Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Młoda kobieta leży w łóżku, źle się czuje z powodu gorączki reumatycznej.

Gorączka reumatyczna − objawy, przyczyny, leczenie

Obecnie nawet w sytuacji, gdy dopadnie nas przeziębienie lub inna choroba (np. grypa czy angina), staramy się dawać z siebie 100%, chodzić do pracy, nie zaniedbywać obowiązków. Niestety może to prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Choroba to czas na odpoczynek i regenerację, gdyż nieleczona może prowadzić do różnych powikłań. Przykładem poważnego powikłania pochorobowego, w tym przypadku anginy, jest gorączka reumatyczna. Jakie są jej objawy oraz w jaki sposób można ją leczyć?

Toczeń − przyczyny, objawy, leczenie

Toczeń − przyczyny, objawy, leczenie

Istnieją choroby, które sieją spustoszenie w naszym organizmie i określa się je potocznie mianem “chorób poważnych”. Często przez długi czas nie dają o sobie znać. Ich objawy są na tyle mało charakterystyczne, że przypisuje się je innym dolegliwościom, a ich wykrycie w późnym stadium skutkuje niewydolnością wielu narządów. Taką chorobą jest m.in. toczeń. Jakie są przyczyny występowania tocznia? Jakie są jego objawy i w jaki sposób przebiega leczenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Ból stawów − co może oznaczać?

Ból stawów − co może oznaczać?

Stawy wraz z otaczającymi je tkankami stanowią ruchomą część naszego szkieletu (układu ruchu). Ból lub jakiekolwiek inne dolegliwości wpływające na ograniczenie ruchomości są wskazaniem do wizyty u lekarza w celu identyfikacji problemu. Gdy pojawia się ból stawów, bardzo ważna jest szybka reakcja, ponieważ może być on spowodowany urazem lub poważną jednostką chorobową. Bólom stawowym towarzyszy często sztywność, ograniczenie ruchomości, ocieplenie stawu oraz obrzęk. Co dokładnie powoduje ból stawów? Jak sobie z nim poradzić?