- Polecane
- Endokrynologia
- Okulistyka
- Ortopedia
- Stomatologia
- Alergologia
- Kardiologia
- Ginekologia
- Dermatologia
- Neurologia
- Laryngologia
- Urologia
- Pulmonologia
- Diabetologia
- Zdrowie
- Odżywianie i Diety
- Pediatria
- Badania i diagnostyka
- proktologia
- Psychiatria i psychologia
- Reumatologia
- medycyna estetyczna
- Hematologia
- Onkologia
- Chirurgia
- Czasopismo OSOZ
- Nefrologia
- Gastrologia
Zioła na paznokcie
Artykuł sponsorowany
Zioła na paznokcie to dobry wybór, gdy chcemy poprawić ich kondycję. Skóra, włosy i paznokcie w hierarchii naszego organizmu to mało istotne partie, dlatego mikroelementy trafiają do tych części ciała na samym końcu. Jeśli nasza dieta jest uboga, łatwo się domyślić, że paznokcie będą się rozdwajać, włosy łamać, a cera stanie się ziemista i problematyczna. Dlatego suplementacja lub zioła bogate w mikroelementy szybko odżywią te organy i sprawią, że na powrót będą wyglądać zdrowo. Jakie zioła zadziałają korzystnie na paznokcie, włosy i cerę?
Jakie zioła na paznokcie pomogą gdy się rozdwajają i łamią?
Zioła na paznokcie, włosy i cerę muszą być bogate w składniki odżywcze: witaminy i minerały. Szczególne znaczenie będzie miała siarka i krzemionka oraz cynk, a także witaminy młodości: A, C i E. Składniki te znajdziemy w:
- Liść pokrzywy – zawiera witaminę C, kwas pantotenowy, żelazo, krzem i mangan, silnie odżywia paznokcie, skórę i włosy. Działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Łagodzi zmiany trądzikowe i daje ochronę przeciwzmarszczkową. Ułatwia usuwanie z organizmu toksyn. Jest naturalnym blokerem DHT – hormonu, który jest odpowiedzialny za łysienie typu męskiego. Nie tylko zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, ale także aktywuje ich porost. Działa przeciwłupieżowo i przeciwłojotokowo.
- Ziele skrzypu polnego – bogate w przeciwutleniacze, które regenerują i zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Zawiera także łatwo przyswajalny krzem, będący budulcem kolagenu i keratyny, które tworzą włosy i paznokcie oraz odpowiadają za prawidłową jędrność i elastyczność skóry. Stymuluje porost włosów, zagęszcza je i pogrubia oraz zatrzymuje ich nadmierne wypadanie. Wzmacnia paznokcie, zapobiega ich łamaniu, a także przyspiesza wzrost.
- Owoc dzikiej róży – zawiera więcej witaminy C, niż cytryna. Witamina C rozświetla skórę i działa antyoksydacyjnie. Redukuje przebarwienia. Róża ma także właściwości przeciwzapalne i odtruwające. Uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając pajączkom, dlatego jest odpowiednia dla cery trądzikowej. Dodatek kwasów owocowych pobudza skórę do regeneracji i złuszczania. Nawilża ją i wygładza.
- Nasiono kozieradki – kryje cenne składniki aktywne: witaminy B1 i C oraz biotynę hamującą wypadanie włosów. Regeneruje tkanki oraz wspiera procesy gojenia się zmian na skórze. Wycisza stany zapalne, działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Zapobiega wypadaniu włosów i wzmacnia je. Odtruwa organizm.
