Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Co rozpuszcza kamienie nerkowe? Kamica nerkowa, a preparat Uroseren

Artykuł sponsorowany

2022-08-01 15:07
Zdjęcie 3 opakowań suplementu diety Uroseren.

Kamica nerkowa jest stanem chorobowym, podczas którego substancje chemiczne obecne w moczu krystalizują i odkładają się w układzie moczowym w postaci kamieni (większych złogów).

Kamica nerkowa objawy:

 • częste parcie na mocz, 
 • ciągłe uczucie zalegania moczu w pęcherzu, 
 • obecność krwi w moczu, 
 • pieczenie lub ból przy oddawaniu moczu, 
 • nieostry ból pleców,
 • kolka nerkowa - nagły, silny ból w dolnej części pleców lub w podbrzuszu.

Objawy te spowodowane są przemieszaniem się kamienia, uszkodzeniem ściany moczowodu lub zatkaniem dróg moczowych. W przypadku małych kamieni wystarczającą interwencją jest przyjmowanie preparatów rozkurczowych, które rozluźniają mięśnie ścian dróg moczowych oraz picie dużej ilości płynów (nawet 3-4 litrów dziennie), aby wypłukać drogi moczowe. Jeśli złogi zrobią się zbyt duże, stan ten niestety może wymagać interwencji urologicznej. 

Jak pozbyć się kamieni nerkowych z Uroseren?

Opakowanie suplementu diety Uroseren.

Uroseren to preparat, który działa rozluźniająco na moczowody, zapobiega uszkodzeniom kanalików nerkowych oraz zmniejsza wielkość powstałych złogów, ułatwiając proces usuwania kamieni nerkowych. Pomaga uwolnić się od uciążliwych objawów oraz zapobiega tworzeniu się nowych kryształów. Skomponowany jest z naturalnych wyciągów roślinnych, których wyjątkowe właściwości zdrowotne znajdują swoje potwierdzenie w licznych badaniach naukowych. 

Badania dowodzą, że

 • ekstrakt z Chanca Piedra w tłumaczeniu ,,łamacz kamieni”, powoduje zwiotczenie mięśni gładkich dróg moczowych oraz zmniejszenie wielkości złogów;
 • β-sitosterol z nasion dyni łagodzi objawy urologiczne i polepsza przepływ moczu;
 • trans-resweratrol z korzenia rdestowca japońskiego zapobiega podrażnianiu i blokowaniu moczowodów;
 • proantocyjanidyny z owoców żurawiny mają silne działanie przeciwbakteryjne;
 • ekstrakt z pietruszki zwyczajnej działa oczyszczająco na układ moczowy;
 • ekstrakt z kłącza perzu nasila diurezę i ma działanie przeciwzapalne;
 • ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego zakłóca proces powstawania nowych kamieni.

Zamów już dziś z dostawą do domu!

Uroseren to produkt polski, stworzony przez znaną i cenioną spółkę Proton Labs. Możliwość bezpośredniego zakupu znajduje się na ich stronie: Uroseren

Kapsułki przeznaczone są do stosowania w celach profilaktycznych oraz w trakcie występowania kolki nerkowej lub innych objawów. Dodatkowo dzięki zastosowaniu kapsułek HPMC, które nie zawierają żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego, produkt jest całkowicie wegański.

Jak stosować?

Aby uzyskać maksymalną skuteczność należy zadbać o codzienną i regularną suplementację. Zalecaną dawką suplementu Uroseren są 3 kapsułki przyjmowane w równych odstępach czasowych. Kapsułkę należy popić szklanką wody.

Więcej szczegółowych informacji o produkcie znajdziecie pod linkiem: https://protonlabs.pl/products/uroseren-na-nerki-i-kamienie-nerkowe 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów