Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
komórka jajowa

Zespół policystycznych jajników (PCOS) a niepłodność. O czym warto wiedzieć?

Szacuje się, że nawet co 10 kobieta w wieku rozrodczym może borykać się z zespołem policystycznych jajników. To schorzenie o podłożu hormonalnym, którego etiologia nie została do końca poznana. Zwykle utrudnia ono – a w niektórych przypadkach uniemożliwia – zajście w ciążę. PCOS da się jednak leczyć. Jakie metody wykorzystuje współczesna medycyna i gdzie się zgłosić, aby uzyskać pomoc?

Smutna kobieta siedzi na kanapie, spogląda przez okno.

Poronienia - objawy, przyczyny, badania i leczenie. Jak można sobie pomóc?

Szacuje się, że nawet 50% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, w zdecydowanej większości do utraty ciąży dochodzi tuż po zapłodnieniu, jeszcze przed wykonaniem testu. Wiele kobiet obwinia się, że przyczyną poronienia mógł być odbyty wcześniej stosunek, podejmowana praca czy dźwiganie dziecka, to mity – wyjaśnia specjalista ze Zdrowegeny.pl i wskazuje, jakie wykonać badania, aby znaleźć przyczynę poronień oraz wdrożyć skuteczne leczenie.

leczenie niepłodności

Czym zajmuje się klinika leczenia niepłodności i dlaczego warto polegać na specjalistach z Katowic?

Niepłodność to problem, z którym zmaga się wiele par. Występuje wówczas, gdy mimo regularnego współżycia płciowego przez okres powyżej 12 miesięcy i bez stosowania środków antykoncepcyjnych nie można zajść w ciążę. Przyczyny i symptomy niepłodności mogą być bardzo zróżnicowane, a tylko niektóre z nich da się rozpoznać dzięki samodzielnej obserwacji ciała. Współczesna medycyna pozwala jednak na przeprowadzenie efektywnej diagnostyki tego problemu, a także jego sprawne leczenie. W Katowicach takie usługi oferuje klinika niepłodności Gyncentrum

Lekarz trzymający w dłoni próbkę moczu pacjenta.

Białko w moczu w ciąży – przyczyny, norma, interpretacja wyników

W trakcie ciąży przyszła mama jest poddawana wielu badaniom. Mają one na celu monitorowanie zdrowia płodu, a także samej ciężarnej. Jednym z rutynowo przeprowadzanych badań jest badanie moczu. Jego największą zaletą jest całkowita nieinwazyjność. Jednakże w moczu, oddanym przez ciężarną pacjentkę, może znajdować się białko. O czym to świadczy? Czy białko w moczu kobiety ciężarnej to powód do zmartwień?

Grafika 2D przedstawiająca kobietę zmagającą się objawami PSM (zespołu napięcia przedmiesiączkowego)

PMS (Zespół napięcia przedmiesiączkowego) – symptomy. Jak leczyć PMS?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to zaburzenie, które regularnie dotyka niemal każdą kobietę w fazie lutealnej cyklu miesiączkowego. Mimo, że związany jest z naturalnie zmieniającymi się poziomami kobiecych hormonów, to potrafi niejednokrotnie bardzo utrudnić normalne funkcjonowanie, a wręcz je uniemożliwia. Czy istnieją skuteczne sposoby, by ograniczyć wpływ PMS na samopoczucie fizyczne i psychiczne?

labioplastyka laserowa Poznań Blumedica

Labioplastyka laserem w Poznaniu – gdzie wykonać zabieg

Choć przerost warg sromowych mniejszych nie jest problemem zdrowotnym, może powodować dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu np. podczas jazdy rowerem czy w trakcie stosunków seksualnych. Dla wielu kobiet jest on kłopotliwy również ze względów estetycznych. Remedium na niedogodności związane z przerostem warg sromowych stanowi zabieg jakim jest labioplastyka laserem. Labioplastykę można wykonać w kilku klinikach na terenie miasta Poznań, a jedną z nich jest gabinet Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85.

Grafika 3D wskazująca na trisomię chromosomu 13.

Zespół Patau – objawy i leczenie

Prawidłowo rozwijające się w ciele matki dziecko powinno zawierać 23 pary chromosomów w swym materiale genetycznym. Podczas rozwoju istnieje jednak ryzyko licznych nieprawidłowości, m.in. pojawienia się dodatkowego, trzeciego chromosomu, czyli zjawiska trisomii. Jedną z trzech występujących w medycynie trisomii jest zespół Patau i występuje on najrzadziej w tej grupie schorzeń. Czym dokładnie jest zespół Patau? Jak się objawia i czy możliwe jest jego leczenie?

Noworodek w inkubatorze.

Zespół Edwardsa – objawy, diagnoza, leczenie

Jednym z trudniejszych momentów, z którymi muszą zmierzyć się niektórzy przyszli rodzice, jest wiadomość, że ich dziecko jest lub może być chore. Szczególnie jeśli choroby, którymi dotknięte są ich często jeszcze nienarodzone dzieci, są ciężkimi wadami rozwojowymi, obarczonymi ogromnym ryzykiem samoistnych poronień lub śmierci niedługo po urodzeniu. Do takich chorób zalicza się m.in. zespół Edwardsa czy zespół Patau. W tym artykule zostanie opisany pierwszy z nich.