Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Ból zęba jest jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Zdarza się, że dopada nas w najmniej odpowiednim momencie, kiedy niekoniecznie możemy liczyć na pomoc stomatologa. Przyczyn bólu zęba może być wiele, a żadnej z tych sytuacji nie powinno się lekceważyć. W każdym niepokojącym przypadku prędzej czy później trzeba skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jednak termin wizyty przypada dopiero za kilka dni albo musimy wymyślić coś, by przetrwać weekend czy dzień pracy, skorzystać można z domowych metod łagodzenia nieprzyjemnego odczucia.

diastema

Diastema - jak poradzić sobie z przerwą między zębami

Diastema to popularna szpara między górnymi jedynkami. Ze względu na miejsce występowania jest łatwa do zauważania podczas rozmowy czy uśmiechania się. Zazwyczaj stanowi problem natury estetycznej i nie wymaga leczenia. Jednak w przypadkach, gdy przybiera większe rozmiary może prowadzić do powstania wad zgryzu, chorób przyzębia czy kłopotów z prawidłową wymową i tzw. seplenienia świszczącego, charakteryzującego się ostrym brzmieniem wymawianych głosek dentalizowanych jak “ś” i“ć”. W takich przypadkach konieczna jest jej likwidacja. Jak dochodzi do powstania diastemy i w jaki sposób można ją leczyć?

Piaskowanie zębów - sposób na osad nazębny

Piaskowanie zębów – sposób na osad nazębny

Zdrowe i zadbane zęby traktowane są jak swego rodzaju wizytówka, która dodaje pewności siebie. Jednak pewne zaniedbania w higienie jamy ustnej, częste spożywanie kawy i herbaty, czy palenie papierosów przyczyniają się do tego, że na powierzchni zębów gromadzi się płytka nazębna. Usuwanie osadu domowymi sposobami nie jest dobrym pomysłem, ponieważ przypadkowo możemy uszkodzić szkliwo zębów. Lepszym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty i zabieg piaskowania zębów.

Co zrobić, gdy dziecko boi się dentysty?

Co zrobić, gdy dziecko boi się dentysty?

Dorośli z własnego doświadczenia wiedzą, że wizyta u dentysty to żadna przyjemność. Niestety często te negatywne doświadczenia i emocje przenosimy na swoje pociechy, co przynosi opłakane rezultaty. Dziecko jeszcze przed pierwszą wizytą u dentysty odczuwa strach i nie chce wejść do gabinetu. Czasem stres jest tak duży, że maluch nie jest w stanie współpracować ze stomatologiem, co uniemożliwia przeprowadzenie kontroli czy leczenia uzębienia. Co zrobić, by dziecko nie bało się dentysty?