Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Zapewnić dziecku spokojny i zdrowy sen, czyli kupujemy misia szumisia dla maluszka!

Artykuł sponsorowany

2020-08-24 11:08
zdrowy spokojny sen dziecka

Cykl snu dziecka jest regulowany już na etapie życia płodowego. Maluszek, w końcowej fazie ciąży, potrafi przesypiać niemal 90 procent czasu, a nawet mieć marzenia senne. Brzuch mamy to miejsce charakteryzujące się idealnymi warunkami, by zapaść w sen - bez światła dziennego, z uspokajającymi szumami i dźwiękami wód płodowych i relaksującym biciem matczynego serca. Nic więc dziwnego, że kiedy noworodek przychodzi na świat, rodzice chcą sprawić, by chociaż w części zapewnić maluchowi podobne, wyciszające warunki, które pomogą mu w trudnym okresie adaptacji. Stąd tak chętnie sięgamy po coś dla niemowlaka znanego i przyjemnego, czyli po dźwięki, które ukołyszą naszą pociechę.

Szumiący, pluszowy towarzysz - dlaczego warto zainwestować w misia Szumisia?

Biały szum, czyli jednostajny dźwięk, emitowany przez takie urządzenia codziennego użytku, jak na przykład suszarka do włosów. Jest on uznawany za czynnik kojarzący się nowo narodzonemu dziecku ze środowiskiem, które zostawił, przychodząc na ten świat. Uznaje się, że dla noworodka cisza jest czymś obcym i nienaturalnym. W brzuchu mamy był zewsząd otoczony rytmicznymi dźwiękami czy to biciem serca mamy, pracą jej jelit, czy otaczającymi go wodami płodowymi. Z tego powodu producenci akcesoriów dla dzieci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, stworzyli z pozoru słodką przytulankę, doposażając ją w sprytny mechanizm emitujący różnego rodzaju szum. Szumisie szturmem podbiły rynek zabawek dla dzieci, stając się niezbędnym gadżetem w dziecięcej wyprawce i pierwszymi towarzyszami naszych maluchów. Szumiące misie, położone u wezgłowia łóżeczka lub wpięte w szczebelki, uspokajają i wyciszają maluszki, powodując zwolnienie tętna. Przyczyniają się także do znacznego zmniejszenia ryzyka śmierci łóżeczkowej - wiążę się to z faktem, że przez cały czas pracy Szumisia, mózg noworodka aktywnie pracuje,  rejestrując wydobywające się z maskotki dźwięki. 

Szumiący miś - czym kierować się przy jego zakupie, by zapewnić dziecku spokojny sen?

Wybierając Szumisia dla naszego maluszka, powinniśmy się kierować nie tylko wyglądem maskotki, choć estetyka jest ważnym czynnikiem, ale też funkcjonalnością szumiącej przytulanki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli Szumisiów. Bez problemu znajdziemy m.in szumiące misie z czujnikiem snu, różnymi rodzajami dźwięków (wśród których prym wiodą te przypominające wody płodowe, bicie serca, a także szum morskich fal) lub misie, którymi możemy sterować przy pomocy smartfona, czy wzbogacone o funkcję czuwania. Te ostatnie monitorują sen maluszka i zaczynają ponownie szumić, kiedy dziecko się wybudza i porusza. Nieocenioną pomocą mogą być również zabawki przydatne w kolejnych etapach rozwoju maluszka. W sklepie maludas.pl znajdziemy na przykład Szumisie (pełna oferta dostępna tutaj), które, poza wymienionymi wyżej funkcjonalnościami, posłużą nam w późniejszym czasie za przytulankę, która ułatwi spokojny sen niemowlaka czy nawet gryzak. Każdy z Szumisiów ma swoje imię i ubranko, co zachęca niemowlaki do nawiązywania kontaktu z zabawką. Wszystkie Szumisie dostępne w tym sklepie są wykonane z atestowanych materiałów, co również powinno być kryterium odgrywającym ważną rolę przy zakupie szumiącego przyjaciela dla nowego członka naszej rodziny.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów