Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kleszcze: jak usuwać? Czym grozi ugryzienie kleszcza?

Kleszcze: jak usuwać? Czym grozi ugryzienie kleszcza?

Okres wiosenny i letni to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na ukąszenie kleszcza. Ładna pogoda sprzyja spacerom po parku i lesie, a są to miejsca, w których łatwo je spotkać. Choć zdecydowanie częściej do ukąszenia przez kleszcze dochodzi latem, w ostatnich latach zaczynają one pojawiają się już na przełomie lutego i marca. Przyczyną tego zjawiska są łagodne zimy i brak długotrwałych mrozów. Co robić, gdy zobaczymy na ciele kleszcze? Jak go usunąć i jak chronić się przed powikłaniami?

hemoroidy

Hemoroidy: jak rozpoznać i jak leczyć?

Hemoroidy, czyli żylaki odbytu są bardzo często spotykanym problemem, a odsetek osób nim dotkniętych wzrasta z wiekiem. Niestety za ich pojawienie się w dużej mierze odpowiadamy my sami. Za główną przyczynę ich powstania uważa się małą aktywność fizyczną, siedzący tryb pracy oraz występowanie przewlekłych zaparć związanych z koniecznością zwiększonego parcia przy wypróżnianiu. Do czynników szczególnie predysponujące do powstania hemoroidów zalicza się także uprawianie niektórych sportów jak np.: biegi długodystansowe, podnoszenie ciężarów, kolarstwo, jeździectwo. Objawy choroby są bardzo nieprzyjemne i potrafią znacznie obniżyć komfort życia. Jak rozpoznać chorobę hemoroidalną i jak ją skutecznie leczyć?

Bakteryjne zapalenie płuc - jak je rozpoznać? Czy można się zarazić?

Bakteryjne zapalenie płuc - jak je rozpoznać? Czy można się zarazić?

Infekcje górnych dróg oddechowych to jedna z głównych przyczyn wizyt pacjentów w gabinetach lekarskich. Zapalenie płuc jest chorobą występującą na całym świecie. Każdego roku choruje na nią ponad 400 milionów ludzi, w Polsce ta liczba może sięgać nawet 300 tysięcy zachorowań. Choroba objawami przypomina zapalenie gardła lub przeziębienie, dlatego często jest lekceważona, a to może prowadzić do groźnych dla zdrowia powikłań.