Skuteczne zioła na paznokcie: ranking
MIEJSCE | WYRÓŻNIONY ZA | OCENA |
I |
Kompozycja ziół poprawiających wygląd paznokci, skóry i włosów. Hamuje ich wypadanie i łamanie się oraz stymuluje je do wzrostu. Stymuluje produkcję kolagenu i keratyny, przez co wypełnia ubytki w ich strukturze. Ujędrnia skórę, działa przeciwzapalnie i przeciwzmarszczkowo. Kup Lorem Vit na paznokcie - sprawdź ceny na ceneo.pl Od jakiegoś czasu pracuję w delegacjach, co pogorszyło moje odżywianie się i bardzo odbiło się na wyglądzie paznokci i włosów. Zaczęły kruszyć się i wypadać. Mama poleciła mi mieszankę ziół, którą stosowała, by polepszyć stan paznokci, skóry i włosów przy menopauzie: Lorem Vit. Jest rewelacyjna, bo w ciągu dwóch tygodni skończyły się problemy z łamaniem. Włosy i paznokcie odrastają silniejsze – pisze pani Klaudia z Jankowa Podlaskiego Łamią mi się paznokcie, bo lubię prace w ogrodzie. Postanowiłam je więc trochę wzmocnić od środka. Wyszukałam sobie polecane w Internecie zioła – mieszankę Lorem Vit i stosuję od trzech tygodni. Jestem zadowolona z efektów, bo płytka jest twardsza i ma lepszy, zdrowszy, bladoróżowy kolor. Poprawiły mi się też włosy i cera – pisze pani Olga z Wrocławia. |
5/5 |
II |
Herbata polecana osobom pragnącym poprawić wygląd włosów i paznokci, z wysoką zawartością skrzypu, pokrzywy i rdestu ptasiego. Stymuluje produkcję keratyny, dzięki czemu paznokcie i włosy stają się silniejsze, o lepszej strukturze i przestają wypadać. |
3/5 |
III |
Wzbogacona o kompleks witamin: C, B1, B2, B6, B12, E, PP, biotynę, kwas pantotenowy i kwas foliowy herbata ziołowa na bazie skrzypu, pokrzywy i bratka trójbarwnego. Działa wzmacniająco, oczyszczająco i stymulująco na porost włosów i paznokci. Neutralizuje stres oksydacyjny. |
3/5 |
IV |
Wyselekcjonowane zioła poprawiające urodę. Wzmacnia układ krwionośny, detoksykacje i procesy regeneracyjne. Odżywia. Zawiera dziką różę, skrzyp, rumianek i pokrzywę pobudzające włosy i paznokcie do wzrostu oraz przywracające skórze napięcie i sprężystość. |
2/5 |
Czy zioła na wzmocnienie paznokci wystarczą, aby pozbyć się problemu?
Zioła na paznokcie, skórę i włosy to dobry, w pełni naturalny sposób, aby poprawić ich ogólną kondycję. Można śmiało powiedzieć, że są lepszym wyborem od środków farmaceutycznych, gdyż w pełni naturalnym. Niekiedy jednak za kondycję paznokci, skóry i włosów odpowiadają poważne choroby np. tarczycy. Dlatego, zanim zwrócimy się w kierunku suplementowania ziół, warto wykonać diagnostykę i wykluczyć choroby, które pogarszają stan paznokci, skóry i włosów. Warto także pamiętać o dobroczynnej roli snu, w czasie którego wydzielana jest melatonina, najsilniejszy antyoksydant. Na kondycję paznokci, włosów i cery wpływa także prawidłowe oczyszczanie organizmu, dlatego nie należy zapominać o regularnym piciu wody. Najlepiej także zadbać o zróżnicowaną dietę i mikroelementów dostarczać wraz z pożywieniem.
Paznokcie, włosy i skóra to atrybuty kobiecości, dlatego panie zabiegają o to, by były w jak najlepszej kondycji. Niekiedy warto wspomóc naturę i stosować zioła, które je wzmocnią. To naturalna metoda, która niesie niskie ryzyko skutków ubocznych. Choć oczywiście ryzyko uczuleń istnieje w przypadku każdej substancji, również tych, pochodzenia naturalnego. Z tego powodu przed zastosowaniem konkretnych ziół warto sprawdzić, jakie istnieją przeciwwskazania do ich stosowania – Alicja Orłowska, Kredens Ziołowy.
