Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Ketonal bez recepty - opis produktu

Ketonal bez recepty - opis produktu, dawkowanie i opinie

Ból jest silnym odczuciem zmysłowym, który ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie chorego. W niektórych przypadkach może być łagodzony poprzez stosowanie środków przeciwbólowych, takich jak Ketonal Active. Jest to lek przeznaczony do stosowania w krótkotrwałym, objawowym leczeniu lekkich i umiarkowanych dolegliwości bólowych różnego pochodzenia. Lek ten może być przydatny zanim pacjentowi uda się umówić na konsultację z lekarzem. Jak działa Ketonal Active i w jakich dawkach należy go stosować?

Marskość wątroby - przyczyny i metody leczenia

Marskość wątroby - przyczyny i metody leczenia

Wątroba to organ o dużych zdolnościach regeneracyjnych. Choć proces odbudowy wymaga czasu, wątroba potrafi się zregenerować nawet po bardzo poważnych uszkodzeniach. Z uwagi na mnogość pełnionych funkcji jest stale narażana na działanie niekorzystnych czynników, które ją nadmiernie obciążają. Jeżeli obciążenia te mają charakter przewlekły, miąższ wątroby może ulegać włóknieniu. Tę przypadłość nazywa się marskością wątroby. Co jest przyczyną włóknienia miąższu wątroby i jak zapobiegać temu procesowi?

Tężec - groźna choroba zakaźna

Tężec - groźna choroba zakaźna. Leczenie i profilaktyka

Tężec jest jedną z groźniejszych chorób zakaźnych, jednak w odróżnieniu od odry lub ospy, nie jest chorobą zaraźliwą. Choroba ta atakuje układ nerwowy, co prowadzi do bolesnych skurczów mięśni. Dzięki wprowadzeniu szczepień przeciwko tężcowi, zapadalność na tę chorobę jest niska, jednak zdarzają się przypadki zachorowań. W jaki sposób objawia się tężec i jak można chronić się przed tą groźną chorobą?

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najczęstsze choroby autoimmunologiczne

Najważniejszym zadaniem układu immunologicznego jest ochrona organizmu przed chorobami. Niestety, u niektórych osób, w konsekwencji zachwiania pewnych mechanizmów, staje się on nadmiernie pobudzony, w efekcie czego zaczyna traktować komórki własnego organizmu, jak potencjalne niebezpieczeństwo i podejmuje z nimi walkę, prowadząc do ich zniszczenia. Tego typu patologie określa się mianem chorób autoimmunologicznych, czyli chorób z autoagresji. A jakie choroby autoimmunologiczne występują najczęściej? Jak powstają? Kto jest szczególnie na nie narażony? I czy da się je wyleczyć?