- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
Szczoteczka soniczna – perfekcyjna dbałość o higienę jamy ustnej
Artykuł sponsorowany
Zdrowy i piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyki, ale i zdrowia całego organizmu. By cieszyć się dobrą kondycją zębów i dziąseł konieczna jest regularna pielęgnacja jamy ustnej i odpowiednia technika mycia zębów. Soniczna szczoteczka pozwoli, dzięki nowoczesnej technologii i wygodzie, sprostać perfekcyjnie temu zadaniu.
Stosowanie wszystkich zasad dotyczących codziennej higieny jamy ustnej zaprocentuje nie tylko zdrowiem zębów i dziąseł, ale i także zdrowiem całego organizmu. Stan zębów, próchnica, choroby dziąseł to gorsze trawienie i – w związku z tym – gorsze przyswajanie składników odżywczych, a to odbija się na zdrowiu i kondycji całego organizmu. Poza tym bakterie, które wywołują próchnicę, przyczyniają się do chorób układu krążenia, stawów czy nerek. Dlatego też warto przykładać dużą wagę do tego, jak i czym myjemy zęby – i to od dzieciństwa. Szczoteczka soniczna, wykorzystując nowoczesną technologię, sprawi, że dbanie o zęby będzie łatwiejsze i bardziej precyzyjne.
Szczoteczki soniczne – jak działają
Szczoteczki soniczne – jak sama nazwa wskazuje (sonic po angielsku oznacza „dźwiękowy") – działają na zasadzie emisji fal dźwiękowych. Fale te są emitowane podczas wykonywania przez główkę szczoteczki ruchów. Trzeba też dodać, że szczoteczka soniczna – dzięki posiadaniu silniczka – nadal jest szczoteczką elektryczną. Tylko w innym wydaniu. Jakie więc są decydujące różnice między szczoteczką soniczną a elektryczną? O tym w dalszej części tekstu.
Szczoteczki soniczne a szczoteczki elektryczne – różnice
Jedną z różnic między szczoteczką soniczną a elektryczną jest kształt główki. Podczas gdy szczoteczka elektryczna „tradycyjna" ma zazwyczaj główkę okrągłą, to szczoteczki soniczne charakteryzują się główkami podłużnymi. Poza tym szczoteczki soniczne bazują na ruchach wymiatających, czyli takich, które są najbardziej wskazane podczas codziennego mycia zębów zwykłą szczoteczką manualną. Przestrzenie międzyzębowe są dzięki temu lepiej wyczyszczone. Poza tym dzięki temu, że szczoteczka soniczna wykonuje ruchy z boku na bok, chronione przed uszkodzeniem są dziąsła. Dlatego też nad używaniem szczoteczki sonicznej powinny zastanowić się osoby z wrażliwymi dziąsłami. Jak już wcześniej wspomniano, działanie szczoteczki sonicznej opiera się o drgania soniczne. Co one dają podczas pielęgnacji jamy ustnej? Otóż pozwalają na dokładniejsze mycie zębów, dzięki powstawaniu mikrobąbelków skutecznie usuwających osad z zębów i bakterie.
Czy kupić szczoteczkę elektryczną dziecku?
Szczoteczka eleketryczna dla dzieci na pewno ułatwi mycie zębów najmłodszym, w związku z tym będzie to robić chętnie i regularnie. A właśnie regularność mycia zębów i odpowiednia technika pozwolą perfekcyjnie zadbać o zęby od najmłodszych lat. A to przekłada się potem na zdrowie zębów stałych. Gdy dziecko będzie myć zęby szczoteczką rotacyjną, będzie też widzieć, ile czasu ma temu poświęcić. Większość szczoteczek elektrycznych dla dzieci ma wbudowane timery, które określają najbardziej optymalny czas mycia zębów. Poza tym dziecięce zęby i dziąsła są delikatne, dlatego też końcówki do szczoteczek dla dzieci są miękkie i zmniejszają ryzyko ścierania szkliwa.
Dokładne szczotkowanie zębów to czynność, od której zależy zdrowie naszych zębów i w konsekwencji zdrowie całego organizmu. Nowoczesna szczoteczka soniczna Oral-B bez wątpienia ułatwi to zadanie.
Artykuł powstał we współpracy z Oral-B
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.