Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta wygrzewa się w promieniach słońca.

Jak zadbać o skórę – 5 sprawdzonych sposobów

Skóra, jako najbardziej zewnętrzna warstwa ciała, narażona jest na ciągły kontakt z różnymi czynnikami. Czynniki te mogą działać na nią drażniąco i powodować pogorszenie jej kondycji.(1) Oprócz tego skóra naturalnie wraz z wiekiem traci swoją witalność, staje się mniej jędrna, elastyczna i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Są to efekty nieuchronnego starzenia się skóry. Czy można opóźnić ten proces? Jakie są zasady prawidłowej pielęgnacji? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!

Kobieta nabiera dłonią emolient.

Jak działają i kto powinien stosować emolienty?

Problemy skórne o różnym charakterze i nasileniu mogą pojawić się w każdym wieku. Zarówno odpowiednia diagnoza, postępowanie lecznicze, jak i właściwa pielęgnacja są dla problemowej skóry ogromnie ważne. Obecnie problemy skórne pojawiają się już od najmłodszych lat życia, co spowodowało, że ogromna część młodych rodziców pragnie zadbać o skórę maluszka już od pierwszych chwil życia. Produktami często polecanymi przez dermatologów są emolienty, czyli produkty delikatne o działaniu nawilżającym i łagodzącym. W jaki sposób oraz kiedy stosować emolienty?

Kobieta ma krosty na rękach, drapie swędząca skórę.

Krosty na rękach – przyczyny, sposoby leczenia, zapobieganie

Skóra człowieka to jeden z elementów odporności nieswoistej, gdyż stanowi m.in. fizyczną obronę przed szkodliwymi czynnikami, obecnymi w środowisku zewnętrznym. Zmiany pojawiające się na jej powierzchni mogą wynikać z kontaktu bezpośredniego z nieprzyjaznym czynnikiem lub być objawem stanu patologicznego, obecnego w organizmie. Jedną ze zmian, która często występuje na rękach, są krosty. Co może być przyczyną ich wystąpienia? W jaki sposób leczyć i zapobiegać pojawieniu się krost na rękach?

zmarszczki

Jak powstrzymać proces starzenia się skóry? Skuteczne sposoby na młody wygląd.

Proces starzenia się skóry jest zjawiskiem naturalnym zachodzącym w organizmie każdego człowieka. Jest to proces ciągły tj. od pojawienia się pierwszych, jeszcze mało widocznych oznak starzenia np. zmarszczek do tych zauważalnych np. głębokie bruzdy, zwiotczenie skóry mija zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu lat. Czy da się go powstrzymać? Najnowsze badania udowadniają, iż proces starzenia skóry nie można całkowicie zatrzymać, można jednak skutecznie opóźnić zarówno jego widoczne objawy, jak i spowolnić znaczący postęp. Jak więc skutecznie opóźnić starzenie skóry?

Dłoń mężczyzny z przerośniętą blizną (bliznowcem).

Bliznowiec – przyczyny, objawy, leczenie

Ludzkie ciało posiada umiejętność gojenia ran. Oczywiście w przypadku rozległego zranienia nie jest to proces samoistny, trzeba go wspomóc odpowiednim przygotowaniem, zabezpieczeniem, a czasem nawet zszyciem. Jednak przy niewielkich ranach czy nakłuciach (np. po szczepieniach) ciało jest w stanie poradzić sobie samo z uleczeniem naskórka. W przypadku większych uszkodzeń, w procesie gojenia wytwarza się blizna (to tkanka łączna, odbudowywująca uszkodzony fragment). Czasami jednak dochodzi do zaburzenia procesu gojenia, co skutkuje wytworzeniem się bliznowca (inaczej zwanego keloidem), czyli nadmiernie rozbudowanej blizny. Kiedy iść do dermatologa oraz jak leczyć bliznowiec?

Zbliżenie na twarz mężczyzny z lekkim zarostem.

Składniki olejku do brody, których warto poszukiwać

Broda to dla wielu mężczyzn synonim atrakcyjności i męskości. Nic więc dziwnego, że coraz większej liczbie panów posiadających zarost zależy na tym, aby prezentował się on zarówno w schludny, ale i przykuwający uwagę oraz modny sposób. Aby było to możliwe, należy pamiętać nie tylko o regularnym przycinaniu czy szczotkowaniu brody, ale także właściwej pielęgnacji. Jednym z flagowych produktów, które to umożliwiają jest olejek do brody. Niestety sam ten produkt nie wystarczy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wiele zależy od tego, jakie znajdują się w nim składniki i substancje aktywne. Sprawdź, które z nich powinny znaleźć się w jego składzie.

Kobieta w łazience podczas codziennej pielęgnacji skóry.

Dlaczego warto w domowej pielęgnacji korzystać z kosmetyków profesjonalnych?

Codzienna pielęgnacja skóry to podstawa do tego, by zachowała młodość oraz zdrowy i promienny wygląd, a przy tym była odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Jedni ograniczają się do podstawowej pielęgnacji, inni zaś lubią stworzyć cały zestaw pielęgnacyjny. Lubisz korzystać z usług kosmetyczki, jednak regularne chodzenie na zabiegi z różnych powodów nie jest możliwe? Nie musisz rezygnować z salonowego luksusu – postaw na profesjonalne kosmetyki do codziennej pielęgnacji, by po wyjściu z łazienki czuć się jak tuż po zabiegu u kosmetyczki!