- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
SIS – nowoczesna technologia w zabiegach regeneracyjnych i przeciwbólowych
Artykuł sponsorowany
Urazy układu ruchu są przyczyną szczególnie przykrych dolegliwości. Ból i trudności w swobodnym poruszaniu się, niezwykle często uniemożliwiają realizowanie pasji czy wykonywanie obowiązków zawodowych. Klasyczna rehabilitacja narządu ruchu niejednokrotnie jest czasochłonna i długotrwała, dlatego warto wspomóc ją nowoczesnymi zabiegami. Szczególną skutecznością wyróżnia się SIS, czyli Super Indukcyjna Stymulacja. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
Klasyczna rehabilitacja narządu ruchu niejednokrotnie jest czasochłonna i długotrwała, dlatego warto wspomóc ją nowoczesnymi zabiegami. Szczególną skutecznością wyróżnia się SIS, czyli Super Indukcyjna Stymulacja. Co warto wiedzieć o tej metodzie?
Na czym polega Super Indukcyjna Stymulacja?
Super Indukcyjna Stymulacja to metoda wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności i niskiej częstotliwości. Emitowane przez urządzenie pole, swobodnie przenika przez tkanki, wywierając pozytywny wpływ przede wszystkim na tkankę nerwową i tkankę mięśniową. Zalety terapii SIS sprawiają, że znalazła ona szerokie zastosowanie w leczeniu stanów pourazowych w obrębie układu ruchu.
Pole elektromagnetyczne przyczynia się do zwiększenia potencjału czynnościowego w tkance nerwowej i mięśniowej, co pozytywnie oddziałuje na napięcie i siłę mięśni. Znajduje to zastosowanie zarówno w zanikach mięśniowych, jak i ich spastyczności. Dodatkowo, terapia SIS zwiększa dopływ krwi do zmienionego chorobowo obszaru, dzięki czemu otrzymuje on więcej tlenu i substancji odżywczych, niezbędnych do regeneracji. Do zalet Super Indukcyjnej Stymulacji należy także zaliczyć skuteczną redukcję bólu, który towarzyszy stanom zapalnym czy poważnym urazom tkanek.
Przyspieszenie regeneracji i uśmierzenie bólu w dolegliwościach układu ruchu
Wielokierunkowe działanie terapii SIS sprawia, że może być ona wykorzystywana w wielu jednostkach chorobowych. Rehabilitacja z jej dodatkiem sprawdza się w chorobach i urazach kości, mięśni, stawów, a nawet połączeń nerwowych. Do najczęstszych dolegliwości, które mogą być leczone za pomocą SIS, zalicza się:
- bóle w obrębie kręgosłupa, w przebiegu dyskopatii, rwy kulszowej czy zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa;
- bóle w przebiegu schorzeń reumatycznych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów;
- zespół cieśni nadgarstka i zespół ciasnoty podbarkowej;
- łokieć tenisisty lub golfisty;
- rany, krwiaki, obrzęki i blizny w obrębie tkanek miękkich;
- złamania kości;
- bloki stawowe i przykurcze mięśni.
Artykuł powstał przy współpracy z przychodnią MULTI MED.
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.