Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Aktywność, zdrowa dieta i ubezpieczenie na wszelki wypadek

Artykuł sponsorowany

2022-06-27 12:49
Świeże warzywa korzeniowe, bulwy i cebule na tle drewna.

Uprawiać sport, zdrowo się odżywiać, zadbać o sen i równowagę w życiu zawodowym i prywatnym. Łatwo powiedzieć, trudniej wcielić w życie. Jak zadbać o zdrowie i co ma do tego prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Dowiedz się więcej z poniższego artykułu.

Postaw na aktywność

Pozytywnych aspektów związanych z aktywnością fizyczną jest wiele. Przykład? Wydzielanie tzw. hormonów szczęścia czyli endorfin, których poziom wzrasta już po 30 minutach wysiłku fizycznego, zwiększenie wytrzymałości i dostarczenie porcji energii.  

Ale nie tylko o ciało chodzi. Aktywność fizyczna pozwala bowiem zadbać nie tylko o ciało, ale również o sferę psychiczną. Jak? Poprzez rozładowanie negatywnych emocji, redukcję stresu, dając możliwość odciążenia umysłu od myśli związanych z konkretnym problemem. Wszystko dzięki chwili, w którym nasz organizm zajęty jest przez wysiłek fizyczny. A po chwilowym zmęczeniu pojawia się przyjemne uczucie i satysfakcja. Na zdrowie.

Zacznij zdrowo się odżywiać

Właściwa dieta, bogata w niezbędne dla naszego organizmu witaminy i składniki mineralne, balans między produktami bogatymi w białko, węglowodany  czy „zdrowe” tłuszcze nienasycone. To kolejny aspekt, który ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, odporności i codziennego samopoczucia. Świadomość na temat żywienia w ostatnich latach jest coraz większa, a dietetycy w różnych częściach  świata uwijają się jak w ukropie w konstruowanie diet przystosowanych do indywidualnych potrzeb danej osoby.

Dieta bogata w warzywa to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce być zdrowy. Kolejnym ważnym punktem jest regularność spożywanych posiłków, o stałych porach dnia i odpowiednim odstępie przed snem. Trawienie pokarmu to obciążenie naszego organizmu, więc warto dokładnie rozplanować nasz codzienny cykl spożywania posiłków. Nawadnianie organizmu (min. 2 l wody dzienne), dieta bogata w błonnik pokarmowy (dla odpowiedniej pracy jelit i trawienia), rozpoczynanie dnia od pożywnego śniadania. Warto te wszystkie elementy zastosować do naszego codziennego życia.

Ubezpieczenie?

Aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i wsparcie suplementami diety to jednak nie wszystko. Niestety często infekcje pojawiają się pomimo naszej przezorności i odpowiedniej profilaktyki. Wtedy konieczna jest interwencja lekarza pierwszego kontaktu lub w niektórych przypadkach także specjalisty. Tutaj dochodzi więc kwestia uzyskania skierowania i czekania na pierwszy wolny termin wizyty. To wszystko sprawia, że wyraźnie zniechęceni zastanawiamy się na sensem podjęcia jakiejkolwiek reakcji i skorzystania z opieki medycznej. Stawiamy na leczenie domowymi sposobami i „przeczekujemy” chorobę, zamiast dokładnie sprawdzić nas stan i z pomocą lekarza wdrożyć odpowiednie oraz skuteczne leczenie.

Prywatna opieka medyczna

Możliwość skorzystania z prywatnej opieki medycznej jest dzisiaj na wagę złota. Ekspresowy i bezgotówkowy dostęp do lekarzy, specjalistów, badań, zabiegów… W dzisiejszych czasach, w których państwowa służba zdrowia nie zapewnia nam szybkich terminów jest to dużym udogodnieniem. 

Co może dać nam ubezpieczenie zdrowotne? Prywatna opieka medyczna to m.in. możliwość:

  • odbycia wizyty w różnych formach (wizyta w placówce, telekonsultacja czy rozmowa telefoniczna).
  • zapisania się na konsultację w ciągu kilku dni, a może nawet tego samego dnia
  • dostępu bez limitu do sieci placówek współpracujących z danym towarzystwem ubezpieczeniowym

Ważną zaletą prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest możliwość objęcia ochroną rodziny, Małżonka czy partnera oraz dzieci. W ten sposób cała najbliższa rodzina może korzystać z oferty i szybko reagować na każde dolegliwości zdrowotne, zasięgając bezcennej porady lekarskiej.

Dowiedz się więcej: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zdrowie/.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów