Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Dojrzała kobieta zażywa tabletkę w ramach hormonalnej terapii zastępczej.

Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) - wskazania do stosowania, korzyści i zagrożenia

Wydłużający się wiek życia stawia nowe wyzwania współczesnej medycynie. Jednym z nich jest łagodzenie konsekwencji zaniku czynności jajników i spadek poziomu hormonów płciowych u kobiet po 45. roku życia, czyli menopauzy. Obecnie najskuteczniejszą metodą walki z jej objawami jest hormonalna terapia zastępcza, w skrócie HTZ. Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z hormonalną terapią zastępczą?

Kobieta drapie się po ciążowym brzuchu, bo swędzi ją skóra, co może być objawem cholestazy ciążowej.

Cholestaza ciążowa – jak rozpoznać objawy? Przyczyny i leczenie cholestazy ciążowej.

Cholestaza ciążowa jest najczęstszą chorobą wątroby powiązaną ściśle z okresem ciąży. W większości przypadków pojawia się świąd skóry. Jest to objaw, który podczas trwania ciąży często pojawia się u ciężarnych i jest spowodowany rozciąganiem się skóry, a nie chorobą. Jak w takim razie wykryć cholestazę ciążową i jakie badania należy wykonać? Czy leczenie skutecznie zapobiega powikłaniom?

komórka jajowa

Zespół policystycznych jajników (PCOS) a niepłodność. O czym warto wiedzieć?

Szacuje się, że nawet co 10 kobieta w wieku rozrodczym może borykać się z zespołem policystycznych jajników. To schorzenie o podłożu hormonalnym, którego etiologia nie została do końca poznana. Zwykle utrudnia ono – a w niektórych przypadkach uniemożliwia – zajście w ciążę. PCOS da się jednak leczyć. Jakie metody wykorzystuje współczesna medycyna i gdzie się zgłosić, aby uzyskać pomoc?

Smutna kobieta siedzi na kanapie, spogląda przez okno.

Poronienia - objawy, przyczyny, badania i leczenie. Jak można sobie pomóc?

Szacuje się, że nawet 50% wszystkich ciąż kończy się poronieniem, w zdecydowanej większości do utraty ciąży dochodzi tuż po zapłodnieniu, jeszcze przed wykonaniem testu. Wiele kobiet obwinia się, że przyczyną poronienia mógł być odbyty wcześniej stosunek, podejmowana praca czy dźwiganie dziecka, to mity – wyjaśnia specjalista ze Zdrowegeny.pl i wskazuje, jakie wykonać badania, aby znaleźć przyczynę poronień oraz wdrożyć skuteczne leczenie.

leczenie niepłodności

Czym zajmuje się klinika leczenia niepłodności i dlaczego warto polegać na specjalistach z Katowic?

Niepłodność to problem, z którym zmaga się wiele par. Występuje wówczas, gdy mimo regularnego współżycia płciowego przez okres powyżej 12 miesięcy i bez stosowania środków antykoncepcyjnych nie można zajść w ciążę. Przyczyny i symptomy niepłodności mogą być bardzo zróżnicowane, a tylko niektóre z nich da się rozpoznać dzięki samodzielnej obserwacji ciała. Współczesna medycyna pozwala jednak na przeprowadzenie efektywnej diagnostyki tego problemu, a także jego sprawne leczenie. W Katowicach takie usługi oferuje klinika niepłodności Gyncentrum