Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Co to jest trening EMS?

Artykuł sponsorowany

2020-09-22 10:47
trening ems

Trening EMS to inaczej Electrical Muscle Stimulation. Już sama nazwa jest bardzo sugestywna. EMS jest treningiem, który pozwala osiągnąć wymarzone efekty bez konieczności dlugich i monotonnych ćwiczeń. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej metodzie? Przeczytaj: Jak przebiega trening EMS? Jakie są największe zalety treningu EMS? Jakie efekty daje trening metodą EMS? Te informacje z pewnością okażą się przydatne w perspektywie decyzji o skorzystaniu z innowacyjnego systemu.

Jak przebiega trening EMS?

Zanim przystąpisz do właściwego treningu z użyciem metody EMS, będziesz musiał poddać się szczegółowej analizie składu ciała. W jakim celu? Dzięki zebranym informacjom Twój trener będzie w stanie dobrać odpowiedni plan treningowy. Zestaw ćwiczeń będzie oczywiście uwzględniał Twoje możliwości oraz cele, jakie przed sobą postawiłeś.

O efektywności treningu EMS decyduje przede wszystkim specjalny kombinezon, w którym wykonujesz wszystkie ćwiczenia. Kombinezon musi być idealnie dopasowany do Twojego ciała. Ten specyficzny strój treningowy jest wyposażony w system elektrod. Podczas  ćwiczeń elektrody wysyłają impulsy do Twoich mięśni potęgując ich pracę. W zależności od celu treningowego wysyłane są impulsy o różnej częstotliwości. Co ciekawe impulsy generowane przez kombinezon nie różnią się od impulsów, które wysyła ludzki mózg. Dzięki temu masz pewność, że trening w kombinezonie jest bezpieczny dla Twojego zdrowia. Wytwarzane impulsy nie powodują bólu w trakcie ćwiczeń.

Czas trwania treningu EMS to 20 minut. Do tego czasu należy jeszcze doliczyć 10-minutową rozgrzewkę. Ta 30-minutowa sesja treningowa jest równie efektywna, jak 3-godzinny trening na siłowni.

Jakie są największe zalety treningu EMS?

Właśnie czas trwania oraz efektywność to największe zalety, jakie oferuje EMS trening. Jeśli jesteś osobą zapracowaną, która nie ma czasu na długie sesje treningowe, to metoda EMS jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Skąd bierze się tak duża efektywność treningu EMS? Jest ona spowodowana faktem, że stymulacja za pomocą elektrod wywołuje 150 razy więcej skurczów mięśni, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego treningu. W czasie 20-minutowej sesji treningowej EMS jesteś w stanie spalić nawet 1200 kcal. Efektem tego procesu jest 3 razy szybsza utrata wagi.

Dużym atutem treningu EMS jest fakt, że program obejmuje relatywnie proste ćwiczenia. Dzięki temu metoda EMS sprawdzi się również w przypadku początkujących. W metodzie EMS trening jest ustalany indywidualnie pod kątem konkretnej osoby.

Trening EMS jest bezpieczną formą ćwiczeń. Dlaczego? Ponieważ ta forma aktywności nie obciąża stawów i kręgosłupa. Ponadto trening EMS minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji. W trakcie samego treningu aktywowanych jest aż 10 grup mięśni. Zadziwiający efekt jest wynikiem pobudzania głęboko położonych włókien mięśniowych, które trudno jest aktywować w czasie „tradycyjnych” ćwiczeń.

Jakie efekty daje trening EMS?

A skoro mówimy o efektach, to powinny się one pojawić po 4-6 tygodniach. Biorąc pod uwagę czas, jaki będziesz poświęcał na trening, efekty przyjdą relatywnie szybko. Regularny trening EMS pozwala spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiększyć kondycję i wytrzymałość oraz podnieść tempo przemian metabolicznych. W czasie trening EMS możesz skutecznie zredukować cellulit, poprawić jędrność skóry i zredukować bóle stawów.

Więcej informacji na temat treningu EMS znajdziesz na stronie impulsetraining.pl. Przeglądając stronę impulsetraining.pl będziesz mógł także umówić się na pierwszy trening z użyciem innowacyjnej metody.

fot. materiały prasowe

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów