Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Grzybica paznokci - objawy, leczenie i profilaktyka

Grzybica paznokci: objawy, leczenie i profilaktyka

Zadbane dłonie i stopy postrzegane są jako wizytówka każdego z nas. Większość kobiet decyduje się na profesjonalny manicure i pedicure w salonach kosmetycznych. Również panowie przekonują się, że warto dbać o estetykę dłoni i stóp. Dlatego wszelkie defekty i schorzenia paznokci nie są mile widziane. Jednak nawet najbardziej zadbane paznokcie może dotknąć grzybica. W jaki sposób objawia się to schorzenie? Czy można z nią walczyć domowymi sposobami?

Rozstępy - czy można się ich pozbyć?

Rozstępy – czy można się ich pozbyć? Jak im zapobiegać?

W ciągu całego życia narażamy naszą skórę na wiele uszkodzeń. Odpowiednio nawilżona i odżywiona odznacza się większą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, zmianę wagi i urazy mechaniczne. Jednak nawet najlepiej zadbana skóra ma swoje ograniczenia. Narażona na nadmierne rozciąganie w końcu ulega uszkodzeniu, przez co pojawiają się na niej rozstępy. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można się ich pozbyć? A może da się im skutecznie zapobiegać?

Czym się zajmuje dermatolog?

Czym się zajmuje dermatolog i jakie choroby leczy?

Skóra to największy narząd naszego organizmu, który stanowi swoistą barierę ochronną. Musi znosić oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych, przez co narażona jest na różne choroby i stany zapalne. Gdy zaczynają się na niej pojawiać znamiona, przebarwienia czy inne niepokojące zmiany, pomóc nam może dermatolog - ekspert od zdrowia skóry. Czym dokładnie zajmuje się lekarz tej specjalizacji? Kiedy warto skorzystać z jego pomocy?