Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta szczotkuje zęby przed lustrem.

Jak dbać o higienę jamy ustnej? Poznaj właściwości irygatorów do zębów!

W trosce o zdrowie swoich zębów, należy pamiętać o ich codziennej pielęgnacji oraz właściwej higienie jamy ustnej. Niedokładne lub nieregularne czyszczenie zębów w połączeniu z nieprawidłową dietą może w krótkim czasie doprowadzić do chorób takich jak próchnica, zapalenie miazgi czy kwasowa erozja szkliwa Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala zachować zęby oraz dziąsła w zdrowiu przez dłuższy czas. Jak dbać o higienę jamy ustnej w warunkach domowych? W tym pomogą specjalne irygatory do zębów. Poznaj zalety tych praktycznych i łatwych w obsłudze urządzeń!

Szczoteczka soniczna na niebieskim tle.

Jak myć zęby szczoteczką soniczną?

Dbanie o higienę jamy ustnej jest wyjątkowo ważne dla zdrowia zębów, dziąseł, a także całego organizmu. Właściwe mycie zębów pomaga uniknąć ich ubytków, a także zachować piękny, zdrowy uśmiech. Już od kilku lat na rynku popularność zyskują szczoteczki soniczne. Dzięki swoim właściwościom zapewniają jeden z najwyższych poziomów higieny. Sprawdź, czym wyróżnia się ten typ szczoteczek do zębów i jak ich używać. Dzięki naszym wskazówkom zadbasz o zdrowie jamy ustnej w najlepszy możliwy sposób.

kobieta myje zęby szczoteczką magnetyczną Oral-B iO

Technologia magnetyczna w szczoteczkach elektrycznych – jak działa?

Zdrowe, białe i zadbane zęby są marzeniem wielu osób. Jednak wbrew pozorom codzienna higiena jamy ustnej nie musi być wcale skomplikowana czy czasochłonna, aby przynosiła świetne efekty. Z każdym rokiem pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, jeżeli chodzi o stomatologię. Taką nowością, a jednocześnie rewolucją na rynku szczoteczek do zębów, jest magnetyczna szczoteczka elektryczna. Jak działa taki sprzęt? Czym różni się od innych modeli szczoteczek?

Zbliżenie na twarz pacjenta w trakcie lecenia endodontycznego.

Jak przebiega leczenie kanałowe? Odkrywamy tajniki endodoncji.

Leczenie kanałowe często jest ostatnią deską ratunku dla chorego zęba. Trzeba je przeprowadzić, gdy na skutek nieleczonej próchnicy dochodzi do zapalenia miazgi zęba, które potem ma wpływ na zapalenie tkanek okołowierzchołkowych. Chociaż leczenie kanałowe jest o wiele lepszą alternatywą niż ekstrakcja zęba, to wokół tego zabiegu krąży sporo strachu. Warto więc zapoznać się z najnowszymi metodami endodoncji, które mogą całkowicie zmienić zdanie na jego temat.

jak dbać o higienę jamy ustnej kiedy palisz papierosy

Jak dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palisz papierosy?

Każdy z nas dobrze wie, że palenie papierosów wpływa negatywnie na cały organizm. Zęby i dziąsła w sposób bezpośredni odczuwają skutki palenia. Oprócz nieświeżego oddechu, na zębach szybciej tworzą się przebarwienia. Łatwiej rozwija się próchnica i dodatkowo zwiększa się ryzyko powstawania chorób przyzębia. U osób palących stan zapalny dziąseł przebiega często w sposób zamaskowany i nie daje wyraźnych objawów, co dodatkowo utrudnia wykrycie problemu. Jak sobie z tym wszystkim poradzić? I jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej, kiedy palimy papierosy?

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny?

Ból zęba – jakie mogą być przyczyny? Domowe sposoby na ból zęba

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak uciążliwy potrafi być ból zęba. W nocy nie pozwala zasnąć, a w dzień uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności. Warto więc jak najszybciej udać się do specjalisty, aby poznać przyczynę bólu i pozbyć się go. Czasem jednak na wizytę u stomatologa trzeba poczekać nawet kilka dni, więc do tego czasu musimy radzić sobie sami. Jakie domowe sposoby pomogą nam uśmierzyć ból zęba? Co może być przyczyną pojawienia się bólu zęba?

Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Ból zęba jest jedną z najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Zdarza się, że dopada nas w najmniej odpowiednim momencie, kiedy niekoniecznie możemy liczyć na pomoc stomatologa. Przyczyn bólu zęba może być wiele, a żadnej z tych sytuacji nie powinno się lekceważyć. W każdym niepokojącym przypadku prędzej czy później trzeba skonsultować się ze specjalistą. Jeśli jednak termin wizyty przypada dopiero za kilka dni albo musimy wymyślić coś, by przetrwać weekend czy dzień pracy, skorzystać można z domowych metod łagodzenia nieprzyjemnego odczucia.

diastema

Diastema - jak poradzić sobie z przerwą między zębami

Diastema to popularna szpara między górnymi jedynkami. Ze względu na miejsce występowania jest łatwa do zauważania podczas rozmowy czy uśmiechania się. Zazwyczaj stanowi problem natury estetycznej i nie wymaga leczenia. Jednak w przypadkach, gdy przybiera większe rozmiary może prowadzić do powstania wad zgryzu, chorób przyzębia czy kłopotów z prawidłową wymową i tzw. seplenienia świszczącego, charakteryzującego się ostrym brzmieniem wymawianych głosek dentalizowanych jak “ś” i“ć”. W takich przypadkach konieczna jest jej likwidacja. Jak dochodzi do powstania diastemy i w jaki sposób można ją leczyć?

Piaskowanie zębów - sposób na osad nazębny

Piaskowanie zębów – sposób na osad nazębny

Zdrowe i zadbane zęby traktowane są jak swego rodzaju wizytówka, która dodaje pewności siebie. Jednak pewne zaniedbania w higienie jamy ustnej, częste spożywanie kawy i herbaty, czy palenie papierosów przyczyniają się do tego, że na powierzchni zębów gromadzi się płytka nazębna. Usuwanie osadu domowymi sposobami nie jest dobrym pomysłem, ponieważ przypadkowo możemy uszkodzić szkliwo zębów. Lepszym rozwiązaniem jest wizyta u dentysty i zabieg piaskowania zębów.