Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Esperal Wrocław – sprawdzona wszywka alkoholowa

Artykuł sponsorowany

2021-03-03 14:25
Esperal Wrocław

Alkoholizm to stan, w którym dana osoba ma pragnienie lub fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, mimo że ma to negatywny wpływ na jej życie. Jednym ze skuteczniejszych metod zwalczania alkoholizmu jest Esperal. Wrocław jest miastem, w którym problem alkoholizmu jest dość popularny.

Czym jest „wszywka alkoholowa”?

Terminem wszywki potocznie nazywa się lek o nazwie Esperal, który w składzie ma substancję aktywną znaną jako Disulfiram (DSF). Mimo, że jest to metoda długo dostępna na rynku, do chwili obecnej uznawana jest za jedną z najbardziej skutecznych sposobów wychodzenia z nałogu. Należy pamiętać, że substancja ta mimo działania leczniczego, nie działa antyuzależniająco. Esperal działa awersyjnie, oznacza to, że jego działanie połączone ze spożyciem alkoholu wywołuje bardzo nieprzyjemne odczucia psychosomatyczne, utożsamiane z odczuciami przeżywanymi na bardzo silnym kacu. Osoba chcąca wyzbyć się uzależnienia, zaczyna unikać substancji alkoholowych ze względu na bardzo silne skutki uboczne. Pod skórą pacjenta umieszcza się tabletkę, która stopniowo uwalnia substancję czynną. Wszywka jest całkowicie bezpieczna aż do momentu spożycia alkoholu – w ten sposób w organizmie uwalnia się aldehyd octowy, a pacjent odczuwa skutki uboczne, znacznie groźniejsze niż ból brzucha i głowy. Osoba posiadająca wszywkę Esperalu musi być pod stałą kontrolą lekarską, a także musi posiadać minimum podstawową wiedzę na temat działania stosowanej substancji. Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu jest szczera chęć oraz motywacja wewnętrzna alkoholika do chęci rzucenia nałogu. Przymusowe stosowanie Disulfiramu jest całkowicie nieskuteczne, a jednocześnie zagraża zdrowiu i życiu chorego na chorobę alkoholową. Wszywka alkoholowa wykonywana we Wrocławiu jest bardzo dobrym sposobem na pozbycie się nałogu alkoholowego. Jest przeznaczona dla osób, które bezskutecznie zmagają się z problemem alkoholowym i są po wielu terapiach, które nie przyniosły efektu.

Argumenty za stosowaniem Esperalu w terapii alkoholizmu

Cechą charakterystyczną osoby uzależnionej jest brak kontroli nad własnym życiem oraz zachowaniem. Taka osoba posiada potrzebuje psychicznych barier, które pomogą w utrzymaniu abstynencji. Dodatkowo wymaga wsparcia oraz ciągłej motywacji do wyjścia z nałogu. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z uzależnieniem jest stosowanie wszywki Esperal Wrocław, która może przybrać formę psychicznej blokady – awersji do spożywania alkoholu poprzez wywołujące skutki uboczne.

Należy zaznaczyć, że Disulfiram nie leczy bezpośrednio alkoholizmu, jego skuteczność wzrasta w momencie stosowania innych form terapii, takich jak detoks oraz psychoterapia. Uznaje się, że w celu osiągnięcia stałej abstynencji wymagane są działania kilkutorowe. Esperal jedynie pomaga w unikaniu spożywania alkoholu poprzez wywoływanie zatrucia organizmu. Warto w tym miejscu wspomnieć o dużym znaczeniu świadomości własnego problemu oraz budowania szczerej motywacji do zaprzestania nadużywania alkoholu.

Kolejnym argumentem za stosowaniem wszywki w terapii uzależnień to działanie awersyjne, pomagające utrzymać trzeźwość poprzez wywoływanie negatywnych objawów psychosomatycznych. W ten sposób Esperal skutecznie zniechęca do sięgnięcia po kieliszek. Nawet niewielkie ilości alkoholu w połączeniu z substancją czynną wywołuje zatrucie organizmu. Disulfiram upośledza metabolizowanie alkoholu, przez co uniemożliwia przemianę aldehydu octowego w mniej szkodliwy kwas octowy. Zatrucie alkoholowe pojawia się już nawet po piętnastu minutach od spożytego napoju alkoholowego.

Gdzie przeprowadzisz zabieg wszycia Esperalu Wrocław?

Atutem wszywki Esperal jest jej stosunkowo niski koszt. Mimo, że leczenie Esperalem nie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, warto potraktować zaszycie się jako inwestycję w przyszłość i zdrowie. W zależności od miejsca zabiegu oraz innych, indywidualnych okoliczności takich jak np. przeprowadzenie zabiegu w domu pacjenta, ostateczny koszt założenia wszywki we Wrocławiu wynosi 499 zł. Wszywka Esperal zdecydowanie warta jest swojej ceny – chociażby z tego względu, iż jest to jednorazowy wydatek na kilka miesięcy. Szacuje się, że czas działania leku waha się od około ośmiu do nawet roku czasu. Po tym czasie lekarz decyduje o potrzebie ponownej implementacji.

