Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Mężczyzna wydmuchuje nos, jest uczulony na pyłki roślin i cierpli z powodu objawów alergii.

Kiedy być czujnym na pyłki? Sprawdź kalendarz alergika

Mówi się, że lato i wiosna to najtrudniejszy czas dla alergików wziewnych i jest w tym wiele prawdy. W tych miesiącach rośliny pylą najintensywniej, wywołując uciążliwe objawy alergii u osób, które są na nie uczulone. Nie jest jednak tak, że wszystkie rośliny pylą jednocześnie. Pylenie każdej z nich przypada na konkretny okres, a informacje na temat stężenia pyłków można sprawdzać na bieżąco w kalendarzu pylenia. Jak z niego korzystać, aby wyprzedzić objawy alergii?

Dmuchawiec na tle zachodzącego słońca.

Alergia sezonowa – przygotuj się na pylenie

Szacuje się, że nawet co trzecia osoba na świecie może zmagać się z alergią. Nasze otoczenie pełne jest substancji o potencjale alergizującym, które wywołują rozmaite i nieprzyjemne objawy. Jednym z najczęściej występujących typów tej dolegliwości są alergie sezonowe, czyli alergie wziewne powodowane przez pyłki roślin. Określa się je mianem sezonowych, ponieważ ich objawy występują w okresie pylenia poszczególnych gatunków roślin. Czy można się na ten moment skutecznie przygotować?

Młoda kobieta na łące. Wydmuchuje nos, bo zmaga się z objawami alergii na pyłki.

Rozpoznaj pierwsze objawy alergii wziewnych

Alergie wziewne są konsekwencją nieprawidłowej odpowiedzi układu odpornościowego na kontakt z substancjami, które dla osób zdrowych są obojętne i nieszkodliwe. Najczęstszymi alergenami powodującymi alergie wziewne są pyłki roślin, których źródłem są kwitnące wiosną i latem rośliny (trawy, chwasty, drzewa), a także zarodniki grzybów pleśniowych. Alergicy, którzy od lat zmagają się z alergiami sezonowymi, dosyć szybko są w stanie rozpoznać pierwsze ich objawy, które zazwyczaj w krótkim czasie ulegają zaostrzeniu. O jakich symptomach mowa i co można zrobić, by nie dopuścić do ich nasilenia?

Zmartwiona kobieta w okularach spogląda w obiektyw. W rogu logotyp VisiMed.

Oszczędzaj swój czas i zamów kontynuację e-recepty z VisiMed!

Szybko i wygodnie, tak właśnie zamówisz e-Receptę na kontynuację leczenia za pośrednictwem aplikacji VisiMed. Oszczędzisz czas, bo nie musisz już kontaktować się telefonicznie ze swoim lekarzem, czy też osobiście przychodzić do przychodni. Lekarz wystawi e-Receptę w dogodnym dla siebie czasie, a Ty nie musisz martwić się, że otrzymany PIN zostanie przez Ciebie źle zapisany czy zrozumiany. E-Recepta pojawi się w Twojej aplikacji.

Opakowanie suplementu diety Lutein Forte Max.

Lutein Forte Max - sposób na zdrowe oczy

Lutein Forte Max to suplement diety w kapsułkach, który stosowany jest w celu wzmocnienia wzroku oraz wsparcia naturalnego systemu ochronnego oka. Występujące w składzie suplementu wysokie stężenie składników, takich jak luteina, zeaksantyna, selen oraz witaminy A i E sprawia, że kapsułki mogą przyczyniać się do spowolnienia naturalnego procesu starzenia się oczu oraz zmniejszać ryzyko występowania chorób wzroku powiązanych z wiekiem.

Opakowanie suplementu diety Cariox Vein.

Cardiox Vein - pomocne na miażdżycę

Suplement diety Cardiox Vein zalecany jest dla osób, którym zależy na łagodzeniu zmian miażdżycowych rozwijających się na skutek zawyżonego stężenia cholesterolu w organizmie. Występujące w składzie kapsułek Cardiox Vein standaryzowane składniki, takie jak berberyna HCL, ekstrakt z głogu oraz L-arginina wykazują właściwości przeciwmiażdżycowe oraz usprawniające przepływ krwi w tętnicach. Dzięki temu uznawane są za niezwykle skuteczne w zapobieganiu tworzenia się blaszek miażdżycowych, których nadmiar prowadzi do rozwoju miażdżycy oraz innych schorzeń występujących w obrębie układu krążenia.