Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Chłopczyk zajada się truskawką.

7 powodów, dlaczego warto podawać witaminę C dzieciom

Witamina C, inaczej kwas askorbinowy, jest najpopularniejszą z witamin i zarazem niezbędną do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu dziecka. Wiele osób kojarzy ją jako przeciwutleniacz i substancję, o której podaż szczególnie warto zadbać w okresach osłabionej odporności, czy przy pierwszych objawach kataru i przeziębienia. Witamina C bierze udział w wielu ważnych reakcjach zachodzących w organizmie. Dlaczego warto podawać ją dzieciom? Jak zaspokoić zapotrzebowanie młodego organizmu na witaminę C? Odpowiadamy!

Mama karmi niemowlę piersią.

Co zrobić, aby pobudzić laktację?

Pierwsze tygodnie życia dziecka są trudne dla rodziców. Stres związany z pojawieniem się nowego członka rodziny, może im towarzyszyć niemalże na każdej płaszczyźnie. Myśli zarówno mamy, jak i taty, krążą jedynie wokół noworodka. 'Czy nie jest mu za ciepło?', 'czy nie śpi za mało?', aż wreszcie 'czy wystarczająco się najada?'. Płacz dziecka jest rzeczą naturalną, nie zawsze musi oznaczać zaburzenia jego zachowania. Najważniejsza jest obserwacja i dostosowanie do potrzeb maleństwa. Szczególnie ważny aspekt stanowi karmienie piersią, które bardzo często spędza sen z powiek zwłaszcza młodym mamom. Brak regularnego przybierania dziecka na wadze, może bowiem oznaczać, że należy zwrócić uwagę na produkcję mleka. Bardzo często okazuje się, że konieczne jest pobudzenie laktacji, aby zapewnić dziecku prawidłowy rozwój. Co zrobić, aby pobudzić laktację?

Mama dotyka główki dziecka tam, gdzie znajduje się ciemiączko.

Ciemiączko - rodzaje, najczęstsze problemy, zarastanie

Przyjście na świat dziecka wiąże się z ogromną zmianą w życiu rodziców. Pojawia się wiele obowiązków, którym należy sprostać. Jednym z nich jest dbanie o prawidłowy rozwój i dobrostan dziecka. W ocenie właściwego rozwoju dziecka pomaga lekarz, który już po narodzinach przeprowadza szczegółowe badanie noworodka. Aby upewnić się, że budowa czaszki u noworodka czy niemowlaka jest prawidłowa, lekarz bada m.in. obecność i wymiar ciemiączka. Czym właściwie jest ciemiączko? Jakie problemy może sygnalizować nieprawidłowo wyglądające ciemiączko? Kiedy właściwie zarasta ciemiączko u niemowlaka? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Mama mierzy temperaturę dziecku, które choruje na płonicę.

Płonica - co to za choroba? Objawy, przyczyny, leczenie, profilaktyka

Płonica to bakteryjna choroba zakaźna, na którą może zachorować każdy z nas. Lekarze częściej spotykają się z płonicą u dzieci, niż u osób dorosłych. Istnieje szereg charakterystycznych objawów, które świadczą o wystąpieniu tej choroby. Jakie są przyczyny zachorowań na płonicę oraz czy można się przed nimi uchronić? Jak rozpoznać chorobę oraz w jaki sposób można ją leczyć? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Smutny chłopiec z widocznym atopowym zapaleniem skóry.

Jak skutecznie leczyć atopowe zapalenie u dziecka?

Zmiany skórne pojawiające się na skórze to często sygnał organizmu świadczący o alergii, nietolerancji na produkty chemiczne, żywieniowe lub objaw toczącej się w organizmie choroby. Świąd i ogniska rumieniowe, mogą pojawić się zarówno u dorosłych, jak i nawet u niemowląt. Najczęstszą przyczyną pojawiania się tego typu zmian skórnych u niemowląt jest atopowe zapalenie skóry (AZS). Jakie są jego objawy oraz jak poradzić sobie z atopowym zapaleniem skóry?