Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Lepsze niż maść na żylaki - Cyclo 6 Forte

Artykuł sponsorowany

2022-07-29 15:58
Opakowanie suplementu diety Cyclo  6 Forte.

Denerwują Cię defekty kosmetyczne w postaci pajączków lub długich, krętych zgrubień na nogach? Po powrocie z pracy masz wrażenie, że Twoje nogi ważą tonę, albo jeszcze więcej? Nie wiesz już co robić? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych metod!

Żylaki powstają, gdy krew z żył nie może poprawnie wrócić do serca. Najczęstszym ich umiejscowieniem są kończyny dolne. Podczas długiego stania lub siedzenia - gdy nogi są skierowane w dół, a mięśnie nie pracują - krew żylna ma wyjątkowo utrudnioną drogę powrotną ku górze. Zbłąkana krew kumuluje się w naczyniach, nadmiernie napierając i rozciągając ściany żył. W zależności od typu żylaków, na skórze możemy wtedy zaobserwować:

  • pajączki naczyniowe;
  • siatki krętych żył;
  • grube sinawe uwypuklenia.

Dodatkowo, oprócz objawów wizualnych, żylakom mogą towarzyszyć obrzęki, uciążliwe uczucie ciężkich i zmęczonych nóg, bóle nóg, swędzenie lub mrowienie skóry, silne skurcze mięśniowe czy nawet bolesne zapalenie żył.

Więc jak dbać o nogi i przynieść sobie ulgę?

W przypadku występowania żylaków i/lub innych objawów niewydolności żylnej, główną interwencją jest stosowanie metod profilaktycznych, w celu zapobiegania ich dalszemu rozwojowi. Do najskuteczniejszych należą:

1. ĆWICZENIA 

Skurcze mięśni podczas ćwiczeń tworzą naturalną ,,pompę”, która pomaga przepchać krew z żył do serca. Szczególnie zalecane jest pływanie, jazda na rowerze, bieganie, nordic walking czy nawet same spacery. Dodatkowo należy wykonywać zestawy ćwiczeń dedykowane żylakom. Nie trzeba się ograniczać tylko do domu - można robić je również w pracy, ponieważ nie wszystkie wymagają dużej przestrzeni. Znajdziesz ćwiczenia, które spokojnie i dyskretnie wykonasz pod biurkiem czy za ladą!

2. ODPOWIEDNIO ZBILANSOWANE ODŻYWIANIE I REDUKCJA NADMIARU MASY CIAŁA

Nadwaga i otyłość są jednymi z głównych czynników powstawania żylaków. Nadmierna zawartość tłuszczu trzewnego powoduje podwyższone ciśnienie w jamie brzusznej, które z kolei utrudnia przepływ krwi z kończyn dolnych w kierunku serca. Zredukowanie masy ciała znacznie zmniejsza ryzyko progresji niewydolności żylnej. Prawidłowa dieta redukcyjna powinna być odpowiednio zbilansowana i dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania. Należy zachować deficyt kaloryczny, ale dostarczyć przy tym wszystkich potrzebnych składników odżywczych. W tym zakresie można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego dietetyka

3. ODPOWIEDNIA SUPLEMENTACJA - Cyclo 6 Forte na pajączki i żylaki. 

Opakowanie suplementu diety Cyclo  6 Forte.

Włączając odpowiednią suplementacje możemy wzbogacić naszą dietę o substancję biologicznie aktywne, które wykazują pożądane efekty fizjologiczne i korzystnie wpływają na organizm, a których należytych ilości nie możemy dostarczyć wraz z żywnością. Analizując rynek preparatów na ,,żylaki, hemoroidy i ciężkie nogi’’ na szczególną uwagę zasługuje Cyclo 6 Forte od polskiego producenta Proton Labs. Wyróżnia go zawartość aż 6 składników, których działanie zostało poparte badaniami naukowymi. Zawiera 3 składniki występujące w popularnych i najskuteczniejszych lekach na żylaki (wyciąg z ruszczyka kolczastego, hesperydynę i witaminę C), ale jest bogatszy o diosminę, wyciąg z nasion kasztanowca oraz rutynę. Badania wykazały, że substancje te poprawiają elastyczność i napięcie naczyń żylnych, zapobiegają zastojom krwi, chronią przed powstawaniem stanów zapalnych naczyń krwionośnych oraz łagodzą towarzyszące objawy takie jak obrzęki czy uczucie ciężkich nóg. Produkt naprawdę jest godny uwagi. Więcej szczegółów i możliwość zakupu z dostawą do domu znajdziecie na stronie producenta: Cyclo 6 Forte

4. TERAPIE UCISKOWE 

Kompresjoterapia jest znaczącym elementem leczenia i profilaktyki żylaków. Świetnie sprawdzają się do tego bandaże uciskowe i pończochy elastyczne. Powodują one mocny ucisk, który wspomaga transport krwi przez żyły. Opróżnianie żylaka z krwi hamuje jego dalsze poszerzanie oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się zakrzepicy żylnej. Świetnie łagodzą również obrzęki i uczucie zmęczonych nóg. Bandaże i pończochy należy zakładać na cały dzień. Noszone do pracy pod codzienną odzieżą nie będą nawet zauważalne!
 
Włączenie każdej z wyżej wymienionych metod przyniesie korzyści, ale połączenie wszystkich czterech maksymalnie je potęguje. Tak naprawdę, już dziś możesz dużo zrobić. 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów