Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Irygacja pochwy

Irygacja pochwy. Jak płukać pochwę w domu?

Irygacja pochwy (płukanie pochwy) to dobry sposób na złagodzenie objawów infekcji intymnych i ograniczenie rozwoju choroby. Tym bardziej, że płyn do irygacji pochwy można dostać bez recepty. Wykonanie irygacji jest dość proste. Wystarczy trochę wprawy, a płukanie przebiega bardzo sprawnie, przyspieszając leczenie i ustąpienie wszelkich dolegliwości. Warto jednak wiedzieć, jak dokładnie wykonać irygację pochwy, aby sobie nie zaszkodzić. Sprawdź, kiedy i jak wykonać płukanie pochwy krok po kroku!

Jak przeprowadza się inseminację?

Jak przeprowadza się inseminację?

Problemy z płodnością dotykają coraz większego odsetka kobiet i mężczyzn w wieku rozrodczym. Przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo zróżnicowane i wymagają indywidualnej diagnostyki. W odpowiedzi na potrzeby pacjentów, specjaliści z dziedziny medycyny i biotechnologii opracowali procedury, dające szanse na poczęcie dziecka wielu parom, u których naturalne metody zawiodły. Jedną z nich jest inseminacja. Co oznacza i kiedy znajduje zastosowanie? Jaka jest jej skuteczność?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy - czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Mięśniaki macicy są łagodnym nowotworem i bardzo rzadko przechodzą w nowotwory złośliwe - mięsaki. Problem może pojawić się u każdej kobiety, bez względu na wiek. Rozpoznanie mięśniaków macicy w młodym wieku nie wyklucza możliwość zostania mamą w późniejszym czasie. Wizyty u ginekologa, wczesna diagnostyka oraz liczne metody leczenia pozwalają na wczesne wykrycie zmian i dobranie odpowiedniej metody kontroli i leczenia. Czy mięśniaki dają jakieś objawy? Co powinno skłonić nas do wizyty u ginekologa? Czy mogą prowadzić do bezpłodności?

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Hemoroidy w ciąży – objawy i leczenie

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy okres w życiu kobiety, który kojarzy się z radością wynikającą z oczekiwania na nowego członka rodziny. Niestety ciąża związana jest również ze zmianami w organizmie kobiety. Niosą one za sobą uciążliwe objawy. Jedną z najpopularniejszych dolegliwości występujących w czasie ciąży są hemoroidy. Pojawiają się one przede wszystkim w wyniku zaparć i powiększenia macicy. Czym właściwie są hemoroidy? Czy są niebezpieczne? Jak je rozpoznać? Czy da się zapobiec powstawaniu hemoroidów? Jak je skutecznie i bezpiecznie leczyć?

Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

Ciąża to dla kobiety wyjątkowy czas, w trakcie którego musi myśleć nie tylko o swoim zdrowiu, ale przede wszystkim o zdrowiu dziecka. Każda przyszła mama chce, jeszcze przed jego narodzinami, zagwarantować mu najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Ale czy do samej ciąży także możesz się przygotować? Okazuje się, że tak! Zmieniając styl życia nie tylko zwiększysz szansę na zapłodnienie, ale również na jej prawidłowy przebieg. Poniżej przygotowaliśmy mały poradnik dla przyszłych mam, w którym podpowiadamy jak przygotować się do ciąży.