Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Starsza kobieta ma badany kręgosłup przez lekarkę.

Osteomalacja – objawy, leczenie, badania

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Bóle kości, mięśni i stawów, chroniczne zmęczenie, stany depresyjne, nawracające infekcje i zaburzenia snu to objawy świadczące o zbyt niskim stężeniu tego składnika w organizmie. Od ich wystąpienia już prosta droga do zachorowania na choroby o różnorakim podłożu. Jedną z chorób, jaką pociąga za sobą niedobór witaminy D, jest osteomalacja. Co warto na jej temat wiedzieć?

Wypoczęta kobieta leży na łóżku.

Na bolące stawy, krzywizny kręgosłupa i inne schorzenia receptą może być dobrze dobrany materac

Jeśli codziennie mierzysz się z różnymi dolegliwościami, w ciągu dnia na pewno potrzebujesz chwili wytchnienia. O ile dla Twojej psychiki takim momentem może być rozmowa z przyjacielem czy znalezienie momentu dla własnych zainteresowań, o tyle Twoje ciało również zasługuje na właściwy odpoczynek. Do najefektywniejszej regeneracji organizmu dochodzi w czasie snu – jednak wiele czynników może zaburzać ten stan. Jednym z najważniejszych jest rodzaj materaca na którym sypiasz, ponieważ może on skutecznie pogorszyć jakość Twojego snu. Jednocześnie, kłopoty ze źle dobranym materacem są najłatwiejsze do wyeliminowania i w szybki sposób możesz sprawić, że stanie się on Twoim sprzymierzeńcem w starciu o wartościowy wypoczynek. W tym artykule dowiesz się, jaki wpływ na zdrowie może mieć odpowiednio dobrany materac oraz jak i gdzie taki znaleźć.

Uśmiechnięta dziewczynka na piłce gimnastycznej wykonuje ćwiczenia na kifozę.

Kifoza (okrągłe plecy) – objawy i ćwiczenia. Jak radzić sobie z nadmierną kifozą?

Kręgosłup fizjologicznie w płaszczyźnie czołowej jest prostą kolumną, natomiast w płaszczyźnie strzałkowej składa się z trzech krzywizn: lordozy szyjnej, kifozy piersiowej i lordozy lędźwiowej. Ich obecność jest bardzo ważna, ponieważ to dzięki nim kręgosłup nie jest narażony na osiowe przeciążenia. Problem pojawia się, gdy któraś z krzywizn wypłaszcza się lub nadmiernie pogłębia. Jedną z najczęstszych wad, szczególnie u dzieci, są plecy okrągłe, czyli nadmierna kifoza. Jak temu zapobiec i co robić, aby temu zaradzić?

Zbliżenie na kobiece, bose stopy idące po betonowej posadzce.

Czy można cofnąć haluksy bez operacji? 7 oznak, że to czas na leczenie

Haluks to choroba zwyrodnieniowa, która objawia się poprzez charakterystyczne zdeformowanie stopy. Dolegliwość ta wywołuje dyskomfort zarówno pod względem wizualnym, jak i somatycznym, ponieważ rozwój schorzenia bardzo często powiązany jest z silnym bólem oraz trudnościami z poruszaniem się. Czy można cofnąć haluksy? Kiedy należy udać się do specjalisty i czy tylko operacja może skutecznie zadziałać na to schorzenie?

Uszkodzenie łąkotki – przyczyny, leczenie, objawy

Uszkodzenie łąkotki – przyczyny, leczenie, objawy. Czy uszkodzenie łąkotki boli?

Uprawianie aktywności fizycznej jest wskazane każdemu i w każdym wieku. Dbanie o kondycję jest niezwykle ważne, ale w celu uniknięcia kontuzji, równie istotne jest, aby dobrać dla siebie najbardziej odpowiednią formę aktywności i pracować nad poprawną techniką wykonywania ćwiczeń. Trudny i wymagający sport wybrany dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, może zaowocować poważnymi problemami zdrowotnymi. Jednym ze stawów, który często ulega kontuzji podczas aktywności fizycznej jest staw kolanowy. Jego uraz może być związany m.in. z uszkodzeniem łąkotki.

Nowoczesne operacje kręgosłupa

Bóle kręgosłupa domeną młodego pokolenia - poznaj nowoczesne operacje kręgosłupa!

Specjaliści alarmują, iż każdego roku wciąż wzrasta liczba osób zmagających się z problemami kręgosłupa, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Choć powszechnie dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem przypisywane są osobom starszym, to jednak niekwestionowaną przyczyną takiego zjawiska jest styl życia prowadzony przez większość młodych ludzi. Poniższy artykuł to kompendium wiedzy, które traktuje o przyczynach obecnego stanu rzeczy i metodach walki z tym problemem.

sis

SIS – nowoczesna technologia w zabiegach regeneracyjnych i przeciwbólowych

Urazy układu ruchu są przyczyną szczególnie przykrych dolegliwości. Ból i trudności w swobodnym poruszaniu się, niezwykle często uniemożliwiają realizowanie pasji czy wykonywanie obowiązków zawodowych. Klasyczna rehabilitacja narządu ruchu niejednokrotnie jest czasochłonna i długotrwała, dlatego warto wspomóc ją nowoczesnymi zabiegami. Szczególną skutecznością wyróżnia się SIS, czyli Super Indukcyjna Stymulacja. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Czym jest łokieć tenisisty?

Czym jest łokieć tenisisty? Najczęstsze objawy i metody leczenia

Jeśli odczuwasz ból po zewnętrznej stronie łokcia i masz wrażenie, że twoja ręka jest osłabiona to z dużym prawdopodobieństwem cierpisz na schorzenie zwane łokciem tenisisty. Choć nazwa sugeruje, że dolegliwość ta dopada sportowców, w rzeczywistości mogą ją mieć osoby niezwiązane ze sportem np. te, które na co dzień wykonują prace manualne czy przybiurkowe. Jakie są najczęstsze objawy łokcia tenisisty? Jak sobie z nimi radzić?