Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo?

Czy Twoje niemowlę waży prawidłowo? Sprawdź!

Z pewnością każdy rodzic wie, czym są siatki centylowe. Ich rolę podkreślają przedstawiciele środowisk medycznych, w tym pediatrzy i położne. Siatki centylowe służą do oceny rozwoju dziecka – pierwszy pomiar masy i długości ciała, oraz obwodu główki Twojego maluszka zostanie odnotowany na specjalnych wykresach tuż jego narodzinach. Wyjaśniamy, jak dokonywać pomiarów w domowych warunkach i prawidłowo przenosić je na siatki centylowe.

Wędzidełko – czym jest?

Wędzidełko – czym jest? Kiedy korygować za krótkie wędzidełko?

Temat skróconego wędzidełka jest obecnie coraz bardziej popularny. Nadal jednak dla wielu rodziców brzmi on tajemniczo. Pomimo tego, iż wędzidełko nie spełnia użytecznej funkcji w życiu człowieka i jest tylko embriologiczną pozostałością, może powodować wiele problemów w rozwoju dziecka. Często diagnoza stawiana jest zbyt późno. Na co należy zwrócić uwagę? Kiedy jest najlepszy moment na korekcję wędzidełka u dziecka?

Biały szum nie tylko dla niemowląt?

Biały szum nie tylko dla niemowląt? Dlaczego biały szum ułatwia zasypianie i poprawia koncentrację?

Biały szum to określenie, z którym najczęściej spotykają się młodzi rodzice. Głównie dotyczy ono problemów z zasypianiem u niemowlęcia, które pojawiają się niedługo po przyjściu dziecka na świat. Biały szum jest przekazywanym od pokoleń sposobem na usypianie oraz uspokojenie maluszków. Czym jest biały szum? Czy rzeczywiście tak skutecznie wpływa na sen oraz koncentrację? Czy korzyści płynące ze stosowania białego szumu mogą dotyczyć także osób dorosłych?

zdrowy spokojny sen dziecka

Zapewnić dziecku spokojny i zdrowy sen, czyli kupujemy misia szumisia dla maluszka!

Cykl snu dziecka jest regulowany już na etapie życia płodowego. Maluszek, w końcowej fazie ciąży, potrafi przesypiać niemal 90 procent czasu, a nawet mieć marzenia senne. Brzuch mamy to miejsce charakteryzujące się idealnymi warunkami, by zapaść w sen - bez światła dziennego, z uspokajającymi szumami i dźwiękami wód płodowych i relaksującym biciem matczynego serca. Nic więc dziwnego, że kiedy noworodek przychodzi na świat, rodzice chcą sprawić, by chociaż w części zapewnić maluchowi podobne, wyciszające warunki, które pomogą mu w trudnym okresie adaptacji. Stąd tak chętnie sięgamy po coś dla niemowlaka znanego i przyjemnego, czyli po dźwięki, które ukołyszą naszą pociechę.

Chłopiec ma problemy żołądkowe po wypiciu mleka ponieważ cierpi na skazę białkową.

Skaza białkowa – objawy, leczenie, jak rozpoznać?

Coraz częściej mówi się o skazie białkowej czy o alergiach pokarmowych, co napawa młodych rodziców strachem. Pod określeniem “skaza białkowa”, kryje się alergia na białko. Uważa się, że w tym przypadku najczęstszym alergenem jest mleko krowie oraz wszystkie jego przetwory. Czy skaza białkowa jest niebezpieczna? Jakie objawy na nią wskazują i jak wygląda jej rozpoznanie oraz leczenie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule.