Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Zbliżenie na twarz mężczyzny z lekkim zarostem.

Składniki olejku do brody, których warto poszukiwać

Broda to dla wielu mężczyzn synonim atrakcyjności i męskości. Nic więc dziwnego, że coraz większej liczbie panów posiadających zarost zależy na tym, aby prezentował się on zarówno w schludny, ale i przykuwający uwagę oraz modny sposób. Aby było to możliwe, należy pamiętać nie tylko o regularnym przycinaniu czy szczotkowaniu brody, ale także właściwej pielęgnacji. Jednym z flagowych produktów, które to umożliwiają jest olejek do brody. Niestety sam ten produkt nie wystarczy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wiele zależy od tego, jakie znajdują się w nim składniki i substancje aktywne. Sprawdź, które z nich powinny znaleźć się w jego składzie.

Kobieta w łazience podczas codziennej pielęgnacji skóry.

Dlaczego warto w domowej pielęgnacji korzystać z kosmetyków profesjonalnych?

Codzienna pielęgnacja skóry to podstawa do tego, by zachowała młodość oraz zdrowy i promienny wygląd, a przy tym była odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Jedni ograniczają się do podstawowej pielęgnacji, inni zaś lubią stworzyć cały zestaw pielęgnacyjny. Lubisz korzystać z usług kosmetyczki, jednak regularne chodzenie na zabiegi z różnych powodów nie jest możliwe? Nie musisz rezygnować z salonowego luksusu – postaw na profesjonalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji, by po wyjściu z łazienki czuć się jak tuż po zabiegu u kosmetyczki!

Kobieta ma dużo znamion skórnych. Lekarz sprawdza jedno z nich pod szkłem powiększającym.

Usuwanie znamion – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Usuwanie znamion skórnych o cechach atypowych lub podejrzanych o rozwój czerniaka jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki nowotworów skóry. Wybór pomiędzy sprawdzeniem stanu zdrowia znamion a zignorowaniem ich obecności powinien być zatem prosty. Wizyta u dermatologa jest bezbolesna i krótka. Trwa około godziny, a podczas niej lekarz jest w stanie dokonać dokładnych oględzin niemal wszystkich zmian skórnych, jakie znajdują się na ciele pacjenta. Szybka i skuteczna diagnoza możliwa jest dzięki wykorzystaniu specjalnego narzędzia diagnostycznego – dermatoskopu.

łuszczyca głowy banner

Psorisel na łuszczycę

Łuszczyca to przewlekła i zapalna choroba, cechująca się specyficznymi objawami, które wynikają z nadmiernego i nieprawidłowego rogowacenia naskórka. Często występującą i szczególnie uciążliwą jej odmianą jest łuszczyca głowy, wiążąca się z widocznymi łuskami na owłosionej skórze głowy, zaczerwienieniem i świądem. W walce z nią niezbędne są nie tylko leki, ale również dobre kosmetyki, jak np. szampon na łuszczycę. W artykule omówimy szerzej kwestię, jakie kosmetyki przy łuszczycy głowy warto stosować, aby lepiej sobie radzić z jej objawami.

Wyprysk potnicowy – jak się objawia?

Wyprysk potnicowy – jak się objawia?

Choroby skóry to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Zwykle powodują duży dyskomfort oraz często bywają źródłem kompleksów, szczególnie jeśli łatwo rzucają się w oczy. Jedną z nich jest wyprysk potnicowy, czyli dermatoza, która występuje jedynie na powierzchni dłoni oraz stóp. Podobnie jak przebarwienia po trądziku, może zostawiać po sobie trudne do usunięcia ślady. Wyprysk potnicowy stanowi jedną z najczęstszych chorób skóry – sprawdź, jakie są jego objawy i jak mu zapobiegać, aby nie stał się także Twoim problemem.

Mięczak zakaźny

Mięczak zakaźny – objawy, rozpoznanie, leczenie. Czy mięczak zakaźny jest groźny?

Mięczak zakaźny jest chorobą wirusową, która występuje głównie u dzieci do 5. roku życia. Objawia się występowaniem charakterystycznych wykwitów, a schorzenie zwykle ma dość łagodny oraz samoograniczający się przebieg. Jednak ze względu na wysoką zaraźliwość, zalecane jest podjęcie leczenia. Jak wygląda leczenie oraz czy mięczak zakaźny jest groźny? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

leczenie egzemy

Leczenie egzemy. Jakie kosmetyki wybrać?

Skóra każdego człowieka stanowi naturalną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Co jakiś czas może się zdarzyć, że naskórek zostanie uszkodzony w wyniku urazu mechanicznego czy też kontaktu z jakąś szkodliwą substancją. I chociaż wszyscy powinniśmy dbać o skórę, to jednak osoby dotknięte egzemą muszą zachować szczególną ostrożność. Jak wygląda leczenie tego schorzenia? O czym pamiętać, tworząc swoją rutynę pielęgnacyjną i jakie produkty powinny się w niej znaleźć?