Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Lutein Forte Max - sposób na zdrowe oczy

2021-08-23 10:47
Opakowanie suplementu diety Lutein Forte Max.

Lutein Forte Max to suplement diety w kapsułkach, który stosowany jest w celu wzmocnienia wzroku oraz wsparcia naturalnego systemu ochronnego oka. Występujące w składzie suplementu wysokie stężenie składników, takich jak luteina, zeaksantyna, selen oraz witaminy A i E sprawia, że kapsułki mogą przyczyniać się do spowolnienia naturalnego procesu starzenia się oczu oraz zmniejszać ryzyko występowania chorób wzroku powiązanych z wiekiem.

Skład suplementu Lutein Forte Max

Kapsułki Lutein Forte Max zawierają w składzie wysokie stężenie karotenoidów, uznawanych za substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku. Poza karotenoidami, w suplemencie możemy znaleźć również inne aktywne substancje oraz witaminy, dzięki którym Lutein Forte Max uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych, dostępnych na rynku suplementów dedykowanych profilaktyce chorób wzroku.

  • Luteina i zeaksantyna w proporcji 5:1
  • Antocyjany z borówki amerykańskiej (Vaccinium Cyanococcus)
  • Selen
  • Cynk
  • Witaminy A i E
  • Witamina C
 

Gdzie kupić Lutein Forte Max?

Produkt Lutein Forte Max dostępny jest w ofercie producenta Proton Labs: Lutein Forte Max

Kiedy stosować suplement diety Lutein Forte Max?

Zażywanie kapsułek Lutein Forte Max zalecane jest dla osób zmagających się z różnymi dolegliwościami występującymi w obrębie narządu wzroku. Ze względu na bogaty skład, stosowanie suplementu może również stanowić doskonały środek zapobiegawczy występowaniu problemów ze wzrokiem w przyszłości.

Grupą, dla której szczególnie zalecany jest Lutein Forte Max to osoby starsze. Wraz z upływem lat, starzeją się oczy, co w naturalny sposób prowadzi do osłabienia wzroku oraz rozwoju chorób powiązanych z wiekiem, takich jak zaćma czy zwyrodnienie plamki żółtej AMD. Systematyczne wprowadzanie do organizmu składników zawartych w kapsułkach Lutein Forte Max może przyczynić się do opóźnienia procesu starzenia oczu oraz znacznie obniżyć ryzyko rozwoju wyżej wymienionych schorzeń.

Jak działa suplement Lutein Forte Max?

W składzie suplementu Lutein Forte Max znajdują się dwa, niezwykle istotne dla naszego wzroku karotenoidy, czyli luteina i zeaksantyna. Barwniki te wykazują silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu wzmacniają odporność gałki ocznej na działanie wszelkich zanieczyszczeń, wolnych rodników oraz innych czynników zewnętrznych. Przeprowadzone badania dowodzą, że odpowiedni poziom luteiny oraz zeaksantyny w organizmie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania w przyszłości na zwyrodnienie plamki żółtej AMD oraz na zaćmę.1

Standaryzowany ekstrakt z borówki amerykańskiej wykazuje właściwości neuroprotekcyjne, dzięki czemu może przyczyniać się do obniżenia ryzyka występowania w przyszłości różnego rodzaju wad oraz schorzeń w obrębie gałki ocznej.

Kapsułki zawierają w składzie również cynk i selen. Te dwa pierwiastki przyczyniają się do regulacji ciśnienia w oku, a w efekcie zmniejszają ryzyko zachorowania na zaćmę oraz zapobiegają występowaniu uszkodzeń w obrębie nerwu wzrokowego. Odpowiedzialne są również na zahamowanie naturalnego procesu starzenia się gałki ocznej, mogą więc zmniejszać prawdopodobieństwo chorób wzroku powiązanych z wiekiem.2

Witamina A może w skuteczny sposób wzmacniać warstwę ochronną oka oraz przyczyniać się do produkcji odpowiednich ilości filmu łzowego. Liczne badania potwierdzają również, że odpowiednie stężenie witaminy A w organizmie może ochronić nasze oczy przed zachorowaniem na kurzą ślepotę.3

Zalecenia do stosowania suplementu Lutein Forte Max

Kapsułki Lutein Forte Max należy zażywać w regularnych odstępach czasowych, w dawce wynoszącej dwie kapsułki na dobę. Suplement powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla małych dzieci oraz chronionym przed nadmierną ekspozycją na wilgoć i promienie słoneczne.

Z suplementacji preparatu Lutein Forte Max powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz w trakcie laktacji. Należy zrezygnować z zażywania preparatu w przypadku występowania alergii na którykolwiek ze składników wchodzących w jego skład.

 

1. ncbi.nlm.nih[dot]gov/pmc/articles/PMC3708350/
2. webmd[dot]com/eye-health/zinc-vision
3. allaboutvision[dot]com/nutrition/vitamin_a.htm

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów