Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Odtrucie alkoholowe

Odtrucie alkoholowe Wrocław – pierwszy krok w leczeniu alkoholizmu

Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, która dotyka coraz większej liczby osób we Wrocławiu i okolic Wrocławia. Przyczyny nałogu są różne, najczęściej długotrwały stres lub problemy osobiste sprawiają, że sięgamy po używkę. Wiele osób również poprawia sobie za pomocą alkoholu nastrój lub jest on nagrodą za ciężki dzień pracy. Coraz młodsi ludzie sięgają po alkohol, dlatego ten problem jest tak rozpowszechniony. Używkę tę można kupić praktycznie w każdym miejscu i to często niestety bez dowodu osobistego, dlatego tak szybko coraz młodsi uzależniają się od niej. Istnieje wiele sposobów na walkę z nałogiem, a często pierwszym z nich jest odtrucie alkoholowe.

Zrobieni w konopne CBD

ABC Twojego konopnego CBD

CBD, czyli kannabidiol to jeden z wielu fitokanannabinoidów występujących w kwiatach konopi, zarówno rodzaju Sativa, jak i Indica. To, co odróżnia odmiany konopi pomiędzy sobą, oprócz budowy morfologicznej, jest przede wszystkim stężenie właśnie tych związków - kannabinoidów. Spośród wszystkich związków występujących w roślinach konopi, największe zainteresowanie wzbudzają właśnie fitokannabinoidy. Znanych jest ponad 70 takich związków, jednak najważniejszymi i najlepiej zbadanymi dzisiaj wydają się kannabidiol (CBD) i tetrahydrokannabinol (THC).

Kroplówka na kaca

Kroplówka na kaca – prawdopodobnie najskuteczniejsza metoda poprawy samopoczucia

Syndrom dnia poprzedniego jest na tyle męczącym zjawiskiem, że we wszystkim częściach świata dokładano starań, by opracować skuteczny sposób leczenia kaca. Z uwagi na nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból głowy czy mdłości, większość z nas woli przeczekać kaca w domowym zaciszu. Niekiedy jednak piętrzące się obowiązki nie pozwalają na spokojny odpoczynek. W takiej sytuacji nie warto się męczyć – kroplówka na kaca poprawi Twoje samopoczucie już w godzinę!

COVID-19: NFZ zaleca ograniczenie planowanych świadczeń opieki zdrowotnej

COVID-19: NFZ zaleca ograniczenie planowanych świadczeń opieki zdrowotnej

Sytuacja epidemiczna w kraju z dnia na dzień robi się coraz bardziej poważna. Każdego dnia liczba osób z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 rośnie, niepokojąco wzrasta również liczba pacjentów hospitalizowanych ze względu na COVID-19 oraz liczba zajętych z tego powodu respiratorów. Dlatego Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia wydała zalecenie, by ograniczać lub czasowo zawieszać udzielanych świadczeń wykonywanych planowo.

esperal katowice śląsk

Esperal - wszywka alkoholowa Katowice – Śląsk

Osoby z terenów Śląska, których dotknęło uzależnienie związane z alkoholem, mogą zastanawiać się co to jest esperal i czy byłby w stanie pomóc wyjść im z nałogu. Często jest to również temat poruszany przez osoby, które żyją przy nałogowcu i chcą mu pomóc, aby mógł normalnie i zdrowo funkcjonować w środowisku zarówno rodzinnym i partnerskim, jak i zawodowym. Czym jest esperal i jak może pomóc osobie uzależnionej od upojenia alkoholowego? Esperalem nazywa się inaczej substancję czynną disulfiram, która działa w organizmie alkoholika, jako straszak przed ponownym sięgnięciem po alkohol. Wszywka alkoholowa, która jest potocznym nazewnictwem esperalu, nie jest lekiem. Jest to forma terapii i ćwiczenia silnej woli, której zadaniem jest skutecznie zniechęcanie sięgnięcia po butelkę. Zaszycie alkoholowe polega na wszyciu tabletki pod skórę pacjenta, stąd właśnie to potoczne nazewnictwo.

odtrucie alkoholowe katowice sosnowiec gliwice śląsk

Odtrucie alkoholowe Katowice - Sosnowiec – Gliwice – Śląsk

Odtrucie alkoholowe jest coraz bardziej popularne i wiele osób bardzo chwali sobie właśnie taki zabieg. Jest on nieinwazyjny i przeprowadza się go w domu osoby zainteresowanej. Korzystają z niego zarówno osoby, które z niewielką częstotliwością piją alkohol, ale czasami zdarza im się przesadzić z jego ilością, a także ci, którzy zmagają się z ciągami alkoholowymi oraz chcą pozbyć się jak najszybciej nieprzyjemnych skutków przepicia. Odtruwanie od alkoholu pozwala na znacznie szybsze pozbycie się zatrucia alkoholowego i warto skorzystać z jego dobrodziejstw.

filtr łazienkowy na słuchawkę

Sposób na piękne włosy - filtr zmiękczający wodę!

