Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta trzyma model wątroby. Obok znajdują się produkty, które polecane są w diecie wątrobowej.

Dieta wątrobowa - na czym polega?

Żywienie w chorobach wątroby ma na celu dostarczenie składników pokarmowych potrzebnych do uzupełnienia niedoborów i regeneracji komórek wątrobowych. Jednocześnie żywienie powinno być dostosowane do stopnia wydolności narządu, urozmaicone i w miarę możliwości zgodne z upodobaniami żywieniowymi chorych. W jaki sposób skomponować jadłospis w diecie wątrobowej? Jakie produkty są zalecane, a które przeciwwskazane u osób zmagających się z chorobami wątroby?

Diagnosta trzyma w dłoni test na HBs antygen.

HBs antygen – badanie, normy, wskazania, przygotowanie

Szacuje się, że około 350 milionów ludzi na całym świecie cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu B, chorobę wywoływaną przez wirusa HBV. Pomimo wprowadzenia szczepień ochronnych i akcji zwiększających świadomość społeczeństwa nadal jest to istotny problem kliniczny. Fundamentalnym elementem diagnostyki oraz monitorowania choroby jest badanie HBs antygenu. Na czym polega i jakie są normy? Kiedy należy je wykonać? Jak poprawnie się do niego przygotować?

Niebieskie tło. Na złączonych dłoniach leży wycięty z papieru model wątroby.

Wirus HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C) – badanie, zakażenie, objawy, leczenie

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (w skrócie: WZW C) to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa HCV. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań. Niestety, ze względu na możliwość bezobjawowego nosicielstwa, można nie wiedzieć o zakażeniu i nieświadomie zarażać inne osoby. Do czego może prowadzić zakażenie wirusem HCV? Jak je wykryć i leczyć? Co można zrobić, aby zapobiec zakażeniu?

Stomia – czym jest i kiedy jej zastosowanie jest konieczne?

Stomia – czym jest i kiedy jej zastosowanie jest konieczne?

Stomia jest tematem zarówno trudnym, jak i nieznanym dla większości społeczeństwa. Panuje przekonanie, że dotyczy głównie osób starszych, a powodem jej wyłonienia jest rak jelita grubego. Rzeczywistość natomiast pokazuje, że stomia może dotyczyć wszystkich, niezależnie od wieku. Jakie schorzenia mogą wiązać się z koniecznością wyłonienia stomii? Czy istnieje możliwość zamknięcia stomii i powrotu do fizjologicznego wypróżniania?