Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Zapotrzebowanie kaloryczne

Zapotrzebowanie kaloryczne: jakie jest prawidłowe zapotrzebowanie kaloryczne dla kobiet i mężczyzn? Jak je obliczyć?

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne jest to ilość energii pochodzącej z pożywienia, którą każdego dnia należy dostarczyć do organizmu tak, aby pokryć jego wydatki energetyczne związane z przemianą metaboliczną oraz aktywnością fizyczną. Dobowe zapotrzebowanie na energię osób dorosłych zmienia się w różnych okresach życia. Jakie jest prawidłowe zapotrzebowanie kaloryczne? Jak prawidłowo obliczyć całodzienne zapotrzebowanie?

ryby w diecie

5 powodów, dla których warto jeść ryby

O tym, że ryby są bardzo zdrowe, słyszałeś zapewne już w dzieciństwie. Mimo tej wiedzy statystyczny Polak na obiad częściej wybierze mięso z kurczaka niż posiłek rybny. To zupełnie inaczej niż Japończycy i mieszkańcy Skandynawii, którzy rocznie jedzą od 40 do nawet 65 kilogramów ryb! Dietetycy podkreślają, że ryby powinny pojawiać się w jadłospisie co najmniej dwa razy w tygodniu. Dlaczego warto jeść te produkty? Poznaj 5 powodów!

jabłka

Jabłka jako cenne źródło witamin

Wiele egzotycznych owoców zyskuje na popularności, a coraz bardziej zapominamy o naszych lokalnych super produktach. Jednym z nich są właśnie jabłka. Nie bez powodu mówi się, że wystarczy zjeść tylko jedną sztukę tego owocu dziennie i już to może uchronić nas przed wieloma chorobami, a także wpłynąć pozytywnie na pracę całego organizmu. Jakie wartości odżywcze mają jabłka? Czy można je stosować w celach leczniczych? Jakie pyszne dania można z nimi przygotować?

jelita

Zdrowe jelita i dobre samopoczucie

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że jelita, które na co dzień kojarzymy głównie z trawieniem i przyswajaniem pokarmów, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Wszystkie komórki ciała są ze sobą ściśle powiązane, a zależność pomiędzy układem pokarmowym a nerwowym jest naprawdę silna. Nie ma więc się co dziwić, że wiele osób podczas sytuacji stresowych boli brzuch. W jaki sposób zdrowe jelita wpływają na nasze samopoczucie? Jak dbać o ich dobrostan?

Ile kofeiny ma kawa? Właściwości kofeiny

Ile kofeiny ma kawa? Właściwości kofeiny

Statystyczny Polak wypija ponad 100 litrów kawy rocznie, co w przeliczeniu daje około 500 porcji małej czarnej i ponad 3 kg ziaren na głowę. Dla wielu z nas to pierwszy napój, bez którego nie sposób rozpocząć dnia. Bijemy na głowę Włochów czy Amerykanów, zajmując chlubne 11. miejsce na świecie. Jak taka zawartość kofeiny w kawie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie? Ile wynosi bezpieczna dawka kofeiny i jaki sposób przygotowania kawy jest najkorzystniejszy? Zapraszamy do lektury!

detoks alkoholowy

Detoks alkoholowy Warszawa - skończ się truć!

Uzależnienie od alkoholu stopniowo doprowadza do degradacji ciała oraz umysłu. Ten problem dotyczy wielu tysięcy Polaków. Choroba alkoholowa staje się coraz bardziej globalnym zjawiskiem, lecz niewiele mówi się na temat leczenia uzależnień. W ramach walki ze skutkami alkoholizmu warto znać dostępne możliwości. Do jednej z nich należy detoks alkoholowy Warszawa. Pomaga w stabilizacji stanu zdrowia osobom uzależnionym, jak i tym pijącym sporadycznie. Dowiedz się, na czym polega proces odtruwania organizmu z alkoholu i kiedy jest pomocne.

Kiedy warto zabrać dziecko do dietetyka?

Kiedy warto zabrać dziecko do dietetyka?

Jak wynika z badań Instytutu Żywności i Żywienia, aż co piąte dziecko w Polsce boryka się z nadwagą lub otyłością. Polskie maluchy należą do najszybciej tyjących w Europie, co wiąże się z wieloma groźnymi skutkami. Dieta bogata w cukry proste, fast foody oraz gotowe dania o wątpliwym składzie, może stać się przyczyną chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu czy różnego typu nowotworów. U coraz młodszych pacjentów rozpoznaje się ponadto zaawansowaną próchnicę, miażdżycę czy zwyrodnienia stawów kolanowych. Z tego powodu coraz więcej rodziców decyduje się na umówienie dziecka na wizytę u dietetyka.