Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Dezynfekcja w czasach pandemii. Jakie środki stosować?

Artykuł sponsorowany

2020-05-15 16:52
Dezynfekcja w czasach pandemii

Codzienna dbałość o higienę ma fundamentalne znaczenie dla ochrony zdrowia. Żyjąc w ciągłym biegu i stykając się na co dzień z wieloma osobami, czasem nie pamiętamy o zachowaniu odpowiednich zasad higieny. Tymczasem w dobie pandemii koronawirusa regularna dezynfekcja może mieć wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale także życie.

Domowe środki do dezynfekcji

Regularna dezynfekcja w domu, to tak naprawdę fundament i kluczowy element walki z wirusami oraz bakteriami. Jeśli dom ma być dla Ciebie i Twojej rodziny oazą bezpieczeństwa, to jednocześnie musisz zmienić go w swego rodzaju twierdzę. Twoją podstawową ochroną może być antybakteryjny żel do mycia rąk Debiut Plus Professional zawierający alkohol o stężeniu 70% - pod tym względem produkt spełnia rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Dodatek gliceryny powoduje nawilżenie skóry, chroniąc ją przed drażniącym działaniem alkoholu. 

O regularnej dezynfekcji powinieneś pamiętać nie tylko w domu, ale także w trakcie podróży. Butelka z żelem antybakteryjnym to tzw. must have, który zapewni skuteczną ochronę przed bakteriami i wirusami. Szczególnie jeśli korzystasz z publicznych środków transportu. Liczba osób, które każdego dnia przewijają się na dworcach, przystankach, w tramwajach, autobusach i pociągach wymaga zastosowania szczególnych zasad higieny. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i mieć przy sobie butelkę Debiut Plus Professional ze sklepu Higiena.net.pl.

Debiut Plus Professional

Środki dezynfekcji do stosowania w miejscach publicznych

W miejscach publicznych ryzyko związane z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi jest o wiele wyższe. Wynika to przede wszystkim z większej rotacji osób, które przewijają się przez sklepy, galerie handlowe, biurowce, szkoły czy miejsca należące do sektora medycznego. Będąc właścicielem tego typu miejsca, powinieneś zapewnić możliwość szybkiej i skutecznej dezynfekcji rąk. Idealnie do tego celu nadaje się żel Gold Drop. Jego dużym atutem jest szybka wchłanialność. Po nałożeniu żelu nie musisz spłukiwać go wodą. Gold Drop nie pozostawi lepkiej warstwy na Twoich dłoniach. Co istotne środek zwalcza skutecznie zarówno bakterie, jak i wirusy. Skład wzbogacony ekstraktem z aloesu chroni przed wysuszaniem skóry i podrażnieniami. Gold Drop występuje także w wersji z praktycznym dozownikiem. Poręczną buteleczkę z żelem możesz postawić nie tylko w łazience, ale także kuchni czy salonie. Dzięki temu w każdej chwili będziesz mógł szybko zdezynfekować dłonie.

Bardzo skuteczną ochronę zapewni także Antiseptex, mentolowy płyn do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu. Co istotne środek ten może służyć nie tylko do odkażania dłoni, ale także do dezynfekcji różnego rodzaju powierzchni i narzędzi. Płyn pozwala pozbyć się bakterii i wirusów nawet w ciągu 30 sekund.

Gold Drop

Podaruj swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa

Jeszcze pół roku temu prezent w postaci płynu do dezynfekcji mógłby zostać źle odebrany. W ciągu kilku miesięcy sytuacja na świecie, a w szczególności sposób postrzegania kwestii związanych z higieną, zmieniły się diametralnie. Aktualnie podarunek w formie buteleczki płynu do dezynfekcji jest wyrazem największej troski o drugą osobę. Dlatego szukając pomysłu na praktyczny prezent, świetnym wyborem będzie właśnie płyn do dezynfekcji.

W dobie koronawirusa musisz szczególnie zadbać o ochronę przed wirusami. Pod adresem: https://www.higiena.net.pl znajdziesz szeroki wybór żeli i płynów do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim.

Antiseptex

Zdjęcie główne: materiały prasowe
Zdjęcia w tekście: higiena.net.pl


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów