Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Nasiona ostropestu plamistego w szklanej salaterce.

Ostropest plamisty - jakie wykazuje działanie i jak go stosować?

Ostropest plamisty jest jedną z najpopularniejszych roślin o właściwościach prozdrowotnych. Stosuje się go w leczeniu alkoholowego i wirusowego zapalenia wątroby, niestrawności i braku łaknienia oraz w regeneracji wątroby po działaniu na nią substancji toksycznych. Ostropest jest dostępny w postaci tabletek, a także całych lub zmielonych owoców. Stosowany w dawkach terapeutycznych jest uznawany za bezpieczny i rzadko powoduje działania niepożądane.

Mężczyzna dezynfekuje ranę na przedramieniu.

Ziarninowanie - na czym polega ten proces i jak długo trwa?

Gojenie się rany jest złożonym procesem, który może zajmować nawet kilka lat i pozostawiać po sobie pamiątkę w postaci blizny. Ziarninowanie jest jednym z etapów gojenia się rany, w którym dochodzi do wytworzenia delikatnej i wieloskładnikowej tkanki o strukturze drobnych ziarenek, tzw. ziarniny. Z czego składa się ziarnina i jakie znaczenie ma w procesie gojenia się rany? Czy proces ziarninowania jest potrzebny i czy można go przyspieszyć?

Różowe, pomarańczowe i białe tabletki ułożone w rzędach.

Glikokortykosteroidy – jak działają i w jakich schorzeniach się je stosuje?

Glikokortykosteroidy to niezwykle często stosowana grupa leków. Charakteryzują się przede wszystkim aktywnością przeciwzapalną, ale wykazują znacznie szerszą gamę działań. Preparaty z glikokortykosteroidami przeznaczone są do stosowania wziewnego, donosowego, doustnego, domięśniowego, dożylnego, a także miejscowego (maści do użytku zewnętrznego). W zależności od rodzaju schorzenia, należy wybrać nie tylko poszczególne rodzaje glikokortykosteroidów, ale także konkretne postacie preparatów. Jak działają glikokortykosteroidy? W jakich wskazaniach wykorzystuje się te leki?

Mężczyzna odmawia sięgnięcia po kieliszek alkoholu.

Padaczka alkoholowa - dlaczego i kiedy występuje? Pierwsza pomoc przy padaczce alkoholowej

Alkohol towarzyszy człowiekowi od wielu lat. I choć wiele osób nie wyobraża sobie spotkania towarzyskiego bez alkoholu, warto pamiętać, że alkohol jest uzależniający i może nieść ze sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, szczególnie jeśli jest nadużywany. Wśród groźnych konsekwencji nadużywania alkoholu wyróżnia się m.in. padaczkę alkoholową, czyli napady drgawek, które mogą prowadzić do utraty przytomności. Czy można uniknąć padaczki alkoholowej oraz jak zachować się podczas ataku?

Wizyta u lekarza za granicą

Ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą - dlaczego warto?

Nawet jeśli jesteśmy w pełni zdrowi i znakomicie funkcjonujemy na co dzień, nigdy nie mamy pewności, czy tak będzie zawsze. Podobnie jest z naszymi dziećmi. Dziwne i ciężkie choroby przychodzą nagle, czasem zupełnie znikąd. Początkowo nic ich nie zapowiada, ale potem spotykamy się z dramatem, którego nie znaliśmy i nie wyobrażaliśmy sobie nigdy wcześniej. Czasem jest tak, że leczenie w Polsce nie jest możliwe, a koszty leczenia za granicą ogromne. Zauważmy, ile zbiórek pojawia się w przestrzeni publicznej. Ludzie nie mają pieniędzy na tak nagłe i spore wydatki. Dlatego dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu, które w razie problemów, zagwarantuje nam organizację i pokrycie kosztów leczenia za granicą.

Plastikowa miarka wypełniona argininą w postaci proszku.

Arginina – działanie, źródła w diecie, skutki niedoboru

Arginina inaczej zwana L-argininą to aminokwas spełniający wiele funkcji w organizmie człowieka. Jest aminokwasem względnie egzogennym, czyli takim, który organizm ludzki jest w stanie sam wyprodukować. Występują jednak sytuacje, w których zapotrzebowanie na dany aminokwas przewyższa możliwości produkcyjne ustroju i jest konieczne dostarczanie aminokwasu z zewnątrz. Jakie działanie posiada arginina i jakie są jej źródła w diecie? Czy jej niedobór może być szkodliwy dla zdrowia? Sprawdźmy!

Kobieta jest badana przez lekarkę, która sprawdza stan jamy ustnej i gardła.

Pleśniawki – 5 sprawdzonych sposobów

Zaobserwowałeś biały nalot na błonie śluzowej jamy ustnej? To mogą być pleśniawki, do których wystąpienia przyczyniły się grzyby z rodziny Candida. Bolesne wykwity mogą pojawić się tak naprawdę w dowolnym miejscu w obrębie jamy ustnej – na języku, podniebieniu, po wewnętrznej stronie policzków, a nawet na dziąsłach. Pleśniawki występują zarówno u dorosłych, jak i u dzieci, nawet u noworodków i niemowląt. Jak leczyć pleśniawki? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów!