stres, brak aktywności fizycznej, stosowanie używek oraz niewłaściwa dieta. Kluczowe jest szybkie rozpoznanie choroby i rozpoczęcie leczenia, dlatego warto dowiedzieć się, jakie są charakterystyczne objawy chorób serca oraz jakie badania wykonać, aby je zdiagnozować.