Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
USG tarczycy - kiedy wykonywać?

USG tarczycy - kiedy wykonywać? Co może wykryć badanie tarczycy?

Tarczyca jest narządem pełniącym niezwykle istotną funkcję w naszym organizmie - reguluje jego pracę. Aby zapobiegać chorobom tarczycy zaleca się wykonywanie badań diagnostycznych, które mogą wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szanse na wyleczenie. USG tarczycy jest jednym z badań wykorzystywanych w celu profilaktyki i diagnozowania chorób tarczycy. Jakie choroby może wykryć? Jak często powinno być wykonywane?

Jakie są wskazania do gastroskopii?

Jakie są wskazania do gastroskopii? Przygotowanie do badania i jego przebieg

W obecnych czasach, towarzyszący nam permanentny stres oraz brak czasu na pełnowartościowe posiłki, często sprzyjają niestrawnościom, dolegliwościom bólowym brzucha oraz zgadze. O ile jest to spowodowane jedynie złym odżywianiem, sami możemy poprawić swój styl życia. Problem pojawia się kiedy może okazać się, że mamy problemy trawienne, o których mogliśmy nie wiedzieć i to one nasilają dolegliwości bólowe. Kiedy wykonać gastroskopię? Jak przygotować się do badania?

Rezonans magnetyczny piersi

Diagnostyka piersi – mammografia MR

Nowotwory piersi stanowią ponad 20% wszystkich chorób nowotworowych wśród kobiet. Rocznie diagnozę usłyszy co najmniej 18. tysięcy pacjentek, a aż 6 tysięcy umrze. Te statystyki obrazują tragedię tysięcy kobiet i ich rodzin, choć wielkiej części z nich można było zapobiec. Diagnostyka piersi to temat w dalszym ciągu zaniedbywany w naszym kraju - wiele pacjentek bagatelizuje kwestię badań przesiewowych, a przecież wykrycie zmiany nowotworowej we wczesnym stadium znacznie polepsza rokowania. Jednym z najlepszych narzędzi diagnostycznych, służących do oceny tkanek budujących piersi, jest mammografia MR.

W jaki sposób dobrać sprzęt laboratoryjny?

W jaki sposób dobrać sprzęt laboratoryjny?

Gdy planujemy zakup nowego sprzętu laboratoryjnego ważne jest, aby wybrać odpowiednie urządzenia spełniające wszystkie potrzeby. Wybór sprzętu może okazać się kłopotliwym przedsięwzięciem dla laboratoriów klinicznych oraz pracowni badawczych. Nowe laboratoria pragną podnieść swoją wydajność, oferując szybkie i precyzyjne wyniki. Tylko odpowiedni rodzaj sprzętu laboratoryjnego może zagwarantować skuteczność wyników testów oraz zwiększyć rentowność laboratorium.

maseczki

Maseczki antywirusowe - dlaczego warto mieć je pod ręką?

Wybuch koronowirusa, epidemii, której pierwsze ofiary pojawiły się w chińskim mieście Wuhan, zaniepokoił cały świat. Nie bez przyczyny - zachorowania odnotowano również w Europie i wszyscy zastanawiają się, czy choroba obejmie cały kontynent. W mediach widzimy ludzi w maskach – na ulicach, w sklepach, miejscach publicznych, na lotniskach. Czy to dobry sposób na ochronę przed wirusami? Jakie zastosowanie mogą mieć maseczki antywirusowe w Polsce?