Świadomość społeczeństwa na temat negatywnego wpływu twardej wody na organizm stale rośnie. Większość osób wie, że spożywanie wody złej jakości może nam poważnie zaszkodzić. Warto jednak pamiętać, że twarda woda szkodzi nie tylko od wewnątrz, ale też z zewnątrz. Regularne mycie włosów w twardej wodzie widocznie pogarsza ich kondycję. Jeśli więc pragniesz cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i nawilżonymi kosmykami, pomocą mogą okazać się specjalne filtry do łazienki, które zmiękczają twardą wodę.

etykiety medyczne fiolki

Etykiety medyczne i ich charakterystyka. Co warto o nich wiedzieć?

Etykiety są powszechnie umieszczane na produktach różnego rodzaju. Korzysta z nich także branża medyczna i farmaceutyczna. Etykiety medyczne to szeroka grupa profesjonalnych produktów, w postaci m. in. opasek na rękę dla pacjentów, oznaczeń na próbówki z krwią, etykiet na worki do sterylizacji i z krwią oraz wielu innych. Etykiety medyczne muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów zgodnych z restrykcyjnymi normami instytucji medycznych. Co warto wiedzieć o tego typu produktach?

colostrum lbk head

Co to jest colostrum i jak wybrać najlepsze?

Polacy wykupują suplementy diety na potęgę. W 2018 roku wydaliśmy na nie ponad 13 milionów złotych – to najwięcej w całej Europie. Skłaniają nas do tego wszędobylskie, często nachalne reklamy obiecujące niemalże cudowne efekty po zażyciu magicznej kapsułki. Czy w dzisiejszym świecie życie bez suplementów diety jest w ogóle możliwe? Czy to może swojego rodzaju niebezpieczna moda? Nie można na pewno popadać w skrajności! Niektóre suplementy diety mają udowodnione działanie potwierdzone badaniami klinicznymi, są wysokiej jakości i mogą pomóc zachować zdrowie w dobrej kondycji.

trening ems

Co to jest trening EMS?

Trening EMS to inaczej Electrical Muscle Stimulation. Już sama nazwa jest bardzo sugestywna. EMS jest treningiem, który pozwala osiągnąć wymarzone efekty bez konieczności dlugich i monotonnych ćwiczeń. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie? Przeczytaj: Jak przebiega trening EMS? Jakie są największe zalety treningu EMS? Jakie efekty daje trening metodą EMS? Te informacje z pewnością okażą się przydatne w perspektywie decyzji o skorzystaniu z innowacyjnego systemu.

Ból korzonków − co może oznaczać?

Ból korzonków − co może oznaczać?

W dzisiejszych czasach coraz więcej pacjentów skarży się na problemy z kręgosłupem. Wynikać mogą one między innymi z braku aktywności fizycznej, przebytych urazów czy zmian zwyrodnieniowych. Wyjątkowo dokuczliwy jest tzw. ból korzonków, spowodowany patologicznymi zmianami w obrębie włókien nerwowych wychodzących z rdzenia kręgowego. Warto wiedzieć, kiedy zgłosić się po pomoc do lekarza lub fizjoterapeuty, aby jak najszybciej wyeliminować przyczynę problemu oraz zadbać o zdrowie kręgosłupa w przyszłości.

Ból pięty - co może oznaczać?

Ból pięty - co może oznaczać?

Stopy stanowią główną podporę ciała człowieka, przenoszą cały ciężar ciała podczas ruchu. Niestety dopiero w momencie, gdy zaczynają nas boleć, dostrzegamy jak ważną funkcję pełnią w naszym codziennym funkcjonowaniu. Ból w obrębie stóp, w tym ból pięty, może się okazać uciążliwym problemem. Dotyka on zarówno osoby młode, aktywne, jak i osoby starsze, a przyczyny jego powstawania mogą być bardzo różne. O czym świadczy ból pięty przy chodzeniu? Czym jest ostroga piętowa? Na te pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.