Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Różne zabarwienie skóry dłoni, typowe dla choroby Raynauda.

Choroba Raynauda - charakterystyczne objawy, rozpoznanie, leczenie

Choć medycyna w XXI wieku jest bardzo dobrze rozwinięta, wciąż istnieją choroby czy schorzenia, które nie posiadają konkretnej przyczyny wystąpienia (wówczas nazywane są idiopatycznymi). Tak jest również w przypadku choroby Raynauda, czyli schorzenia wiążącego się ze skurczem naczyń krwionośnych. Nagły skurcz naczynia powoduje zaburzenia krążenia, szczególnie palców rąk i nóg, a także marznięcie małżowin usznych. Choć etiologia tej choroby nie jest w pełni znana, uważa się, że czynnikiem inicjującym jest m.in stres czy niska temperatura otoczenia. Jakie są objawy tej choroby Raynauda? Jak można ją leczyć?

Mężczyzna chwyta się za nogę, odczuwa ból stawu kolanowego.

Bóle stawów - najczęstsze przyczyny. Jak poradzić sobie z bólem stawów?

Ból jest sygnałem, że coś złego dzieje się w organizmie i należy interweniować, aby temu przeciwdziałać. Lokalizacja bólu może być różna. Bardzo często lekarze spotykają się z pacjentami cierpiącymi na bóle stawów, a czasem również mięśni. Najczęściej doskwierają one osobom starszym i są związane m.in. z licznymi urazami, zmianami zwyrodnieniowymi czy ogólnoustrojowymi schorzeniami. Jak więc poradzić sobie z bólem stawów oraz kiedy zgłosić się do lekarza?

Mężczyzna odczuwa ból w stawie stopy z powodu podagry.

Podagra (dna moczanowa) - jak radzić sobie z atakiem podagry? Objawy choroby, przyczyny, leczenie

Podagra jest uznawana za jedną z czołowych chorób reumatologicznych, z którymi boryka się społeczeństwo. Należy do grupy schorzeń o podłożu metabolicznym, a częstość zachorowań na podagrę rośnie wraz z wiekiem, co niejednokrotnie związane jest to z niezdrowym stylem życia. Co dokładnie jest przyczyną rozwoju dny moczanowej oraz jak wygląda jej leczenie? Jakie są objawy oraz jak poradzić sobie podczas ataku podagry?

Kobieta trzyma się za rękę, odczuwa ból stawów.

Łuszczycowe zapalenie stawów - przyczyny, objawy, leczenie, dieta

Dolegliwości bólowe stawów obwodowych nie zawsze spowodowane są popularnymi zmianami zwyrodnieniowymi czy stanem zapalnym spowodowanym np. przeciążeniem. Niekiedy przyczyną mogą być choroby autoimmunologiczne, które atakują stawy powodując dolegliwości bólowe. Jednym z takich schorzeń jest łuszczycowe zapalenie stawów, któremu oprócz bólu towarzyszą często zmiany skórne. Jak rozpoznać tą chorobę oraz jak skutecznie z nią walczyć?

Mężczyzna zmaga się ze stanem zapalnym stawów, typowym przy artretyzmie.

Artretyzm - przewlekła choroba stawów. Co nasila objawy artretyzmu?

Choroby stawów to obecnie jedne z najpowszechniejszych schorzeń występujących w naszym społeczeństwie. Szczególnie często dotykają one osoby starsze. W większości przypadków objawy chorób stawów są niegroźne, choć znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zdarza się jednak, że choroby stawów mają ostry i bardzo bolesny początek. Niejednokrotnie wymagają wówczas wdrożenia odpowiedniego postępowania medycznego. Jedną z takich chorób jest dna moczanowa, potocznie zwana artretyzmem. Czym się charakteryzuje oraz jak ją leczyć?

Młoda kobieta leży w łóżku, źle się czuje z powodu gorączki reumatycznej.

Gorączka reumatyczna − objawy, przyczyny, leczenie

Obecnie nawet w sytuacji, gdy dopadnie nas przeziębienie lub inna choroba (np. grypa czy angina), staramy się dawać z siebie 100%, chodzić do pracy, nie zaniedbywać obowiązków. Niestety może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Choroba to czas na odpoczynek i regenerację, gdyż nieleczona może prowadzić do różnych powikłań. Przykładem poważnego powikłania pochorobowego, w tym przypadku anginy, jest gorączka reumatyczna. Jakie są jej objawy oraz w jaki sposób można ją leczyć?

Toczeń − przyczyny, objawy, leczenie

Toczeń − przyczyny, objawy, leczenie

Istnieją choroby, które sieją spustoszenie w naszym organizmie i określa się je potocznie mianem “chorób poważnych”. Często przez długi czas nie dają o sobie znać. Ich objawy są na tyle mało charakterystyczne, że przypisuje się je innym dolegliwościom, a ich wykrycie w późnym stadium skutkuje niewydolnością wielu narządów. Taką chorobą jest m.in. toczeń. Jakie są przyczyny występowania tocznia? Jakie są jego objawy i w jaki sposób przebiega leczenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Ból stawów − co może oznaczać?

Ból stawów − co może oznaczać?

Stawy wraz z otaczającymi je tkankami stanowią ruchomą część naszego szkieletu (układu ruchu). Ból lub jakiekolwiek inne dolegliwości wpływające na ograniczenie ruchomości są wskazaniem do wizyty u lekarza w celu identyfikacji problemu. Gdy pojawia się ból stawów, bardzo ważna jest szybka reakcja, ponieważ może być on spowodowany urazem lub poważną jednostką chorobową. Bólom stawowym towarzyszy często sztywność, ograniczenie ruchomości, ocieplenie stawu oraz obrzęk. Co dokładnie powoduje ból stawów? Jak sobie z nim poradzić?