Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
labioplastyka laserowa Poznań Blumedica

Labioplastyka laserem w Poznaniu – gdzie wykonać zabieg

Choć przerost warg sromowych mniejszych nie jest problemem zdrowotnym, może powodować dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu np. podczas jazdy rowerem czy w trakcie stosunków seksualnych. Dla wielu kobiet jest on kłopotliwy również ze względów estetycznych. Remedium na niedogodności związane z przerostem warg sromowych stanowi zabieg jakim jest labioplastyka laserem. Labioplastykę można wykonać w kilku klinikach na terenie miasta Poznań, a jedną z nich jest gabinet Blumedica Suchy Las przy ul. Obornickiej 85.

Grafika 3D wskazująca na trisomię chromosomu 13.

Zespół Patau – objawy i leczenie

Prawidłowo rozwijające się w ciele matki dziecko powinno zawierać 23 pary chromosomów w swym materiale genetycznym. Podczas rozwoju istnieje jednak ryzyko licznych nieprawidłowości, m.in. pojawienia się dodatkowego, trzeciego chromosomu, czyli zjawiska trisomii. Jedną z trzech występujących w medycynie trisomii jest zespół Patau i występuje on najrzadziej w tej grupie schorzeń. Czym dokładnie jest zespół Patau? Jak się objawia i czy możliwe jest jego leczenie?

Noworodek w inkubatorze.

Zespół Edwardsa – objawy, diagnoza, leczenie

Jednym z trudniejszych momentów, z którymi muszą zmierzyć się niektórzy przyszli rodzice, jest wiadomość, że ich dziecko jest lub może być chore. Szczególnie jeśli choroby, którymi dotknięte są ich często jeszcze nienarodzone dzieci, są ciężkimi wadami rozwojowymi, obarczonymi ogromnym ryzykiem samoistnych poronień lub śmierci niedługo po urodzeniu. Do takich chorób zalicza się m.in. zespół Edwardsa czy zespół Patau. W tym artykule zostanie opisany pierwszy z nich.

Badania w pierwszym trymestrze ciąży

Badania w pierwszym trymestrze ciąży

Ciąża to bardzo szczególny okres w życiu każdej kobiety. Wymaga od przyszłej mamy dbania nie tylko o siebie, ale także o rozwijające się pod jej sercem dziecko. Przyszła mama musi dobrze odżywiać się, wysypiać, mieć odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu i przede wszystkim wykonać długą listę badań, które pomogą dziecku i mamie zdrowo przejść kolejne etapy ciąży. Dziś kilka słów o badaniach, które musi wykonać każda mama w pierwszych 12 tygodniach życia płodowego dziecka.

Rak jajnika

Rak jajnika – przyczyny, objawy, leczenie. Jakie rokowania przy raku jajnika?

W obecnych czasach nowotwór jest coraz częściej diagnozowaną chorobą. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Jest to bardzo poważna choroba, która zazwyczaj rozwija się podstępnie – bezobjawowo, aby dać o sobie znać dopiero w późniejszych, zaawansowanych stadiach. Takim podstępnym nowotworem jest m.in. rak jajnika. Jakie mogą być przyczyny występowania tej choroby? W jaki sposób przebiega leczenie raka jajnika oraz jakie są rokowania tego nowotworu?

Pierwsza miesiączka – najważniejsze informacje o cyklu menstruacyjnym

Pierwsza miesiączka, brak miesiączki, spóźniający się okres – najważniejsze informacje o cyklu menstruacyjnym

Miesiączka towarzyszy kobietom przez długi okres życia. Jest najważniejszym elementem dojrzewania płciowego u dziewcząt, dlatego ważną rolę odgrywa tutaj edukacja, która wyjaśnia kwestie związane z cyklem miesiączkowym i zmianami jakie zachodzą w organizmie. Czy brak miesiączki to zawsze oznaka ciąży? Czy wahania masy ciała mogą mieć wpływ na krwawienia miesiączkowe?

Toksoplazmoza - zagrożenie dla ciężarnych

Toksoplazmoza - zagrożenie dla ciężarnych. Objawy i leczenie toksoplazmozy

Ciąża jest czasem kiedy każde zakażenie wydaje się być znacznie groźniejsze w swoich zdrowotnych konsekwencjach. Jedną z niebezpiecznych chorób dla tego okresu jest toksoplazmoza, czyli choroba wywołana przez pierwotniaka Toxoplasma gondii. Jakie niesie konsekwencje dla rozwijającego się płodu? Jak możemy się uchronić przed toksoplazmozą oraz jak ją leczyć? Na to wszystko znajdziesz odpowiedź poniżej.