Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Grafika 2D ludzkich nerek i lekarzy, którzy je leczą np. z zespołu nerczycowego.

Zespół nerczycowy – przyczyny, objawy, leczenie, powikłania

Zaburzenie funkcji nerek prowadzące do nadmiernej utraty białka wraz z moczem, może prowadzić do licznych nieprawidłowości, w tym nawet do powikłań zakrzepowo-zatorowych. Stan taki określany jest w medycynie jako zespół nerczycowy, zwany również nerczycą czy zespołem nefrotycznym. Jakie są przyczyny jego wystąpienia oraz jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższy artykule.

leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest często występującym schorzeniem, które - ze względu na swój intymny charakter - bardzo często jest bagatelizowane. To także jedno z najczęstszych rodzajów nietrzymania moczu, które dotyka zwłaszcza kobiety. Odpowiednie leczenie tego schorzenia możliwe jest dopiero po postawieniu prawidłowej diagnozy. Dlatego pierwszym krokiem osoby cierpiącej na tę przypadłość powinno być skierowanie się do lekarza pierwszego kontaktu bądź urologa. Warto jednak dowiedzieć się więcej na temat sposobów leczenia nietrzymania moczu.

Wazektomia - skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn?

Wazektomia (podwiązanie nasieniowodów) – skuteczna antykoncepcja dla mężczyzn?

Wazektomia to jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcji wśród mężczyzn. Zabieg ten przeprowadza się na całym świecie już od wielu, wielu lat, a pomimo to wciąż pozostaje wokół niego cały szereg pytań związanych przede wszystkim z jego skutecznością, ewentualnymi komplikacjami, możliwością odwrotu czy najbardziej odpowiednią techniką wykonywania. W jakich sytuacjach warto poddać się temu zabiegowi? Dla kogo wazektomia będzie najlepszą metodą antykoncepcji i czy jej wykonanie gwarantuje 100% ochronę przed posiadaniem dzieci?