Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Mężczyzna trzyma się za nasadę nosa.

Kiedy warto przeprowadzić tomografię komputerową zatok?

Tomografia komputerowa zatok jest aktualnie najdokładniejszym badaniem obrazowym stosowanym w diagnostyce i ocenie postępów leczenia chorób zatok o różnym pochodzeniu. Tomografia zatok jest przy tym badaniem szybkim, bezinwazyjnym i bezbolesnym. Tomografię komputerową najczęściej zleca się w przypadku podejrzenia stanu zapalnego zatok, ale nie tylko. W jakich sytuacjach jest wykonywana tomografia komputerowa zatok i na czym polega to nowoczesne badanie?

Mężczyzna wydmuchuje nos w chusteczkę higieniczną, męczy go katar.

Zapobiegaj zamiast leczyć! Polecane testy do samokontroli zdrowia

Domowe testy diagnostyczne są rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie medycyny. Dzięki nim możesz samodzielnie w warunkach domowych wykonać podstawowe badania, dzięki którym łatwo i szybko, a przede wszystkim bezpiecznie i skutecznie, sprawdzisz swój stan zdrowia. To z kolei pozwoli ci, ale również lekarzowi, na ewentualne szybsze działania dążące do pokonania konkretnego schorzenia, jak na przykład dolegliwości związanych z tarczycą czy cukrzycą.

Mama z córką na wizycie u lekarza. Na dole logo ALAB laboratoria.

Gdzie przeprowadzić badania profilaktyczne i dlaczego warto to robić?

Badania profilaktyczne mają duże znaczenie dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Niestety zbyt wiele osób wciąż lekceważy profilaktykę i nie poddaje się corocznym badaniom, które mogłyby powiedzieć bardzo wiele na temat ich zdrowia oraz pomóc w wykryciu rozwijających się bezobjawowo chorób. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na podstawowe badania profilaktyczne oraz gdzie wykonać je w komfortowych warunkach.