Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo?

Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo? Sprawdź!

Z pewnością każdy rodzic wie, czym są siatki centylowe. Ich rolę podkreślają przedstawiciele środowisk medycznych, w tym pediatrzy i położne. Siatki centylowe służą do oceny rozwoju dziecka – pierwszy pomiar masy i długości ciała, oraz obwodu główki Twojego maluszka zostanie odnotowany na specjalnych wykresach tuż jego narodzinach. Wyjaśniamy, jak dokonywać pomiarów w domowych warunkach i prawidłowo przenosić je na siatki centylowe.

Wędzidełko – czym jest?

Wędzidełko – czym jest? Kiedy korygować za krótkie wędzidełko?

Temat skróconego wędzidełka jest obecnie coraz bardziej popularny. Nadal jednak dla wielu rodziców brzmi on tajemniczo. Pomimo tego, iż wędzidełko nie spełnia użytecznej funkcji w życiu człowieka i jest tylko embriologiczną pozostałością, może powodować wiele problemów w rozwoju dziecka. Często diagnoza stawiana jest zbyt późno. Na co należy zwrócić uwagę? Kiedy jest najlepszy moment na korekcję wędzidełka u dziecka?

Biały szum nie tylko dla niemowląt?

Biały szum nie tylko dla niemowląt? Dlaczego biały szum ułatwia zasypianie i poprawia koncentrację?

Biały szum to określenie, z którym najczęściej spotykają się młodzi rodzice. Głównie dotyczy ono problemów z zasypianiem u niemowlęcia, które pojawiają się niedługo po przyjściu dziecka na świat. Biały szum jest przekazywanym od pokoleń sposobem na usypianie oraz uspokojenie maluszków. Czym jest biały szum? Czy rzeczywiście tak skutecznie wpływa na sen oraz koncentrację? Czy korzyści płynące ze stosowania białego szumu mogą dotyczyć także osób dorosłych?

zdrowy spokojny sen dziecka

Zapewnić dziecku spokojny i zdrowy sen, czyli kupujemy misia szumisia dla maluszka!

Cykl snu dziecka jest regulowany już na etapie życia płodowego. Maluszek, w końcowej fazie ciąży, potrafi przesypiać niemal 90 procent czasu, a nawet mieć marzenia senne. Brzuch mamy to miejsce charakteryzujące się idealnymi warunkami, by zapaść w sen - bez światła dziennego, z uspokajającymi szumami i dźwiękami wód płodowych i relaksującym biciem matczynego serca. Nic więc dziwnego, że kiedy noworodek przychodzi na świat, rodzice chcą sprawić, by chociaż w części zapewnić maluchowi podobne, wyciszające warunki, które pomogą mu w trudnym okresie adaptacji. Stąd tak chętnie sięgamy po coś dla niemowlaka znanego i przyjemnego, czyli po dźwięki, które ukołyszą naszą pociechę.

wirus RSV

Wirus RSV - groźny dla niemowląt! Objawy, przebieg, profilaktyka u dzieci i niemowląt

Wirus RSV jest najczęstszą przyczyną zapalenia oskrzeli i płuc w wieku niemowlęcym. Początkowo niegroźne objawy, przypominające zwykłe przeziębienie, szybko nasilają się, wywołując brak apetytu, duszność, przyspieszone tętno. Zakażenie wirusem RSV u niemowląt zwykle kończy się leczeniem szpitalnym. Zachorowania niestety bardzo trudno uniknąć, dotyczy ok. 95% dzieci poniżej 2. roku życia.

Tężec - groźna choroba zakaźna

Tężec - groźna choroba zakaźna. Leczenie i profilaktyka

Tężec jest jedną z groźniejszych chorób zakaźnych, jednak w odróżnieniu od odry lub ospy, nie jest chorobą zaraźliwą. Choroba ta atakuje układ nerwowy, co prowadzi do bolesnych skurczów mięśni. Dzięki wprowadzeniu szczepień przeciwko tężcowi, zapadalność na tę chorobę jest niska, jednak zdarzają się przypadki zachorowań. W jaki sposób objawia się tężec i jak można chronić się przed tą groźną chorobą?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Dlaczego karmienie piersią jest ważne?

Karmienie piersią jest naturalną metodą odżywiania, która stymuluje układ odpornościowy dziecka, dba o jego rozwój intelektualny oraz chroni przed alergiami. Warto podkreślić, że karmienie piersią jest również bardzo korzystne dla mamy. Trzeba jednak pamiętać, że są różne sytuacje, w których karmienie piersią może być niewskazane. Jednak jeśli możesz karmić i zastanawiasz się, czy warto to robić oraz jakie korzyści dla dziecka i dla matki przynosi karmienie piersią – przeczytaj ten artykuł.