Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Popularni producenci okularów korekcyjnych

Artykuł sponsorowany

Redakcja KtoMaLek.pl 2021-02-23 12:24
w okularach 1

Wzrok jest najważniejszym ze zmysłów. Za jego pomocą odbieramy aż 80% informacji o otaczającym nas świecie. Znaczenie wzroku w naszym życiu jest nie do przecenienia: dzięki niemu możemy odnajdywać się w przestrzeni i nawiązywać kontakty z ludźmi. Patrząc na drugiego człowieka jesteśmy w stanie przekazać mu rozmaite komunikaty niewerbalne, co znacznie ubogaca naszą komunikację. Dobry wzrok pomaga nam w wielu codziennych czynnościach, ułatwiając funkcjonowanie w życiu społecznym i kulturalnym. Kiedy nasze widzenie szwankuje nie powinniśmy zwlekać z udaniem się do lekarza. Dolegliwości związane z oczami mogą mieć różne podłoże. Jeśli stwierdzono u ciebie wadę wzroku możesz skorzystać z jednej ze skutecznych form korekcji. Najchętniej stosowaną metodą pozbycia się problemów z widzeniem u osób z krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem i prezbiopią jest korekcja okularowa.

Okulary korekcyjne: jakie wybrać?

Przede wszystkim należy przestrzegać podstawowej zasady, która brzmi następująco: okularów nie dobieramy samodzielnie. Bez specjalistycznych badań wzroku nie jesteśmy w stanie określić naszej wady, a tym bardziej dobrać odpowiednich szkieł korekcyjnych. Specjalistami w dziedzinie doboru okularów są okuliści i optometryści. Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić aby zacząć nosić oprawki korekcyjne jest wizyta w gabinecie na badanie okulistyczne. Do którego z ekspertów się udać? Okuliści zajmują się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Optometrysta to natomiast zawód związany z badaniem refrakcji i zaopatrzeniem w pomoce wzrokowe, specjalizujący się w dobieraniu korekcji optycznej. Profesjonalne badanie wzroku w kierunku doboru okularów jest krótkie, bezbolesne i bezinwazyjne. Zakres badania obejmuje m.in. wywiad, analizę ostrości wzroku i analizę postrzegania barw. Najczęściej specjalista wykonuje także pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz badanie dna oka w lampie szczelinowej (biomikroskopię). Po ustaleniu parametrów układu wzrokowego okulista lub optometrysta zapisuje pacjentowi szkła korekcyjne z odpowiednimi soczewkami. Możemy teraz przystąpić do zamówienia oprawek.

Najlepsze marki okularów korekcyjnych

w okularach 2

 

Specjaliści w dziedzinie diagnostyki i korekcji wad wzroku zalecają, by okulary kupować wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Pod żadnym pozorem nie należy kupować ich w sieciówkach czy w markecie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że okulary korekcyjne to wyrób medyczny, dlatego tylko produkt zakupiony w salonie optycznym zagwarantuje nam odpowiednią ochronę. Jeśli potrzebujesz zakupić okulary najlepiej udaj się do profesjonalnego sklepu optycznego. Możesz zamówić je także w salonie optycznym online oferującym produkty wysokiej jakości w cenach niższych niż w sklepach stacjonarnych. Dodatkowym plusem kupowania okularów przez Internet jest możliwość bezpłatnej konsultacji ze specjalistą, który doradzi nam najlepsze rozwiązanie oraz pomoże w wyborze oprawek najlepiej pasujących do kształtu naszej twarzy. Asortyment współczesnych salonów optycznych jest bardzo różnorodny, co ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Klienci często nie wiedzą, po jaki produkt sięgnąć. Eksperci w dziedzinie zdrowego wzroku są zdania, że najlepiej wybierać oprawy markowe, w których możemy być pewni co do jakości ich wykonania. Okulary od renomowanych producentów to nie tylko kwestia atrakcyjnego wyglądu, lecz przede wszystkim starannej selekcji materiałów użytych do ich produkcji. Atutami okularów markowych jest precyzja wykonania, szeroka gama kolorystyczna i bogaty wybór modnych fasonów. W takich okularach świetnie widzimy i świetnie wyglądamy. Jakie marki królują w zestawieniu? Liderami wśród popularnych producentów opraw do okularów są:

  • Senja (https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-senja) – to markowe oprawki odzwierciedlające najmodniejsze trendy w modzie okularowej. Do wyboru szeroka gama superlekkich, starannie wykonanych i niezwykle eleganckich opraw w wersjach dla kobiet i mężczyzn.
  • Polaroid (https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-polaroid) – okulary wysokiej klasy, produkowane przez firmę z ponad 80-letnią tradycją. Oprawy korekcyjne Polaroid słyną z uniwersalnej estetyki: to oprawki dobre dla każdego, niezależnie od kształtu twarzy. Oferta obejmuje również okulary przeciwsłoneczne idealne na każdą kieszeń.
  • Dior (https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne-dior) – absolutna klasyka gatunku. Dior to ponadczasowa elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody. Prestiżowe okulary korekcyjne luksusowej marki Dior to nie tylko szykowny dodatek, lecz także gwarancja najwyższej trwałości oprawek. Używając oprawek Dior podkreślisz swoją osobowość i będziesz czuć się elegancko w każdej sytuacji. W tak różnorodnym asortymencie na pewno znajdziesz produkt idealnie odpowiadający twojemu gustowi i upodobaniom. 

 

Autor

Redakcja KtoMaLek.pl - Zespół redakcyjny KtoMaLek.pl tworzą doświadczeni farmaceuci, którzy specjalizują się w różnych obszarach tematyki zdrowotnej. Doświadczenie zdobyte w zawodzie oraz wiedza uzyskana podczas studiów farmaceutycznych, pozwalają na tworzenie merytorycznych treści zgodnych z EBM (and. Evidence-based Medicine), opartych na rzetelnych źródłach — aktualnych badaniach naukowych, branżowych podręcznikach i książkach. Za praktyką podążają również pasja i niesłabnąca chęć do poszerzania wiedzy oraz dzielenia się nią z pacjentami. Dzięki temu użytkownicy otrzymują dostęp do ciekawych i angażujących materiałów edukacyjnych.

Zobacz wszystkie artykuły Redakcja KtoMaLek.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów