- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
Różnice między ubezpieczeniem na życie a zdrowotnym
Artykuł sponsorowany
Troska o własne zdrowie i życie powinna być dla każdego priorytetem. Jednym z kluczowych narzędzi umożliwiających skuteczną ochronę przed różnymi nieprzewidywalnymi problemami są odpowiednio dobrze dopasowane ubezpieczenia. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje polis: ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie zdrowotne, które różnią się między sobą, ale warto posiadać obie z nich. Warto zaznajomić się z ich cechami oraz wybrać najlepszą opcję dla siebie.
Funkcje ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia zdrowotnego
Ubezpieczenie na życie Compensa umożliwia wypłatę określonej kwoty pieniędzy w przypadku śmierci ubezpieczonej osoby. Dzięki temu, bliscy pozostawieni przez nas po śmierci, nie będą musieli martwić się o finanse. Ubezpieczenie to może być także formą inwestycji, która umożliwi nam oszczędzanie na przyszłość.
Z kolei ubezpieczenie zdrowotne zapewnia wsparcie finansowe w przypadku wystąpienia choroby lub wypadku. Dzięki niemu, będziemy mogli skorzystać z usług medycznych, które często są bardzo kosztowne. Ubezpieczenie to pozwoli nam uniknąć finansowych kłopotów i skupić się na powrocie do zdrowia.
Zakres ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia zdrowotnego
Ubezpieczenie na życie oferuje nie tylko świadczenie w przypadku śmierci ubezpieczonego, ale również wsparcie finansowe w przypadku problemów zdrowotnych, niezdolności do pracy lub choroby nowotworowej. Natomiast ubezpieczenie zdrowotne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia zapewnia korzystanie z usług państwowych przychodni i szpitali, jednak ma ograniczony zakres i długie kolejki do lekarzy. Dlatego warto uzupełnić je o prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które zapewnia szybki i nielimitowany dostęp do specjalistów oraz możliwość skorzystania z konsultacji online, porad internistów, badań. Oczywiście, zakres takiego ubezpieczenia może być o wiele szerszy, zależnie od wybranego wariantu polisy.
Można czy trzeba? Rodzaj ubezpieczenia a obowiązek pracodawcy
Ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ jest obowiązkowe. Powinien wykupić je dla swoich pracowników każdy przedsiębiorca prowadzący legalną działalność w naszym kraju. Co więcej, obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego podlegają również osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie czy emeryci i renciści.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie na życie, jego wykupienie nie jest obowiązkiem pracodawcy (jest to polisa dobrowolna).
Uwaga! Jeżeli nie pracujesz albo wybrałeś zawód freelancera i nie obowiązują Cię umowy o pracę czy zlecenie, możesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne lub na życie samodzielnie – w jednym z towarzystw, które je oferują.
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?
Jeżeli chcesz zapewnić sobie kompleksową ochronę i zyskać maksymalne poczucie bezpieczeństwa, polecamy wykupienie obu ubezpieczeń – zarówno tego na życie, jak i zapewniającego dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej.
Aby dokonać odpowiedniego wyboru, dokładnie porównaj oferty, sprawdź zakres polis oraz wysokości składek.
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.