Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
główne usuwanie pieprzyków

Usuwanie pieprzyków w Krakowie – gdzie bezpiecznie wykonać zabieg?

Znamiona skórne porastają nasze ciało w wielu różnych miejscach. Niektóre znajdują się w takich, że powodują dyskomfort. Inne wyglądają po prostu nieestetycznie. Są również i takie, które pierwotnie były niegroźne, ale z czasem przybrały charakter chorobowy. Najgroźniejszą zmianą skórną jest czerniak – nowotwór złośliwy, który zagraża życiu. Dlatego też istotna jest codzienna obserwacja własnego ciała i całej powierzchni skóry. W uzasadnionych przypadkach konieczne może stać się pozbycie znamienia. Usuwanie pieprzyków w Krakowie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szeroką dostępność zabiegu.

szampon po keratynowym prostowaniu włosów

Jaki szampon będzie odpowiedni po keratynowym prostowaniu włosów?

Keratynowe prostowanie to zabieg, który wykonuje się w celu odbudowania struktury włosów, odżywienia ich oraz wygładzenia. Keratyna to naturalny budulec włosów, który ma za zadanie poprawić ich kondycję oraz wygląd. Aby efekty zabiegu utrzymały się na dłużej, trzeba o nie odpowiednio zadbać. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu. Zapraszamy do lektury.

femi kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie – sposób na wyjątkową pielęgnację

Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków wegańskich jest fakt, że w ich składzie nie znajdziemy produktów pochodzenia zwierzęcego, a dodatkowo nie były one testowane na zwierzętach. Weganizm to styl życia i ukierunkowanie poglądów, szczególnie tych dotyczących środowiska naturalnego i jego ochrony. W związku z tym jeśli stosujemy się do jego zasad w diecie, to powinniśmy również wybierać odpowiednie produkty kosmetyczne. Na rynku z pewnością znajdziemy kilka firm, które proponują nam taką właśnie pielęgnację. Jedną z nich jest Laboratorium FEMI, które działa na polskim rynku niemal 30 lat, a wówczas, na początku lat ‘90 było pionierem w swoim podejściu ekologicznym, naturalnym i wegańskim.

nużeniec

Nużeniec – czym się charakteryzuje i jakie choroby wywołuje?

Choroby pasożytnicze występujące u człowieka nie zawsze dają jednoznaczne objawy, przez co szansa na ich zdiagnozowanie w początkowym stadium sięga niemal zeru. Tak bywa w przypadku nużycy (demodekoza), czyli choroby skóry wywoływanej przez nużeńce, która przybiera swoją aktywną formę nawet wiele lat po zakażeniu pasożytem. Zatem czym charakteryzuje się nużeniec i czy może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka?

Jak powstaje łupież?

Jak powstaje łupież? Jak sobie z nim radzić?

Jeżeli dostrzegasz na swoich włosach białe, nieestetyczne płatki, a ubrania (szczególnie te ciemne) uporczywie czyścisz z sypkiego osadu, może to oznaczać, że masz problem z łupieżem. Jest to choroba skóry głowy, z którą na co dzień zmagają się miliony Polaków. Polega na nadmiernym złuszczaniu się naskórka, z towarzyszącym mu swędzeniem, a także łojotokiem. Na szczęście nie jest to choroba, którą możemy się zarazić. Natomiast jeżeli dotknął cię ten niechciany problem, należy go zwalczać. O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Czerniak - groźny nowotwór LekarzeBezKolejki.pl

Czerniak - groźny nowotwór. Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

Każdy posiada na skórze przynajmniej kilka znamion – przebarwień, brodawek, pieprzyków. Są elementem, który nas wyróżnia, jednak najczęściej nie zwracamy na nie uwagi. To błąd, ponieważ powinniśmy je regularnie sprawdzać. Dlaczego? Czasem niewinnie wyglądający pieprzyk może przerodzić się w niebezpieczną zmianę skórną – czerniaka. Jak rozpoznać pierwsze objawy? Czy można ochronić się przez zachorowaniem?