Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kobieta cierpiąca na chorobę refluksową. Po prawe opakowania różnych suplementów na refluks.

Zioła na refluks - jakie najlepiej wybrać?

Zioła na refluks to surowce roślinne, które swoimi właściwościami i działaniem pomagają łagodzić objawy refluksu żołądkowo-przełykowego. Schorzenie to jest częstym zjawiskiem i szacuje się, że w krajach rozwiniętych dotyka ponad 20% populacji. Jedną z metod pomocniczego leczenia jest regularne picie ziołowych naparów i herbat. Jakie zioła na refluks żołądka wykazują działanie, łagodzące uciążliwe symptomy i jak często je stosować? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Szalka Petriego, a na niej hodowla bakterii duru brzusznego (łac. Salmonella typhi).

Tyfus (dur brzuszny) – objawy, przyczyny, leczenie

Dur brzuszny inaczej tyfus to zakaźna choroba przewodu pokarmowego wywoływana przez gram-ujemną bakterię Salmonella typhi. Jest to choroba kosmopolityczna i występuje na całym świecie. Szacuje się, że co roku choruje 22 miliony ludzi, z czego 200 tysięcy umiera. Największe ryzyko zachorowań występuje w Azji Południowej, w Azji Południowo-Wschodniej, w Ameryce Południowej oraz w Afryce Północnej i Zachodniej. Jakie są przyczyny i objawy duru brzusznego? Jak leczyć tyfus?

Lekarka zajmuje się starszym pacjentem, leżącym w łóżku szpitalnym.

Odleżyny - jak powstają? Czy możemy im zapobiec?

Każdej zdrowej osobie łóżko kojarzy się wyłącznie z pozytywnymi emocjami. Najczęściej z relaksem i odpoczynkiem po długim dniu pracy, ponieważ to w nim regenerujemy siły i zbieramy energię na kolejny dzień. Niestety mebel ten może wywoływać również negatywne emocje i odczucia. Szczególnie widoczne to jest wśród tych, którzy są od niego w pewnym stopniu uzależnieni. Osoby chore, unieruchomione przez różnego typu schorzenia czy wypadki, całe dnie spędzają w jego objęciach, często narażając się na dodatkowe problemy zdrowotne, takie jak odleżyny. Co skrywa się pod ich definicją? Jak powstają? Jak je leczyć i przede wszystkim czy istnieje sposób, aby im zapobiec? O tym przekonamy się już za chwilę. A więc… zapraszamy serdecznie do lektury!

Niebieskie tło. Na złączonych dłoniach leży wycięty z papieru model wątroby.

Wirus HCV (wirusowe zapalenie wątroby typu C) – badanie, zakażenie, objawy, leczenie

Wirusowe zapalenie wątroby typu C (w skrócie: WZW C) to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa HCV. Nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań. Niestety, ze względu na możliwość bezobjawowego nosicielstwa, można nie wiedzieć o zakażeniu i nieświadomie zarażać inne osoby. Do czego może prowadzić zakażenie wirusem HCV? Jak je wykryć i leczyć? Co można zrobić, aby zapobiec zakażeniu?

Młoda kobieta w stroju sportowym.

Metamorfoza ciała

Nic nie potrafi tak bardzo wpędzić w kompleksy jak nadprogramowe kilogramy. Wyraźne dysproporcje ciała, nieestetyczne fałdki i oponka na brzuchu – to bynajmniej nie wpływa korzystnie na samoocenę. Na szczęście takich mankamentów sylwetki można się pozbyć i wcale nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zmiana diety i regularne treningi. Te dwa rozwiązania pozwolą nam nie tylko diametralnie zmienić swój wygląd, ale też poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne – o ile oczywiście zostaną odpowiednio dobrane.