Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Odtrucie alkoholowe Katowice - Sosnowiec – Gliwice – Śląsk

Artykuł sponsorowany

2020-10-05 14:57
odtrucie alkoholowe katowice sosnowiec gliwice śląsk

Odtrucie alkoholowe jest coraz bardziej popularne i wiele osób bardzo chwali sobie właśnie taki zabieg. Jest on nieinwazyjny i przeprowadza się go w domu osoby zainteresowanej. Korzystają z niego zarówno osoby, które z niewielką częstotliwością piją alkohol, ale czasami zdarza im się przesadzić z jego ilością, a także ci, którzy zmagają się z ciągami alkoholowymi oraz chcą pozbyć się jak najszybciej nieprzyjemnych skutków przepicia. Odtruwanie od alkoholu pozwala na znacznie szybsze pozbycie się zatrucia alkoholowego i warto skorzystać z jego dobrodziejstw.

Odtrucie alkoholowe na terenie całego Śląska – Katowice, Sosnowiec, Gliwice itp. zamówisz na stronie internetowej https://odtruwaniekatowice.pl/ w cenie 450zł.

Odtrucie alkoholowe dla osób nieuzależnionych

Odtrucie alkoholowe dla osób, które jednorazowo przesadziły z ilością alkoholu albo są imprezowymi typami, jednak nie upijają się często, jest bardzo dobrym sposobem na powrót do normalności. Przy dłuższej abstynencji organizm nie jest przyzwyczajony do zwiększonej ilości alkoholu we krwi, dlatego nie radzi sobie do końca z jego metabolizowaniem. Kiedy do końca pozbywa się szkodliwych dla siebie substancji, w organizmie pozostaje wiele toksyn, przez co nie czujemy się zbyt dobrze. Dla osób, które nie piją na co dzień dużo i jednorazowo przesadzą z ilością alkoholu, odtrucie alkoholowe będzie odpowiednim sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych objawów, takich jak choćby ból głowy, czy nudności.

Odtrucie alkoholowe po ciągu alkoholowym

Dla osób po ciągu alkoholowym odtrucie alkoholowe jest bardzo potrzebnym zabiegiem, ponieważ mogą one wrócić do pełnej trzeźwości i lepszego samopoczucia. Przy ciągu alkoholowym bardzo trudno jest przestać pić alkohol. Osoba uzależniona swoje złe samopoczucie spowodowane alkoholem „leczy” w postaci kolejnych dawek alkoholu, przez co czuje się jeszcze gorzej. Bardzo ważne jest pełne odtrucie organizmu z toksyn, ponieważ to pomoże wrócić do pełni sił oraz lepszego samopoczucia, ale również sprawia, że osoba uzależniona nie wróci tak szybko do niezdrowych nawyków sięgania po kolejne piwo, czy butelkę wódki. Przy ciągu alkoholowym kumulacja alkoholu w organizmie jest tak duża, że pojawiają się bardzo nasilone i nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego. Są to m.in. silny niepokój, dreszcze, a także gorączka, czy bardzo mocny ból głowy. Pojawiają się często również wymioty. Organizm nie radzi sobie z nagromadzoną ilością toksyn, dlatego reaguje bardzo intensywnie. W takich przypadkach nie jest możliwe, by osoba uzależniona udała się na odwyk, a jedynym ratunkiem jest właśnie odtrucie alkoholowe.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe polega na podawaniu dożylnie glukozy oraz soli fizjologicznej. Jest to zabieg wykonywany przez przeszkolonego lekarza lub ratownika medycznego. Przed podaniem kroplówki jest przeprowadzany wywiad, na podstawie którego ustalana jest odpowiednia dawka podawanych substancji. Sól fizjologiczna posiada w sobie bardzo ważne minerały, dzięki którym do równowagi doprowadzany jest nasz układ nerwowy, ale również zmniejsza się bolesność mięśni oraz głowy. Zmniejsza się również nieprzyjemne drżenie mięśni. Odtruwanie alkoholowe pozwala nam na znacznie szybsze zrównoważenie poziomu elektrolitów, co w konsekwencji bardzo polepsza samopoczucie i ogólny stan organizmu. Wiele osób po odtruwaniu alkoholowym również zgłasza znacznie lepszą orientację w terenie, czy brak niepokoju. Glukoza z kolei szybko wyrównuje poziom cukru we krwi, co również ma wpływ na polepszone samopoczucie. Sam zabieg trwa około dwóch godzin. Zależy to od dawki kroplówki, jaka jest obliczana na danego pacjenta. Kroplówki podawane są w domu osoby zainteresowanej zabiegiem. Podczas podawania kroplówek cały czas monitorowany jest stan pacjenta. W razie komplikacji i złego samopoczucia podawane są również leki uspokajające oraz przeciwbólowe. Dzięki nim cały proces odtruwania przebiega znacznie lżej dla pacjenta. Po długim piciu wysokoprocentowego alkoholu objawy zatrucia alkoholowego są znacznie silniejsze, dlatego takie leki mogą bardzo pomóc w drodze do całkowitego odtrucia. Po tym czasie również zmniejsza się znacznie ilość toksyn, a dana osoba czuje się tak samo, jak przed rozpoczęciem ciągu alkoholowego.

