Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Choroba afektywna dwubiegunowa – przyczyny i objawy

Choroba afektywna dwubiegunowa – przyczyny i objawy

Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD, cyklofrenia) dotyka około 6-11% populacji. Ta trudna w rozpoznaniu choroba psychiczna ma negatywny wpływ na niemal każdą dziedzinę życia chorego – relacje rodzinne i społeczne, życie zawodowe, sytuację ekonomiczną. Pomimo tego, wczesne rozpoznanie i skuteczne leczenie jest w stanie zapewnić długotrwałą remisję choroby i powrót do normalnego funkcjonowania. Jakie są przyczyny choroby afektywnej dwubiegunowej, kiedy możemy ją podejrzewać i co robić w takiej sytuacji?

Anoreksja - jak rozpoznać chorobę?

Anoreksja - jak rozpoznać chorobę? Jak z nią walczyć?

Dla większości z nas widok osoby z mocno zaawansowaną anoreksją nie jest niczym nowym - zaburzenia odżywiania stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem społecznym. Anoreksja to choroba, która od pewnego czasu zyskuje popularność w świecie show-biznesu, ale dotyka także wielu “zwyczajnych” nastolatków, a nawet osoby dorosłe. I wbrew powszechnemu przekonaniu nie ogranicza się też tylko do kobiet – coraz większy odsetek chorych stanowią mężczyźni i nastoletni chłopcy.

Jak rozpoznać depresję?

Jak rozpoznać depresję? Jak leczyć depresję?

Spadek aktywności, stopniowa utrata radości życia, kłopoty ze snem to tylko nieliczne z objawów depresji, będącej najczęściej spotykanym zaburzeniem psychicznym. Wychodzenie z depresji jest procesem długotrwałym, wymagającym ścisłej współpracy pacjenta z lekarzem i psychologiem. Jakie są inne objawy depresji? Jakich symptomów nie można bagatelizować? Kiedy zwykły smutek przeradza się w depresję? Do kogo zwrócić się po pomoc?

Czym jest anoreksja i jak ją leczyć?

Czym jest anoreksja i jak ją leczyć?

Pogoń za idealnym wyglądem i szczupłą sylwetką dopada nas już w wieku dojrzewania. Niestety nawet blisko połowa nastolatek nie jest zadowolona z tego, jak wygląda. Presja społeczna i brak akceptacji ze strony rówieśników sprawiają, że młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, dążą do osiągnięcia sztywno określonego ideału piękna. Nadmierna kontrola nad wagą prowadzić może do groźnych zaburzeń odżywiania, w tym anoreksji. Jak objawia się to schorzenie i w jaki sposób można pomóc osobie chorej?