Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
USG tarczycy - kiedy wykonywać?

USG tarczycy - kiedy wykonywać? Co może wykryć badanie tarczycy?

Tarczyca jest narządem pełniącym niezwykle istotną funkcję w naszym organizmie - reguluje jego pracę. Aby zapobiegać chorobom tarczycy zaleca się wykonywanie badań diagnostycznych, które mogą wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szanse na wyleczenie. USG tarczycy jest jednym z badań wykorzystywanych w celu profilaktyki i diagnozowania chorób tarczycy. Jakie choroby może wykryć? Jak często powinno być wykonywane?

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Zespół Klinefeltera a problem z płodnością u mężczyzn

Problemy z płodnością u mężczyzn mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą zaburzenia hormonalne, problemy urologiczne oraz choroby o podłożu genetycznym. Do tych ostatnich zaliczany jest zespół Klinefeltera, który jest najczęstszą uwarunkowaną genetycznie przyczyną niepłodności u mężczyzn. Na czym dokładnie polega? Jakie są jego objawy? Czy całkowicie pozbawia mężczyzn szansy na posiadanie potomstwa?

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najważniejszym zadaniem układu immunologicznego jest ochrona organizmu przed chorobami. Niestety, u niektórych osób, w konsekwencji zachwiania pewnych mechanizmów, staje się on nadmiernie pobudzony, w efekcie czego zaczyna traktować komórki własnego organizmu, jak potencjalne niebezpieczeństwo i podejmuje z nimi walkę, prowadząc do ich zniszczenia. Tego typu patologie określa się mianem chorób autoimmunologicznych, czyli chorób z autoagresji. A jakie choroby autoimmunologiczne występują najczęściej? Jak powstają? Kto jest szczególnie na nie narażony? I czy da się je wyleczyć?