Odtrucie alkoholowe Katowice – cena

Koszt jednego zabiegu to około 450 zł. W tej cenie znajduje się m.in. podawana kroplówka, przyjazd ratownika medycznego lub lekarza, wywiad, opieka podczas odtruwania, a także leki przeciwbólowe i uspokajające.

Taki rodzaj zabiegu, mający na celu zmniejszanie objawów zatrucia alkoholowego jest znacznie bardziej skuteczny, niż doustne podawanie elektrolitów. Podczas zatrucia alkoholowego bardzo trudno jest utrzymać pokarm lub wodę w żołądku, ponieważ często dochodzą do innych objawów mdłości ora wymioty. Dzięki podaniu wszystkich elektrolitów za pomocą kroplówki istnieje większa szansa, że zostaną one odpowiednio wchłonięte do organizmu.

Czemu odtruwanie alkoholowe jest ważne?

Odtruwanie alkoholowe jest bardzo ważne, ponieważ tylko osoba bez nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak silny ból głowy oraz drżenie mięśni, może logicznie myśleć, a także później podjąć się skutecznego leczenia alkoholizmu wraz z terapeutą. Odtruwanie alkoholowe zmniejsza również szansę na to, że osoba uzależniona popadnie w kolejny ciąg alkoholowy, przez co może zniweczyć wszystkie swoje wysiłki w pozostaniu trzeźwym. Tylko dzięki odtruciu alkoholowemu możemy w znacznym stopniu polepszyć stan osoby uzależnionej oraz podjąć próbę leczenia uzależnienia.

Na pewno w walce pomoże nam rozmowa z terapeutą, który wskaże wszystkie błędy oraz da wsparcie, potrzebne do walki z tym bardzo szkodliwym uzależnieniem. W terapii powinna uczestniczyć również rodzina i najbliżsi osoby uzależnionej, które są z nią blisko oraz będą w stanie pomóc. Przerwanie bardzo szkodliwego ciągu alkoholowego sprawi, że osoba uzależniona będzie mogła wrócić do normalności oraz trzeźwości, a także ją utrzymać. Nie bez przyczyny odtruwanie alkoholowe jest nazywane również pierwszym krokiem do leczenia uzależnienia. Pozwala ono na znacznie lepsze samopoczucie oraz trzeźwą ocenę sytuacji.

Więcej informacji na temat odtrucia alkoholowego wykonywanego na terenie Katowic, Częstochowy, Sosnowca czy Gliwic znajdziesz na stronie https://odtruwaniekatowice.pl/.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów