Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta wskazuje na swoje prawe oko, dokucza jej drganie powieki dolnej.

Czego objawem może być drganie powieki? Jak poradzić sobie z drżeniem powiek?

Obecnie ciągłe życie w dużym pędzie i stresie jest na porządku dziennym. Wiele osób łączy wielogodzinny dzień pracy, często spędzonych przed ekranem komputera, z życiem rodzinnym, w którym również dają z siebie wszystko. Prowadzi to często do zaniedbywania czasu dla siebie i zapominaniu o regeneracji, która jest szalenie istotna. Brak poświęcania swojemu zdrowiu uwagi oraz długie godziny spędzone przed komputerem mogą prowadzić do osłabienia organizmu, zmniejszenia odporności i przemęczenia mięśni. Zdarza się, iż u takich osób pojawia się objaw drgającej powieki. Jak sobie z nim radzić?

Starsza osoba przy wsparciu pielęgniarki korzysta z chodzika.

Ataksja (niezborność) - co ją powoduje? Objawy i leczenie ataksji

Koordynacja ruchowa jest umiejętnością, którą nabywamy już w dzieciństwie. Uczymy się jej poprzez łączenie elementów wzrokowych, czuciowych i mięśniowych, aby wykonać precyzyjny ruch. W momencie, gdy dochodzi do uszkodzenia jednego z tych elementów, precyzyjność danego ruchu zostaje zaburzona. Pojawia się wówczas niezborność ruchowa, zaburzenia koordynacji, a nawet trudności z utrzymaniem równowagi. Ataksja, czyli trudność w wykonaniu ruchu oraz jego niezborność, może dotknąć tak naprawdę każdego z nas. Co powoduje pojawienie się ataksji? Jakie są jej objawy oraz jak wygląda leczenie?

Zbliżenie na oko mężczyzny.

Zespół Hornera - objawy, przyczyny, leczenie

Zespół Hornera należy do rzadkich schorzeń. Podejrzenie jego obecności powoduje niepokój pacjenta i jego rodziny. Choroba zazwyczaj wiąże się z poważnym zablokowaniem przewodnictwa włókien nerwów współczulnych. Przyczyn zespołu Hornera może być wiele, a pojawienie się niepokojących objawów jest wskazaniem do pilnej konsultacji lekarskiej. W jaki sposób rozpoznaje się zespół Hornera oraz jak wygląda jego leczenie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.

Grafika 3D przedstawiająca siatkę komórek nerwowych.

Zespół Leigha – przyczyny, objawy, leczenie

Zespół Leigha to genetyczna choroba, która ujawnia się u dzieci już w wieku kilku/kilkunastu miesięcy. Powoduje regres na wielu poziomach życia. Odbiera dziecku możliwość poruszania się, poznawania świata i komunikacji z otoczeniem. Szybkie wykrycie zespołu Leigha pozwala na spowolnienie procesów degeneracyjnych. W jaki sposób postępować, aby wcześnie zdiagnozować tę chorobę? Co zrobić, aby polepszyć standard życia chorego dziecka?

Kobieta siedzi na sofie, trzyma się za głowę. Męczy ją silna migrena.

Migrena – ból z tyłu głowy. Objawy i przyczyny migreny

Każdy z nas doświadczył kiedyś dolegliwości bólowych zlokalizowanych w obrębie głowy. Mogły to być bóle o różnym natężeniu (od słabych do bardzo silnych) oraz o zróżnicowanym charakterze (pulsujący, uciskający itd.) i innych przyczynach. Jednym z silniejszych bólów głowy, jakie można sobie wyobrazić, jest migrena. Potrafi być ona na tyle intensywna i spowodować tak silną reakcję na bodźce zewnętrzne, że często leki przeciwbólowe nie pomagają, a osoby nią dotknięte muszą „wyłączyć się” z życia codziennego na parę godzin lub nawet dni. Jakimi objawami charakteryzuje się ból migrenowy? Jakie są jego przyczyny?