Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta ma dużo znamion skórnych. Lekarz sprawdza jedno z nich pod szkłem powiększającym.

Usuwanie znamion – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Usuwanie znamion skórnych o cechach atypowych lub podejrzanych o rozwój czerniaka jest najskuteczniejszą metodą profilaktyki nowotworów skóry. Wybór pomiędzy sprawdzeniem stanu zdrowia znamion a zignorowaniem ich obecności powinien być zatem prosty. Wizyta u dermatologa jest bezbolesna i krótka. Trwa około godziny, a podczas niej lekarz jest w stanie dokonać dokładnych oględzin niemal wszystkich zmian skórnych, jakie znajdują się na ciele pacjenta. Szybka i skuteczna diagnoza możliwa jest dzięki wykorzystaniu specjalnego narzędzia diagnostycznego – dermatoskopu.

łuszczyca głowy banner

Psorisel na łuszczycę

Łuszczyca to przewlekła i zapalna choroba, cechująca się specyficznymi objawami, które wynikają z nadmiernego i nieprawidłowego rogowacenia naskórka. Często występującą i szczególnie uciążliwą jej odmianą jest łuszczyca głowy, wiążąca się z widocznymi łuskami na owłosionej skórze głowy, zaczerwienieniem i świądem. W walce z nią niezbędne są nie tylko leki, ale również dobre kosmetyki, jak np. szampon na łuszczycę. W artykule omówimy szerzej kwestię, jakie kosmetyki przy łuszczycy głowy warto stosować, aby lepiej sobie radzić z jej objawami.

Wyprysk potnicowy – jak się objawia?

Wyprysk potnicowy – jak się objawia?

Choroby skóry to powszechny problem, z którym zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Zwykle powodują duży dyskomfort oraz często bywają źródłem kompleksów, szczególnie jeśli łatwo rzucają się w oczy. Jedną z nich jest wyprysk potnicowy, czyli dermatoza, która występuje jedynie na powierzchni dłoni oraz stóp. Podobnie jak przebarwienia po trądziku, może zostawiać po sobie trudne do usunięcia ślady. Wyprysk potnicowy stanowi jedną z najczęstszych chorób skóry – sprawdź, jakie są jego objawy i jak mu zapobiegać, aby nie stał się także Twoim problemem.

Mięczak zakaźny

Mięczak zakaźny – objawy, rozpoznanie, leczenie. Czy mięczak zakaźny jest groźny?

Mięczak zakaźny jest chorobą wirusową, która występuje głównie u dzieci do 5. roku życia. Objawia się występowaniem charakterystycznych wykwitów, a schorzenie zwykle ma dość łagodny oraz samoograniczający się przebieg. Jednak ze względu na wysoką zaraźliwość, zalecane jest podjęcie leczenia. Jak wygląda leczenie oraz czy mięczak zakaźny jest groźny? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

leczenie egzemy

Leczenie egzemy. Jakie kosmetyki wybrać?

Skóra każdego człowieka stanowi naturalną barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Co jakiś czas może się zdarzyć, że naskórek zostanie uszkodzony w wyniku urazu mechanicznego czy też kontaktu z jakąś szkodliwą substancją. I chociaż wszyscy powinniśmy dbać o skórę, to jednak osoby dotknięte egzemą muszą zachować szczególną ostrożność. Jak wygląda leczenie tego schorzenia? O czym pamiętać, tworząc swoją rutynę pielęgnacyjną i jakie produkty powinny się w niej znaleźć?

skąd się bierze łupież

Skąd się bierze łupież?

Łupież to choroba skóry, która stanowi problem globalny. Naukowcy szacują, że na całym świecie może na niego cierpieć nawet połowa populacji. Ta dermatoza może bowiem dotykać osoby w każdym wieku, bez względu na ich płeć. To choroba, która ze względu na swój przebieg powoduje duży dyskomfort, co więcej dla wielu osób stanowi poważny problem natury estetycznej. W poniższym artykule dowiesz się, skąd się bierze łupież oraz w jaki sposób się go pozbyć.

tabletki na trądzik

5 sposobów, by wygrać z trądzikiem

Pojawiające się na skórze pryszcze oraz zaskórniki nie znikną z niej same. Pacjenci, którzy zmagają się z tego typu problemami muszą wykazać się sporym zaangażowaniem, aby mieć pewność, że nawiążą równorzędną walkę z trądzikiem i wyjdą z niej zwycięsko. Na szczęście istnieją pewne sposoby, dzięki którym można zwiększyć swoje szanse na pozbycie się ze skóry niedoskonałości, czerwonych plam oraz zanieczyszczeń. Kluczowe w tym wszystkim jest jednak to, aby ze swoim kłopotem zdrowotnym udać się do dermatologa. To właśnie ten specjalista powinien mieć pieczę nad leczeniem.

główne usuwanie pieprzyków

Usuwanie pieprzyków w Krakowie – gdzie bezpiecznie wykonać zabieg?

Znamiona skórne porastają nasze ciało w wielu różnych miejscach. Niektóre znajdują się w takich, że powodują dyskomfort. Inne wyglądają po prostu nieestetycznie. Są również i takie, które pierwotnie były niegroźne, ale z czasem przybrały charakter chorobowy. Najgroźniejszą zmianą skórną jest czerniak – nowotwór złośliwy, który zagraża życiu. Dlatego też istotna jest codzienna obserwacja własnego ciała i całej powierzchni skóry. W uzasadnionych przypadkach konieczne może stać się pozbycie znamienia. Usuwanie pieprzyków w Krakowie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szeroką dostępność zabiegu.

szampon po keratynowym prostowaniu włosów

Jaki szampon będzie odpowiedni po keratynowym prostowaniu włosów?

Keratynowe prostowanie to zabieg, który wykonuje się w celu odbudowania struktury włosów, odżywienia ich oraz wygładzenia. Keratyna to naturalny budulec włosów, który ma za zadanie poprawić ich kondycję oraz wygląd. Aby efekty zabiegu utrzymały się na dłużej, trzeba o nie odpowiednio zadbać. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu. Zapraszamy do lektury.

femi kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie – sposób na wyjątkową pielęgnację

Podstawowym wyróżnikiem kosmetyków wegańskich jest fakt, że w ich składzie nie znajdziemy produktów pochodzenia zwierzęcego, a dodatkowo nie były one testowane na zwierzętach. Weganizm to styl życia i ukierunkowanie poglądów, szczególnie tych dotyczących środowiska naturalnego i jego ochrony. W związku z tym jeśli stosujemy się do jego zasad w diecie, to powinniśmy również wybierać odpowiednie produkty kosmetyczne. Na rynku z pewnością znajdziemy kilka firm, które proponują nam taką właśnie pielęgnację. Jedną z nich jest Laboratorium FEMI, które działa na polskim rynku niemal 30 lat, a wówczas, na początku lat ‘90 było pionierem w swoim podejściu ekologicznym, naturalnym i wegańskim.

nużeniec

Nużeniec – czym się charakteryzuje i jakie choroby wywołuje?

Choroby pasożytnicze występujące u człowieka nie zawsze dają jednoznaczne objawy, przez co szansa na ich zdiagnozowanie w początkowym stadium sięga niemal zeru. Tak bywa w przypadku nużycy (demodekoza), czyli choroby skóry wywoływanej przez nużeńce, która przybiera swoją aktywną formę nawet wiele lat po zakażeniu pasożytem. Zatem czym charakteryzuje się nużeniec i czy może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka?