Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta odmierza porcję leczniczego syropu na łyżkę.

Na co zwrócić uwagę, wybierając syrop na kaszel dla dzieci?

Dzieci w większości przypadków powinny przyjmować leki wyłącznie ze wskazań lekarskich. Są jednak dolegliwości dające łagodne objawy, z którymi można radzić sobie domowymi sposobami, bez pomocy lekarza. Dobrym przykładem jest tutaj przeziębienie, czyli infekcja górnych dróg oddechowych, przy której zwykle występują objawy takie jak ból gardła, katar i kaszel. Na ten ostatni można zastosować syrop. Pytanie tylko, jak wybrać odpowiedni syrop na kaszel u dzieci? Z dalszej części artykułu dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając syrop na kaszel.

Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo?

Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo? Sprawdź!

Z pewnością każdy rodzic wie, czym są siatki centylowe. Ich rolę podkreślają przedstawiciele środowisk medycznych, w tym pediatrzy i położne. Siatki centylowe służą do oceny rozwoju dziecka – pierwszy pomiar masy i długości ciała, oraz obwodu główki Twojego maluszka zostanie odnotowany na specjalnych wykresach tuż jego narodzinach. Wyjaśniamy, jak dokonywać pomiarów w domowych warunkach i prawidłowo przenosić je na siatki centylowe.

Wędzidełko – czym jest?

Wędzidełko – czym jest? Kiedy korygować za krótkie wędzidełko?

Temat skróconego wędzidełka jest obecnie coraz bardziej popularny. Nadal jednak dla wielu rodziców brzmi on tajemniczo. Pomimo tego, iż wędzidełko nie spełnia użytecznej funkcji w życiu człowieka i jest tylko embriologiczną pozostałością, może powodować wiele problemów w rozwoju dziecka. Często diagnoza stawiana jest zbyt późno. Na co należy zwrócić uwagę? Kiedy jest najlepszy moment na korekcję wędzidełka u dziecka?

Biały szum nie tylko dla niemowląt?

Biały szum nie tylko dla niemowląt? Dlaczego biały szum ułatwia zasypianie i poprawia koncentrację?

Biały szum to określenie, z którym najczęściej spotykają się młodzi rodzice. Głównie dotyczy ono problemów z zasypianiem u niemowlęcia, które pojawiają się niedługo po przyjściu dziecka na świat. Biały szum jest przekazywanym od pokoleń sposobem na usypianie oraz uspokojenie maluszków. Czym jest biały szum? Czy rzeczywiście tak skutecznie wpływa na sen oraz koncentrację? Czy korzyści płynące ze stosowania białego szumu mogą dotyczyć także osób dorosłych?