Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Portal dla pacjentów onkologicznych - Zwrotnik Raka

Artykuł sponsorowany

2020-07-21 14:09
zwrotnik raka

Na skutek chorób nowotworowych umiera na Świecie ponad 10 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija prawie 100 tysięcy osób rocznie. W walce z tą straszliwą chorobą może pomóc świadome podejście do zdrowia oraz szerzenie rzetelnej, popartej faktami wiedzy, tak jak to robi portal Zwrotnik Raka.

Zwrotnik Raka to portal onkologiczny skupiający się na gromadzeniu rzetelnej, merytorycznej wiedzy prosto od ekspertów i lekarzy. Onkologia to szeroka dziedzina zajmująca się diagnostyką i leczeniem nowotworów. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny, co spowodowane jest rosnącą zachorowalnością. Niestety realia onkologiczne w Polsce pozostawiają dużo do życzenia szczególnie jeżeli chodzi o dofinansowania służby zdrowia. Pacjent onkologiczny często jest traktowany automatycznie, czuje się zagubiony i niedoinformowany z tego właśnie względu powstał Zwrotnikraka.pl. Na naszym portalu poruszamy wiele ważnych kwestii takich jak:

  • Objawy raka,
  • Diagnostyka nowotworów,
  • Leczenie i terapie onkologiczne,
  • Psychoonkologia,
  • Konferencje onkologiczne,

Czy mam objawy raka? - gdzie szukać informacji

Żyjemy w scyfryzowanym społeczeństwie, gdzie każdy próbuje się diagnozować w współpracy z internetem. Należy jednak pamiętać, że wyszukując swoje objaw powinniśmy je poprzeć dokładnymi badaniami lekarskimi, które potwierdzą lub nie występowanie danej jednostki chorobowej. Praktycznie każdy sprawdza co oznaczają jego objawy w wyszukiwarce, ale warto zwrócić uwagę na źródło tych informacji. Portal Zwrotnik Raka od samego początku obrał za cel rzetelne przedstawienie wiedzy z zakresu onkologii w oparciu autorytet lekarzy i ekspertów również jeśli chodzi o objawy raka. Dzięki temu wyróżniamy się na tle innych portali, które zasypują masą artykułów bez poparcia merytorycznego. Nie zależy nam na straszeniu czytelników, ale na konsekwentnym przedstawianiu realnych faktów i nowinek ze świata onkologii. Opisujemy szereg różnych objawów takich jak bóle, guzy, brodawki, wypadanie włosów i wiele innych, ale skupiamy się przede wszystkim na diagnostyce i leczeniu nowotworów.

Terapie leczenia nowotworów - aktualności

Niestety nowotwór to choroba, która może dotknąć każdego bez względu na status społeczny, wiek, płeć czy majątek. Rosnąca liczba zachorowań na świecie napędza lekarzy i naukowców do tworzenia coraz to nowszych i bardziej skuteczniejszych terapii. Na naszym portalu znajdziesz wiele artykułów z zakresu leczenia onkologicznego między innymi na temat chemioterapii, radioterapii, terapii celowanej czy immunologicznej. Staramy się trzymać rękę na pulsie i szybko relacjonować wam najważniejsze konferencje i odkrycia ze świata onkologii.

Nowe metody leczenia raka sprawiają, że często ta niebezpieczna choroba staje się schorzeniem przewlekłym. Współczesna onkologia dysponuje szeroką gamą leków i procedur terapeutycznych mających na celu likwidację komórek nowotworowych. Pojawianie się tych terapii dają Pacjentom nadzieję i siłę do walki dlatego ten temat jest dla nas bardzo ważny.

Psychoonkologia - podejście do pacjenta onkologicznego

Bardzo ważnym aspektem dla naszego portalu jest właśnie psychoonkologia czyli świadome podejście do pacjenta onkologicznego. Niestety chorzy na raka często przechodzą ciężką walkę psychiczną z samym faktem. Do tego dochodzą często słabe rokowania i taka osoba potrzebuje odpowiedniego podejścia i wsparcia ze strony rodziny jak i personelu medycznego. Ten temat jest dla nas bardzo ważny chcemy pokazać jak rozmawiać z taką osobą i czego zdecydowanie nie mówić i nie robić. Choroba to bardzo intymna sprawa i należy o tym pamiętać przy każdej konwersacji z osobą chorą.

Na portalu onkologicznym Zwrotnik Raka znajdziesz nie tylko objawy raka i jego diagnostykę, ale również artykuły pisane przez psychologów specjalizujących się w pracy z pacjentami onkologicznymi.

Zapraszamy www.zwrotnikraka.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów