Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Terapia rodzin

Artykuł sponsorowany

2022-03-28 16:29
Mężczyzna podczas terapii, uzyskuje pomoc psychologiczną.

W każdej rodzinie pojawiają się konflikty, pewnego rodzaju spory oraz zwyczajne problemy dnia codziennego. Wiele rodzin potrafi samodzielnie poradzić sobie w takich sytuacjach, problemy rozwiązywane są dzięki szczerym rozmowom oraz staraniom wszystkich domowników. Niektóre trudne doświadczenia lub problemy choćby jednego członka rodziny mogą okazać się ciężkie do przepracowania.

Sytuacja staje się coraz bardziej poważna, gdy problem odbija się na całej rodzinie. W takich sytuacjach już nawet chęć podjęcia szczerej rozmowy, może skończyć się wybuchem emocji. Co może okazać się pomocnym narzędziem w walce o odbudowanie spokoju i harmonii w rodzinie?

Co można zrobić w sytuacji, gdy samodzielne rozwiązanie problemów rodzinnych lub odnalezienie się w ciężkiej sytuacji wydaje się niemożliwe? W takich sytuacjach może wartościowa okaże się pomoc psychologiczna. Nawet jeśli problem dotyczy jednego członka rodziny, warto skorzystać z formy pomocy, jaką jest terapia rodzin. Podczas takiego spotkania wsparcie psychologiczne zostanie udzielone każdemu członkowi rodziny. Dzięki psychoterapeucie w atmosferze spokoju i chęci wzajemnego zrozumienia, członkowie rodziny będą mogli spokojnie opowiedzieć o tym, co czują oraz jakie mają potrzeby. W obliczu ciężkich doświadczeń, często zostaje zaburzona swobodna komunikacja, która jest podstawą osiągnięcia harmonii. Psychoterapeuta rodzin będąca osobą neutralną i w żaden sposób niezaangażowana w konflikt rodzinny, będzie starała się odnaleźć rodzinie w nowej sytuacji, oraz pomóc rozwiązać konflikty.

Kiedy psychoterapia rodzin może okazać się niezwykle pomocna? Jakie sytuacje życiowe powinny skłonić do rozpoczęcia tego rodzaju terapii?

  • Długotrwałe konflikty, które mimo wielu prób nie zostały zażegnane. Piętrzące się emocje, wybuchy złości przy próbie podjęcia rozmowy.
  • Brak realizacji potrzeb w obrębie rodziny, poszczególnych jej członków. Tego typu problemy mogą rodzić wiele negatywnych emocji i nastawienia do innych domowników.
  • Trudne doświadczenia, z którymi rodzina nie potrafi sobie samodzielnie poradzić. Do kryzysu życiowego może doprowadzić śmierć kogoś bliskiego, ciężka choroba członka rodziny, utrata pracy lub problem z uzależnieniem.
  • Przemoc fizyczna i psychiczna w rodzinie.
  • Problemy wychowawcze. Mogą być związane z buntem młodzieńczym, izolowaniem się, agresją czy fobią.
  • Choroby na tle emocjonalnym, któregoś członka rodziny: zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, choroba psychiczna, depresja.

Jeśli uważasz, że terapia rodzin może pomóc rozwiązać problemy swojej rodziny, nie zwlekaj, tylko umów się na konsultację. Klikając psycholog Warszawa, znajdziesz się na naszej stronie internetowej. Lista naszych specjalistów zawiera osoby, które w swojej pracy udzielają wsparcia całym rodzinom. Dzięki takiej specjalistycznej pomocy twoja rodzina nauczy się współdziałania oraz, tego jak szybko i sprawnie można rozwiązywać problemy dnia codziennego. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów