Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Opakowanie suplementu diety Lutein Forte Max.

Lutein Forte Max - sposób na zdrowe oczy

Lutein Forte Max to suplement diety w kapsułkach, który stosowany jest w celu wzmocnienia wzroku oraz wsparcia naturalnego systemu ochronnego oka. Występujące w składzie suplementu wysokie stężenie składników, takich jak luteina, zeaksantyna, selen oraz witaminy A i E sprawia, że kapsułki mogą przyczyniać się do spowolnienia naturalnego procesu starzenia się oczu oraz zmniejszać ryzyko występowania chorób wzroku powiązanych z wiekiem.

Zbliżenie na twarz kobiety. Na dolnej powiece ma bolesną gradówkę.

Gradówka – przyczyny i leczenie. Domowe sposoby na gradówkę

Wzrok to jeden ze zmysłów, jakie posiada człowiek. Oczy stanowią jedne z delikatniejszych narządów, co powoduje, że nawet małe zanieczyszczenia dostające się na śluzówkę oka powodują dyskomfort, zaczerwienienie czy nawet ból. Najczęstszymi schorzeniami oczu są infekcje (jęczmień), które z czasem mogą przerodzić się w przewlekłe zapalenia (gradówka). Choć często przechodzą samoistnie, warto wiedzieć jak takich infekcji unikąć, a jeśli już się pojawią – jak z nimi walczyć.

Mężczyzna trzyma na opuszku palca soczewkę korekcyjną.

Soczewki progresywne – kiedy kupić, jak wybrać?

Soczewki kontaktowe są bardzo popularną metodą korekcji wzroku. Odpowiednio dobrane soczewki sprawdzą się w niwelowaniu skutków krótko- i nadwzroczności, jak również astygmatyzmu i prezbiopii. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które jeszcze do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, mogą przez cały czas cieszyć się wyraźnym widzeniem i pełną swobodą funkcjonowania. Zapraszamy cię do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy, czym charakteryzują się soczewki progresywne i jak się je dobiera.

Tablice Ishihary oraz oftalmoskop służące do diagnostyki daltonizmu.

Daltonizm (ślepota barw) – przyczyny, objawy, leczenie. Jak wygląda diagnozowanie daltonizmu?

Daltonizm to poważna dziedziczna wada wzroku, która jest konsekwencją nieprawidłowej budowy siatkówki oka. Nazwa choroby– daltonizm – pochodzi od angielskiego chemika i fizyka, który zauważył u siebie nieprawidłowości w mechanizmie widzenia barw. Schorzenie głównie występuje u mężczyzn (8-15%), rzadko u kobiet (0,4-0,5%). Zaburzenia widzenia barw mogą upośledzać codzienne funkcjonowanie. Jakie są przyczyny i objawy choroby? Jak wygląda diagnozowanie i leczenie daltonizmu? Czy osoby zmagające się z daltonizmem mogą prowadzić samochód?

Życie bez zaćmy to lepsze życie - nowoczesne metody leczenia zaćmy

Życie bez zaćmy to lepsze życie - nowoczesne metody leczenia zaćmy

Zaawansowana wiedza lekarzy oraz nowoczesne technologie pozwalają w krótkim czasie skutecznie rozprawić się z zaćmą. Dzisiejsza chirurgia zaćmy przynosi pacjentom bezpieczne techniki operacyjne oraz zaawansowane wieloogniskowe soczewki, które umożliwiają widzenie bez okularów. O najnowszych metodach leczenia zaćmy opowiada prof. dr hab. med. Bartłomiej Kałużny, lekarz okulista z Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy.

w okularach 1

Popularni producenci okularów korekcyjnych

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Za jego pomocą odbieramy aż 80% informacji o otaczającym nas świecie. Znaczenie wzroku w naszym życiu jest nie do przecenienia: dzięki niemu możemy odnajdywać się w przestrzeni i nawiązywać kontakty z ludźmi. Patrząc na drugiego człowieka jesteśmy w stanie przekazać mu rozmaite komunikaty niewerbalne, co znacznie ubogaca naszą komunikację. Dobry wzrok pomaga nam w wielu codziennych czynnościach, ułatwiając funkcjonowanie w życiu społecznym i kulturalnym. Kiedy nasze widzenie szwankuje nie powinniśmy zwlekać z udaniem się do lekarza. Dolegliwości związane z oczami mogą mieć różne podłoże. Jeśli stwierdzono u ciebie wadę wzroku możesz skorzystać z jednej ze skutecznych form korekcji. Najchętniej stosowaną metodą pozbycia się problemów z widzeniem u osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią jest korekcja okularowa.

Skuteczne metody leczenia zaćmy

Skuteczne metody leczenia zaćmy

Zaćma (katarakta) jest jedną z najczęściej spotykanych chorób występujących u osób po 55 roku życia, a po 70. jest w zasadzie powszechna. Objawia się stopniowym zmętnieniem soczewki oka. Zaniedbanie zaćmy może wiązać się z bardzo niebezpiecznymi dla zdrowia konsekwencjami, w tym całkowitą utratą wzroku. Mimo to wokół leczenia tej przypadłości narosło wiele mitów - w tym, że da się ją wyleczyć naturalnymi lub farmaceutycznymi środkami. Wyjaśniamy, jak w rzeczywistości wyglądają metody leczenia zaćmy.

korekta wad wzrok wizyta kwalifikacyjna

Wystarczy kilka minut, by uwolnić się od okularów

Prof. dr hab. med. Bartłomiej Kałużny Konieczność korekcji wzroku wiąże się z kosztami – nowe szkła czy oprawki kupujemy co kilka lat, a soczewki kontaktowe nawet co miesiąc. Te ostatnie, choć ułatwiają podejmowanie wielu aktywności, nie są przez wszystkich okularników dobrze tolerowane. Dzięki zabiegom laserowym można dziś jednak całkowicie wyeliminować lub zminimalizować konieczność noszenia okularów lub soczewek kontaktowych.