Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta wskazuje na swoje prawe oko, dokucza jej drganie powieki dolnej.

Czego objawem może być drganie powieki? Jak poradzić sobie z drżeniem powiek?

Obecnie ciągłe życie w dużym pędzie i stresie jest na porządku dziennym. Wiele osób łączy wielogodzinny dzień pracy, często spędzonych przed ekranem komputera, z życiem rodzinnym, w którym również dają z siebie wszystko. Prowadzi to często do zaniedbywania czasu dla siebie i zapominaniu o regeneracji, która jest szalenie istotna. Brak poświęcania swojemu zdrowiu uwagi oraz długie godziny spędzone przed komputerem mogą prowadzić do osłabienia organizmu, zmniejszenia odporności i przemęczenia mięśni. Zdarza się, iż u takich osób pojawia się objaw drgającej powieki. Jak sobie z nim radzić?

Dziewczynka podczas badania okulistycznego. W ten sposób diagnozuje się m.in. leniwe oko.

Leniwe oko (amblyopia) – co to za przypadłość i jak ją leczyć?

Zaburzenie widzenia to szczególnie uciążliwa dolegliwość, utrudniająca bezpieczne i samodzielne funkcjonowanie w życiu codziennym. Amblyopia oznacza niedowidzenie dotyczące jednego z oczu, potocznie dolegliwość ta zwana jest również leniwym okiem. Przypadłość pojawia się u dzieci, dlatego istotną rolę w rozpoznaniu schorzenia odgrywa uważność rodziców. Na czym polega leniwe oko? Jak leczyć amblyopię? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące amblyopii znajdziesz w poniższym tekście.

Opakowanie suplementu diety Lutein Forte Max.

Lutein Forte Max - sposób na zdrowe oczy

Lutein Forte Max to suplement diety w kapsułkach, który stosowany jest w celu wzmocnienia wzroku oraz wsparcia naturalnego systemu ochronnego oka. Występujące w składzie suplementu wysokie stężenie składników, takich jak luteina, zeaksantyna, selen oraz witaminy A i E sprawia, że kapsułki mogą przyczyniać się do spowolnienia naturalnego procesu starzenia się oczu oraz zmniejszać ryzyko występowania chorób wzroku powiązanych z wiekiem.

Zbliżenie na twarz kobiety. Na dolnej powiece ma bolesną gradówkę.

Gradówka – przyczyny i leczenie. Domowe sposoby na gradówkę

Wzrok to jeden ze zmysłów, jakie posiada człowiek. Oczy stanowią jedne z delikatniejszych narządów, co powoduje, że nawet małe zanieczyszczenia dostające się na śluzówkę oka powodują dyskomfort, zaczerwienienie czy nawet ból. Najczęstszymi schorzeniami oczu są infekcje (jęczmień), które z czasem mogą przerodzić się w przewlekłe zapalenia (gradówka). Choć często przechodzą samoistnie, warto wiedzieć jak takich infekcji unikąć, a jeśli już się pojawią – jak z nimi walczyć.

Mężczyzna trzyma na opuszku palca soczewkę korekcyjną.

Soczewki progresywne – kiedy kupić, jak wybrać?

Soczewki kontaktowe są bardzo popularną metodą korekcji wzroku. Odpowiednio dobrane soczewki sprawdzą się w niwelowaniu skutków krótko- i nadwzroczności, jak również astygmatyzmu i prezbiopii. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które jeszcze do niedawna musiały nosić okulary korekcyjne, mogą przez cały czas cieszyć się wyraźnym widzeniem i pełną swobodą funkcjonowania. Zapraszamy cię do lektury artykułu, w którym wyjaśniamy, czym charakteryzują się soczewki progresywne i jak się je dobiera.

Tablice Ishihary oraz oftalmoskop służące do diagnostyki daltonizmu.

Daltonizm (ślepota barw) – przyczyny, objawy, leczenie. Jak wygląda diagnozowanie daltonizmu?

Daltonizm to poważna dziedziczna wada wzroku, która jest konsekwencją nieprawidłowej budowy siatkówki oka. Nazwa choroby– daltonizm – pochodzi od angielskiego chemika i fizyka, który zauważył u siebie nieprawidłowości w mechanizmie widzenia barw. Schorzenie głównie występuje u mężczyzn (8-15%), rzadko u kobiet (0,4-0,5%). Zaburzenia widzenia barw mogą upośledzać codzienne funkcjonowanie. Jakie są przyczyny i objawy choroby? Jak wygląda diagnozowanie i leczenie daltonizmu? Czy osoby zmagające się z daltonizmem mogą prowadzić samochód?

Życie bez zaćmy to lepsze życie - nowoczesne metody leczenia zaćmy

Życie bez zaćmy to lepsze życie - nowoczesne metody leczenia zaćmy

Zaawansowana wiedza lekarzy oraz nowoczesne technologie pozwalają w krótkim czasie skutecznie rozprawić się z zaćmą. Dzisiejsza chirurgia zaćmy przynosi pacjentom bezpieczne techniki operacyjne oraz zaawansowane wieloogniskowe soczewki, które umożliwiają widzenie bez okularów. O najnowszych metodach leczenia zaćmy opowiada prof. dr hab. med. Bartłomiej Kałużny, lekarz okulista z Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy.

w okularach 1

Popularni producenci okularów korekcyjnych

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Za jego pomocą odbieramy aż 80% informacji o otaczającym nas świecie. Znaczenie wzroku w naszym życiu jest nie do przecenienia: dzięki niemu możemy odnajdywać się w przestrzeni i nawiązywać kontakty z ludźmi. Patrząc na drugiego człowieka jesteśmy w stanie przekazać mu rozmaite komunikaty niewerbalne, co znacznie ubogaca naszą komunikację. Dobry wzrok pomaga nam w wielu codziennych czynnościach, ułatwiając funkcjonowanie w życiu społecznym i kulturalnym. Kiedy nasze widzenie szwankuje nie powinniśmy zwlekać z udaniem się do lekarza. Dolegliwości związane z oczami mogą mieć różne podłoże. Jeśli stwierdzono u ciebie wadę wzroku możesz skorzystać z jednej ze skutecznych form korekcji. Najchętniej stosowaną metodą pozbycia się problemów z widzeniem u osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią jest korekcja okularowa.