Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta trzyma w jednej dłoni tampon, a w drugiej kubeczek menstruacyjny.

Kubeczek menstruacyjny – jak go używać i jak dobrać odpowiedni rozmiar dla siebie? Wady i zalety kubeczków menstruacyjnych

Kubeczki menstruacyjne wypierają obecnie popularne podpaski czy tampony. Wśród kobiet znajduje się wiele zwolenniczek ich stosowania, jednak nie brakuje także pań, które wolą pozostać przy zastosowaniu jednorazowych środków higienicznych podczas miesiączki. W jaki sposób prawidłowo korzystać z kubeczka menstruacyjnego? Jakie są wady i zalety tego typu produktu?

Zmartwiona kobieta podczas wizyty u terapeuty, z którym rozmawia m.in. o tokofobii.

Tokofobia - skąd się bierze lęk przed ciążą i porodem? Jak sobie poradzić z tokofobią?

Okres ciąży, porodu i połogu jest bez wątpienia niezwykłym czasem w życiu kobiety. Oczekiwanie i przygotowania na przyjście nowego członka rodziny wyzwala zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje. Strach o dziecko, siebie i rodzinę przed i w trakcie ciąży oraz porodu jest dla czymś naturalny. Czasem jednak wymyka się spod kontroli i uniemożliwia normalne funkcjonowanie - może być wówczas zdiagnozowany jako tokofobia. Skąd się bierze tokofobia? Czym się objawia i jak sobie z nią poradzić?

Dojrzała kobieta zażywa tabletkę w ramach hormonalnej terapii zastępczej.

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) - wskazania do stosowania, korzyści i zagrożenia

Wydłużający się wiek życia stawia nowe wyzwania współczesnej medycynie. Jednym z nich jest łagodzenie konsekwencji zaniku czynności jajników i spadek poziomu hormonów płciowych u kobiet po 45. roku życia, czyli menopauzy. Obecnie najskuteczniejszą metodą walki z jej objawami jest hormonalna terapia zastępcza, w skrócie HTZ. Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z hormonalną terapią zastępczą?