Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Pacjent podczas podawania kroplówki witaminowej.

Kroplówki witaminowe – skuteczna suplementacja w zasięgu Twojej ręki

Zmagasz się z niedoborami związków odżywczych, jednak suplementy doustne nie poprawiają Twojego samopoczucia? Nic w tym dziwnego, skuteczność doustnych preparatów witaminowo-mineralnych jest mocno dyskusyjna. Nie zaskakuje zatem fakt, że coraz więcej osób sięga po alternatywną formę suplementacji, czyli kroplówki witaminowe. W czym tkwi sekret tej metody? Kto najwięcej skorzysta z suplementacji dożylnej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Sporych rozmiarów rumień po kleszczu na powierzchni skóry.

Rumień po kleszczu – jak wygląda? Objawy, diagnoza, leczenie

Niedzielny spacer na otwartą, trawiastą przestrzeń może zakończyć się obecnością kleszcza na naszej skórze. Pamiętajmy, że jest niewiele kleszczy, które mogą wywołać boreliozę. Osoby, u których w wywiadzie stwierdzono ukąszenie przez kleszcza i obserwują m.in. pojawienie się rumienia oraz innych objawów powinny skierować się do lekarza. Jak rozpoznać rumień oraz jak wygląda diagnostyka i leczenie rumienia po ukąszeniu przez kleszcza? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Warszawie w Naszym Gabinecie

Leczenie alkoholizmu bardzo często ma związek z ciężką i długotrwałą terapią, na którą bardzo często składa się także leczenie odwykowe. Alkoholizm uznaje się za chorobę cywilizacyjną, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób - bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Wyniki badań pokazują, że problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i niszczy życie setek tysięcy rodzin. Alkoholik nie myśli w sposób racjonalny i nie jest w stanie kontrolować tego, co robi. Bardzo często zdarza się, że uzależnienie naszych pacjentów jest na tyle poważne, że osoba uzależniona kradnie, zaciąga długi, a nawet wyprzedaje rodzinny majątek tylko po to, żeby móc się napić. Natomiast w najgorszych wypadkach znęca się nad najbliższymi, zmieniając ich życie w piekło.

Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Poznaniu w Naszym Gabinecie

Wyniki są coraz bardziej niepokojące - już ponad 12% społeczeństwa nadużywa alkoholu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że alkoholizm dotyczy nie tylko samej osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych, którzy tak naprawdę najbardziej cierpią na tej chorobie. Leczenie nałogu alkoholowego to bardzo ciężka i często nierówna walka, która wymaga od osoby uzależnionej 100% zaangażowania oraz determinacji. Tylko odpowiednie i kompleksowe podejście do problemu pozwoli Ci pokonać alkoholizm i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Lublinie w Naszym Gabinecie

Leczenie choroby alkoholowej to wyjątkowo trudna walka. Wymaga pełnego zaangażowania oraz determinacji ze strony osób uzależnionych. Wyniki są zatrważające, ponieważ według przeprowadzonych badań alkoholu nadużywa już ponad 12% społeczeństwa. Problem alkoholizmu dotyczy nie tylko samego alkoholika, ale także jego najbliższych, którzy tak naprawdę najbardziej cierpią na tej chorobie. Potrzebujesz pomocy? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Grafika 3D przedstawiająca chromosomy.

Zespół Wolfa-Hirschhorna – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie

Zespół Wolfa-Hirschhorna (Wolf-Hirschhorn syndrome, WHS) jest rzadką chorobą genetyczną, opisaną po raz pierwszy w latach 60. ubiegłego wieku. Występuje raz na 50 tysięcy urodzeń. Mimo, że nie jest związana z chromosomami płciowymi, to znacznie częściej dotyczy dziewczynek niż chłopców. Zwykle jedna trzecia chorych umiera przed ukończeniem 2. roku życia. Jakie są przyczyny zespołu Wolfa-Hirschhorna? Jak diagnozuje się WHS i jakie są objawy tej choroby? Czy można ją wyleczyć?

Kobieta przyciąga kciuk do przedramienia.

Zespół Marfana – przyczyny, objawy, leczenie

Zespół Marfana jest rzadką chorobą genetyczną (1-2 przypadków na 10 tysięcy osób). która prowadzi do powstawania zmian w obrębie tkanki łącznej. Schorzenie to charakteryzuje się dużą zmiennością fenotypową, może dotyczyć różnych narządów ciała i objawy mogą być bardzo zróżnicowane. Choroba po raz pierwszy została opisana w 1876 roku, a 20 lat później francuski pediatra Antoine Bernhard-Jean Marfan zauważył nieprawidłowości w obrębie szkieletu pięcioletniej dziewczynki (dolichostenomelia), charakterystyczne dla tego zespołu i od jego nazwiska pochodzi nazwa schorzenia. Jakie są przyczyny zespołu Marfana? Jakie objawy towarzyszą tej chorobie i czy można ją skutecznie leczyć?

Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Krakowie w Naszym Gabinecie

Pokonanie alkoholizmu to wyjątkowo ciężkie wyzwanie. Wymaga sporych pokładów determinacji i zaangażowania nie tylko ze strony osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych. Co zrobić, aby walka o trzeźwość była łatwiejsza i przyniosła oczekiwane efekty? Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pokonanie alkoholizmu w Krakowie? Czym jest wszywka alkoholowa i na czym polega jej działanie? Czy rzeczywiście jest tak skuteczna w leczeniu uzależnienia od alkoholu? Odpowiadamy!

Kobieta jest przeziębiona, ma katar, wydmuchuje nos w chusteczkę higieniczną.

Jak chronić się przed wirusami?

Chorobotwórcze wirusy są wszędzie. Dorosły Polak na przeziębienie zapada statystycznie od 2 do 4 razy w ciągu roku, dziecko nawet dwa razy częściej. Trzeba wiedzieć, że wirusy przenoszą się nie tylko drogą kropelkową. Osiadają na powierzchniach płaskich, przenosimy je na odzieży, na przedmiotach codziennego użytku u na skórze np. dłoni. Czy istnieje sposób, aby skutecznie ustrzec się infekcji? Jak chronić się przed wirusami na co dzień?

Wszywka alkoholow kraków

Wszywka alkoholowa Kraków i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm

Spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach ma bezpośredni wpływ na zdrowie osoby uzależnionej, lecz wpływa także na jego otoczenie. Alkohol spożywany w nadmiarze powoduje agresywne zachowania i wpływa na funkcjonowanie mózgu i związane z tym podejmowanie racjonalnych decyzji w życiu codziennym. Alkoholizm często prowadzi do coraz słabszych kontaktów z najbliższymi, a także do pogorszenia warunków finansowych uzależnionego.