Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Toksoplazmoza - zagrożenie dla ciężarnych

Toksoplazmoza - zagrożenie dla ciężarnych. Objawy i leczenie toksoplazmozy

Ciąża jest czasem kiedy każde zakażenie wydaje się być znacznie groźniejsze w swoich zdrowotnych konsekwencjach. Jedną z niebezpiecznych chorób dla tego okresu jest toksoplazmoza, czyli choroba wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii. Jakie niesie konsekwencje dla rozwijającego się płodu? Jak możemy się uchronić przed toksoplazmozą oraz jak ją leczyć? Na to wszystko znajdziesz odpowiedź poniżej.

Dolegliwości i zagrożenia w 2. trymestrze ciąży

Dolegliwości i zagrożenia w 2. trymestrze ciąży

Drugi trymestr ciąży jest zazwyczaj określany jako najprzyjemniejszy - burzliwe emocje związane ze zmianą życia powoli opadają, a kobieta przyzwyczaja się do myśli, że wkrótce zostanie mamą. Jest to idealny czas na wzięcie głębokiego oddechu i spokojne planowanie przyszłości. Nieprzyjemne dolegliwości I trymestru ustają, jednak mogą się pojawić kolejne. Jakie są najczęstsze dolegliwości II trymestru ciąży? Które z nich powinny być niepokojące dla przyszłej mamy?

Irygacja pochwy

Irygacja pochwy. Jak płukać pochwę w domu?

Irygacja pochwy (płukanie pochwy) to dobry sposób na złagodzenie objawów infekcji intymnych i ograniczenie rozwoju choroby. Tym bardziej, że płyn do irygacji pochwy można dostać bez recepty. Wykonanie irygacji jest dość proste. Wystarczy trochę wprawy, a płukanie przebiega bardzo sprawnie, przyspieszając leczenie i ustąpienie wszelkich dolegliwości. Warto jednak wiedzieć, jak dokładnie wykonać irygację pochwy, aby sobie nie zaszkodzić. Sprawdź, kiedy i jak wykonać płukanie pochwy krok po kroku!

Jak przeprowadza się inseminację?

Jak przeprowadza się inseminację?

Problemy z płodnością dotykają coraz większego odsetka kobiet i mężczyzn w wieku rozrodczym. Przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo zróżnicowane i wymagają indywidualnej diagnostyki. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów, specjaliści z dziedziny medycyny i biotechnologii opracowali procedury, dające szanse na poczęcie dziecka wielu parom, u których naturalne metody zawiodły. Jedną z nich jest inseminacja. Co oznacza i kiedy znajduje zastosowanie? Jaka jest jej skuteczność?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy są łagodnym nowotworem i bardzo rzadko przechodzą w nowotwory złośliwe - mięsaki. Problem może pojawić się u każdej kobiety, bez względu na wiek. Rozpoznanie mięśniaków macicy w młodym wieku nie wyklucza możliwość zostania mamą w późniejszym czasie. Wizyty u ginekologa, wczesna diagnostyka oraz liczne metody leczenia pozwalają na wczesne wykrycie zmian i dobranie odpowiedniej metody kontroli i leczenia. Czy mięśniaki dają jakieś objawy? Co powinno skłonić nas do wizyty u ginekologa? Czy mogą prowadzić do bezpłodności?