Argumenty przeciwko stosowaniu Esperalu

Za koronny argument przeciwko stosowaniu Esperalu uznaje się skutki uboczne wywołane przez jego działanie połączone z alkoholem. Z tego powodu Esperal wywołuje jedynie barierę psychiczną, awersję, a nie leczy problemu bezpośrednio. Spożycie alkoholu posiadając wszywkę wywołuje m.in. tachykardię, duszności, ból brzucha i głowy. Niestety zdarza się tak, że pacjent próbuje „zapić” wszywkę, narażając się na toksyczne działanie aldehydu octowego.

Zatrucie aldehydem octowym jest niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia pacjenta. Mogą wystąpić zaburzenia pracy serca, nerek oraz wątroby. Znane są również przypadki wystąpienia zawału, udaru oraz niewydolności krążeniowo-oddechowej. Wszywka alkoholowa skuteczna jest tylko w momencie, kiedy pacjent świadomy jest swojego problemu alkoholowego i wykazuje szczerą chęć przerwania nałogu. Przymusowe leczenie jest całkowicie nieskuteczne. 

Esperal nie może być zastosowany u osób chorych przewlekle na cukrzycę, posiadających alergie, choroby nerek, wątroby i układu krążenia, ponieważ zatrucie aldehydem octowym u takich osób jest szczególnie niebezpieczne.  Bardzo często odmawia się alkoholikom umożliwienie implementacji wszywki ze względu na ogólny stan ich zdrowia (przeciwskazania medyczne).

Istnieje ryzyko powrotu do nałogu po ustaniu działania substancji czynnej. Po około ośmiu miesiącach Esperal przestaje działać, przez co pacjent zdany jest jedynie na swoją silną wolę oraz umiejętność kontrolowania swojego zachowania. Po tym czasie część alkoholików powraca do swoich dawnych przyzwyczajeń, druga część wymaga ponownego podania leku podskórnie.

Jak implementuje się wszywki alkoholowe we Wrocławiu?

Zabieg wykonywany jest szybko i sprawnie, wykonuje się nacięcie na skórze pacjenta, a następnie podskórnie wprowadza się lek. Chirurg implementuje tabletkę zazwyczaj w okolicach pośladka, ramienia lub łopatki. Podawany lek działa około osiem do dwunastu miesięcy. Po kilku dniach zaleca się powtórną wizytę w celu usunięcia szwów.

W celu utrzymania higieny miejsce nacięcia należy chronić przed wilgocią oraz zabrudzeniami. Zaleca się również minimum 48 godzin abstynencji alkoholowej przed rozpoczęciem zabiegu.

Wszywka wywołuje awersję alkoholową. Pomaga zazwyczaj na początku drogi ku trzeźwości, w najbardziej trudnych momentach dla pacjentach. Substancja lecznicza uwalniana jest bez przerwy w organizmie pacjenta. Sam zabieg jest bezpieczny oraz bezbolesny, odbywa się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Profesjonalna kadra medyczna wykonuje zabieg w sterylnych warunkach, z poszanowaniem godności pacjenta. Popularnym gabinetem lekarskim we Wrocławiu jest https://esperalwroclaw.com/.

Czy zaszycie alkoholowe we Wrocławiu to skuteczna pomoc w walce z nałogiem?

Zastosowanie wszywki uznawane jest za wspomaganie silnej woli oraz nabywanie nowych, zdrowych nawyków. Ze względu na dużą skuteczność Esperalu cieszy się on dużą popularnością, co potwierdzają liczne badania naukowe. Wszywka alkoholowa oddziałuje nie tylko na zdrowie fizyczne danej osoby, ale również na sferę psychiczną. W momencie kiedy alkoholik złamie się i sięgnie po alkohol, niemalże natychmiastowo pojawiają się skutki uboczne zmieszania alkoholu z Esperalem. 

Głównym celem stosowania wszywki alkoholowej jest wywołanie bariery psychicznej u pacjenta oraz motywowanie do życia w trzeźwości. Stosując Esperal w połączeniu z detoksem oraz terapią uzależnienia rosną szanse na całkowitą abstynencję. 

Wiele osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej odstawia napoje wysokoprocentowe ze względu na występujące skutki uboczne upośledzenia metabolizmu alkoholu. Już kilka/kilkanaście minut po spożyciu etanolu pacjenci odczuwają silne bóle i zawroty głowy, wymioty, skoki ciśnienia tętniczego, duszności, tachykardia, wzmożona potliwość oraz rumień.

Wszywka alkoholowa Wrocław – gabinet działający na terenie miasta oferuje zabiegi wszycia Esperalu wszystkim osobom, które zdecydowały się na podjęcie walki z uzależnieniem. Pacjenci decydujący się na ofertę gabinetu we Wrocławiu mają możliwość skorzystania z zabiegu przeprowadzonego przez doświadczony i wykwalifikowany zespół specjalistów pracujący na nowoczesnym i sterylnym sprzęcie. 

Więcej informacji na temat „Esperal Wrocław” znajdziesz na stronie https://esperalwroclaw.com/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów