Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Butelka octu jabłkowego i świeże jabłka na beżowym tle.

Ocet jabłkowy - właściwości i liczne, prozdrowotne zastosowania. Jak na co dzień wykorzystywać ocet jabłkowy?

Ocet jabłkowy jest popularnym składnikiem, który ma wiele zastosowań zarówno w kulinariach, jak i w codziennym życiu. Oprócz swojego charakterystycznego smaku i aromatu, ocet jabłkowy oferuje także korzyści zdrowotne. Jest bogaty w enzymy, minerały i związki antyoksydacyjne, które mogą wpływać na nasze zdrowie. Jakie zatem właściwości i zastosowanie ma ocet jabłkowy? Jak na co dzień korzystać z dobrodziejstw octu jabłkowego?

Słoiczek zawierający tabletki z witaminami z grupy B.

Witaminy z grupy B – jakie mają właściwości? Które produkty spożywcze są najlepszym źródłem wit. B?

Witaminy są nieodłącznym elementem codziennego żywienia. Odpowiednia ich ilość zapewnia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a ich niedobór może mieć wiele przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jedną z grup witamin, jakie należy każdego dnia dostarczać do organizmu są witaminy z grupy B. Jakie właściwości posiadają? Które produkty spożywcze są najlepszym źródłem witamin z grupy B?

Nasiona babki płesznik nabierane drewnianą łyżką.

Babka płesznik – cenne źródło błonnika. Jakie właściwości i działanie wykazuje babka płesznik?

Wiele surowców roślinnych posiada udowodnione działanie prozdrowotne, dlatego chętnie wykorzystywane są w naturalnych apteczkach czy domowej kuchni. Jedną z roślin szczególnie cenionych za wysoką zawartość błonnika w nasionach jest babka płesznik. Jakie dokładnie działanie na organizm wykazują nasiona babki płesznik i kiedy warto po nie sięgnąć? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście.