Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Zbliżenie na twarz pacjenta w trakcie lecenia endodontycznego.

Jak przebiega leczenie kanałowe? Odkrywamy tajniki endodoncji.

Leczenie kanałowe często jest ostatnią deską ratunku dla chorego zęba. Trzeba je przeprowadzić, gdy na skutek nieleczonej próchnicy dochodzi do zapalenia miazgi zęba, które potem ma wpływ na zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Chociaż leczenie kanałowe jest o wiele lepszą alternatywą niż ekstrakcja zęba, to wokół tego zabiegu krąży sporo strachu. Warto więc zapoznać się z najnowszymi metodami endodoncji, które mogą całkowicie zmienić zdanie na jego temat.

jak dbać o higienę jamy ustnej kiedy palisz papierosy

Jak dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palisz papierosy?

Każdy z nas dobrze wie, że palenie papierosów wpływa negatywnie na cały organizm. Zęby i dziąsła w sposób bezpośredni odczuwają skutki palenia. Oprócz nieświeżego oddechu, na zębach szybciej tworzą się przebarwienia. Łatwiej rozwija się próchnica i dodatkowo zwiększa się ryzyko powstawania chorób przyzębia. U osób palących stan zapalny dziąseł przebiega często w sposób zamaskowany i nie daje wyraźnych objawów, co dodatkowo utrudnia wykrycie problemu. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? I jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palimy papierosy?

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny?

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny? Domowe sposoby na ból zęba

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwy potrafi być ból zęba. W nocy nie pozwala zasnąć, a w dzień uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Warto więc jak najszybciej udać się do specjalisty, aby poznać przyczynę bólu i pozbyć się go. Czasem jednak na wizytę u stomatologa trzeba poczekać nawet kilka dni, więc do tego czasu musimy radzić sobie sami. Jakie domowe sposoby pomogą nam uśmierzyć ból zęba? Co może być przyczyną pojawienia się bólu zęba?

Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Ból zęba jest jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Zdarza się, że dopada nas w najmniej odpowiednim momencie, kiedy niekoniecznie możemy liczyć na pomoc stomatologa. Przyczyn bólu zęba może być wiele, a żadnej z tych sytuacji nie powinno się lekceważyć. W każdym niepokojącym przypadku prędzej czy później trzeba skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jednak termin wizyty przypada dopiero za kilka dni albo musimy wymyślić coś, by przetrwać weekend czy dzień pracy, skorzystać można z domowych metod łagodzenia nieprzyjemnego odczucia.

diastema

Diastema - jak poradzić sobie z przerwą między zębami

Diastema to popularna szpara między górnymi jedynkami. Ze względu na miejsce występowania jest łatwa do zauważania podczas rozmowy czy uśmiechania się. Zazwyczaj stanowi problem natury estetycznej i nie wymaga leczenia. Jednak w przypadkach, gdy przybiera większe rozmiary może prowadzić do powstania wad zgryzu, chorób przyzębia czy kłopotów z prawidłową wymową i tzw. seplenienia świszczącego, charakteryzującego się ostrym brzmieniem wymawianych głosek dentalizowanych jak “ś” i“ć”. W takich przypadkach konieczna jest jej likwidacja. Jak dochodzi do powstania diastemy i w jaki sposób można ją leczyć?

Piaskowanie zębów - sposób na osad nazębny

Piaskowanie zębów – sposób na osad nazębny

Zdrowe i zadbane zęby traktowane są jak swego rodzaju wizytówka, która dodaje pewności siebie. Jednak pewne zaniedbania w higienie jamy ustnej, częste spożywanie kawy i herbaty, czy palenie papierosów przyczyniają się do tego, że na powierzchni zębów gromadzi się płytka nazębna. Usuwanie osadu domowymi sposobami nie jest dobrym pomysłem, ponieważ przypadkowo możemy uszkodzić szkliwo zębów. Lepszym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty i zabieg piaskowania zębów.