Podsumowanie
Zioła na paznokcie, skórę i włosy można stosować na dwa sposoby: w postaci naparów do picia lub wcierania we włosy i paznokcie albo przecierania cery. Zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz są w stanie poprawić ich stan. Zioła działają delikatnie i rzadko wywołują niepożądane skutki uboczne, dlatego są naturalną i godną polecenia metodą na przywrócenie im zdrowego wyglądu.
FAQ
1. Czy kobiety w ciąży mogą stosować zioła na paznokcie, skórę i włosy?
W ciąży, pod wpływem hormonów włosy i paznokcie wzmacniają się, a cera poprawia, dlatego tak naprawdę bardzo rzadko istnieje konieczność stosowania ziół na paznokcie, itd. Jeśli istnieje taka konieczność, należy ją obowiązkowo skonsultować z lekarzem, gdyż zioła wchodzą w interakcję z hormonami. Zioła na paznokcie warto natomiast przyjmować po mniej więcej trzech miesiącach po ciąży (jeśli nie karmimy piersią), gdyż wtedy dochodzi do naturalnego, pociążowego wypadania włosów. Choć proces jest naturalny, zioła mogą skrócić ten okres.
2. Jakie istnieją przeciwwskazania do stosowania ziół na paznokcie?
Zioła występujące w mieszankach należy rozpatrywać indywidualnie pod kątem przeciwwskazań. I tak pokrzywy nie powinny stosować osoby chorujące na cukrzyce i nerki, choroby dróg rodnych oraz leczone chirurgicznie. Skrzypu – z dną moczanową i innymi chorobami nerek oraz serca. Owocu róży — po zatorach płucnych i chorujących na choroby naczyniowe, Kozieradki — z cukrzycą i cierpiące na przewlekły stres.
3. Gdzie kupić zioła na paznokcie, włosy i skórę?
Aby trafić na świeży produkt z renomowanego źródła, warto szukać go na internetowych stronach producentów. Dobrym wyborem będą także apteki i sklepy zielarskie.
4. Jak należy przyjmować zioła na paznokcie, skórę i włosy?
Terapie ziołowe przyniosą wymierne korzyści pod jednym warunkiem – że zioła będziemy przyjmować systematycznie. Dlatego warto pić je zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na opakowaniu przez kilka tygodni. W terapiach ziołowych zalecana jest także przerwa tygodniowa lub dwutygodniowa po prawie miesiącu regularnego zażywania ziół.
Bibliografia
1. Kobielska Z.: Herbata jest dobra na wszystko. Fresh & Cool Market. 2009
2. Błoniarz J, Zaręba S., Rahnama M.: Żelazo i mangan w wybranych ziołach i herbatach ziołowo-owocowych. Rocz. PZH, 2005
3. Błecha K., Wawer I.: Profilaktyka zdrowotna i fitoterapia. Wyd. BONIMED, Żywiec 2011
4. Pasternak K.: Biopierwiastki w praktyce medycznej. Wyd. Akademia Medyczna w Lublinie, Lublin, 2000
5. Gentscheva G.D., Stafilov T., Ivanova E.H.: Determination of some essential and toxic elements in herb from Bulgaria and Macedonia using atomic spectrometry. Euroasian J. Anal. Chem., 2010
Autor
Redakcja LekarzeBezKolejki.pl - W skład zespołu redakcyjnego portalu LekarzeBezKolejki.pl wchodzą wykwalifikowani farmaceuci. Ich bogate doświadczenie zawodowe i gruntowna wiedza nabyta na studiach farmaceutycznych umożliwiają tworzenie wiarygodnych i rzeczowych tekstów zgodnie z zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych (EBM). Treści te są zawsze oparte na solidnych źródłach, takich jak aktualne badania naukowe czy specjalistyczne publikacje. Zespół łączy profesjonalizm z pasją do ciągłego rozwijania się i chęcią dzielenia się wiedzą, co przekłada się na atrakcyjne i wciągające materiały edukacyjne dla użytkowników.