Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!
Kępki żółte widoczne na górnej powiece kobiety.

Kępki żółte – czym są i jak powstają?

Czy wiesz, że kępki żółte można zaobserwować na słynnym obrazie Mona Lisa namalowanym przez Leonardo da Vinci? Zastanawiałeś się kiedyś, o czym świadczą owe zmiany skórne? Ten popularny objaw związany jest ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu we krwi. Choć kępki żółte są dość powszechne wśród osób z zaburzeniami gospodarki lipidowej, wciąż bywają lekceważone i pozornie niezauważalne. W jaki sposób powstają kępki żółte i jak je usunąć?

Kobieta ćwiczy w mieszkaniu, wykonuje na macie ćwiczenia izometryczne.

Czym są ćwiczenia izometryczne i kiedy warto je wykonywać?

Regularna aktywność fizyczna jest ogromnie ważna w każdym wieku, gdyż wpływa nie tylko na poprawę zdrowia, ale także na dobre samopoczucie. Między innymi dlatego zalecana jest zarówno osobom młodszym, jak i tym w starszym wieku. Co jednak, jeśli z czynnej aktywności fizycznej wykluczają nas choroby lub kontuzje? Wtedy z pomocą przychodzą m.in. ćwiczenia izometryczne. Co to za rodzaj ćwiczeń oraz kiedy je stosować?

Dwa komary, które przysiadły na skórze człowieka.

Żółta gorączka (żółta febra) - czym jest, czy jest zaraźliwa, czy warto szczepić się przeciwko żółtej febrze?

W związku z rozwojem turystyki światowej coraz więcej osób wybiera się na tropikalne wakacje. Jako cel podróży często wybierane są kraje Afryki czy Ameryki Południowej. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z faktu, że odmienny klimat tych rejonów oznacza również niebezpieczeństwo zakażenia chorobami endemicznymi, czyli występującymi wyłącznie na danym obszarze geograficznym. Do takich chorób należy żółta gorączka. Co powinniśmy wiedzieć o tej chorobie przed wyruszeniem w podróż? Jak się przed nią zabezpieczyć?

alergeny2

Czy da się pozbyć bakterii i alergenów z domu?

Każdemu z nas zależy na tym, aby jego dom bądź mieszkanie były czyste i schludne. Aby tak było, niezbędne jest regularne sprzątanie naszych pomieszczeń. Niestety, nawet przy częstym i dokładnym sprzątaniu nie będziemy w stanie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, których obecność może być niebezpieczna zarówno dla naszego samopoczucia, jak i zdrowia. Takimi zanieczyszczeniami są bakterie, alergeny i grzyby – substancje niewidoczne gołym okiem, ale w rzeczywistości bardzo szkodliwe. Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się ich ze swojego domu i cieszyć się zdrowym i czystym otoczeniem. 

Kobieta i mężczyzna śpią w łóżku, leżą pod kołdrą obciążeniową.

Kołdra obciążeniowa – mocny, spokojny sen i mniejsze problemy zdrowotne

Czy możecie sobie wyobrazić, że przez kilka nocy z rzędu nie jesteście w stanie zasnąć, godzinami przewracając się na łóżku. Prawie natychmiast odbije się to negatywnie na zdrowiu, pogłębiając objawy wielu już istniejących dolegliwości, doprowadzając także do rozwoju nowych. Dlatego na każdym etapie swojego życia należy zadbać o właściwą, wysoką jakość snu, w czym wydatnie pomoże kołdra obciążeniowa, na którą warto zamienić tę, jakiej używaliśmy dotychczas. Nacisk jej obciążenia korzystnie wpływa na poprawę zdrowia, a badania wykazały, że można ją stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.