Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Odtrucie alkoholowe Łódź

Artykuł sponsorowany

2021-03-24 15:22
Odtrucie alkoholowe Łódź

Kontrola uzależnienia wymaga wielu poświęceń, a także znacznej ilości czasu. Pokonanie alkoholizmu wymaga pełnej gotowości oraz chęci dokonania wszelkich zmian w swoim życiu, już do jego końca. Pierwszym sygnałem świadczącym o występowaniu uzależnienia od alkoholu jest brak kontroli nad ilością i częstotliwością wypijanego alkoholu. W ten sposób człowiek całkowicie pozbawia się wolnej woli. Istnieje kilka metod oddziaływań terapeutycznych na narastające uzależnienie, jednym z nich jest odbycie odtrucia alkoholowego.

W czym pomaga odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe Łódź pomaga zarówno podczas przerywania ciągów alkoholowych, a także w momencie odczuwania kaca. Co prawda, leczenie jednorazowego nadmiernego spożycia alkoholu jest znacznie krótsze niż zespołu abstynencyjnego, lecz efekt w obu przypadkach odczuwany jest po krótkiej chwili. Indywidualnie dobrane odtrucie alkoholowe korzystnie wpływa na zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Poprawia wydolność i kondycję organizmu. Dodatkowo oczyszcza, regeneruje i uzupełnia niedobory, a nawet pozytywnie wpływa na optymistyczne myślenie u osoby uzależnionej.

Kiedy konieczne jest odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe ratuje zdrowie i życie, a do tego jest pierwszym ważnym etapem leczenia uzależnienia. Z tego względu jej przeprowadzenie jest wskazane w kilku przypadkach:

 • gdy konieczne jest oczyszczenie organizmu z toksyn po zatruciu alkoholem,
 • w celu przerwania ciągu alkoholowego u osób uzależnionych,
 • przed rozpoczęciem terapii odwykowej.

We wszystkich tych sytuacjach odtrucie ma na celu całkowite pozbycie się szkodliwych substancji z organizmu, a w konsekwencji do przywrócenia jego równowagi. W przypadku osób uzależnionych chodzi również o odpowiednie przygotowanie ich kondycji fizycznej do dalszej walki z nałogiem

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Czas trwania odtrucia alkoholowego waha się od godziny do dwóch godzin. Jego celem jest bezpieczne przerwanie ciągów alkoholowych przy jednoczesnym łagodzeniu skutków abstynencji natury psychicznej i fizycznej. Poprzez procedurę odtruwania z ciała człowieka usuwane są nagromadzone toksyny będące efektem metabolizowania alkoholu, a także dąży się do uzupełnienia płynów i niedoborów mikroelementów. Po odbyciu odtruciu ciało pacjenta jest zregenerowane, a on sam jest gotowy do odbycia dalszej terapii uzależnień, np. psychoterapii – co należy podkreślić, odtrucie alkoholowe jest jedynie wstępem do dalszego, właściwego leczenia.

Należy również rozróżnić od siebie odtrucie alkoholowe, a odwyk.

Alkoholik po odtruciu alkoholowym – co się z nim dzieje?

Pacjenci decydujący się na odtrucie alkoholowe muszą liczyć się z wystąpieniem nieprzyjemnych objawów odstawienia alkoholu. Obecność personelu medycznego niewątpliwie pomaga w tym procesie. Głównie opieka medyczna skupiona jest na łagodzeniu fizycznych objawów zespołu abstynencyjnego, do którego zalicza się:

 • W pierwszej fazie: bóle mięśni, głowy, potliwość, wymioty, nudności, biegunki,
 • W drugiej fazie: zaburzenia snu, stany lękowe, agresja, rozdrażnienie, omamy.

Ze względu na złożoność procesu odtrucia alkoholowego, konieczności opieki medycznej oraz wpływu występujących objawów na zdrowie pacjenta zaleca się, aby była ona przeprowadzona jedynie w placówkach do tego uprawnionych. 

Czym jest AZA – Alkoholowy Zespół Abstynencyjny?

U większości osób uzależnionych całkowite odstawienie alkoholu, zwłaszcza jeśli odbywa się to nagle, jest trudne oraz zazwyczaj nieskuteczne. Organizm alkoholika przyzwyczajony jest do obecności promili we krwi, przez co w momencie, kiedy ich zaczyna brakować, zaczyna dawać sygnały występującej potrzeby napicia się. W ciągu kilku godzin od momentu rozpoczęcia abstynencji organizm gwałtownie zaczyna reagować i wyzwala nieprzyjemne dolegliwości, które mogą być groźne dla osoby uzależnionej. Taka reakcja organizmu nazywa się Alkoholowym Zespołem Abstynencyjnym, a do jego najczęstszych objawów zalicza się:

 • Bóle głowy, mięśni, brzucha,
 • Wymioty, nudności, biegunka,
 • Stany lękowe, depresja, poczucie niepokoju,
 • Rozdrażnienie,
 • Kłopoty ze snem,
 • Agresja,
 • Potliwość,
 • Kołatanie serca, gwałtowne zmiany ciśnienia krwii,
 • Drgawki,
 • Omamy wzrokowe,
 • Omdlenia,
 • Napady padaczki

Powyższe objawy mogą mieć różne nasilenie oraz różny czas trwania – wszystko zależne jest od ilości spożywanego alkoholu oraz stopnia zaawansowania choroby alkoholowej.

Odtrucie alkoholowe – ile trwa?

Detoks alkoholowy, inaczej zwany odtruciem alkoholowym trwa zazwyczaj kilka godzin, a jego dokładny czas trwania zależny jest od indywidualnych czynników danego człowieka. W czasie jego trwania poprzez specjalną procedurę medyczną usuwa się z ciała danej osoby wszelkie pozostałości i toksyny będące efektem nadmiernego spożywania alkoholu. Z tego powodu profesjonalne gabinety detoksykacji tak dużą uwagę skupiają na indywidualnym podejściu do pacjenta oraz dokładają wszelkich starań, aby jak najdokładniej przeprowadzić diagnostykę stanu zdrowia swojego klienta. Należy zaznaczyć, że odbycie odtrucia alkoholowego jest swojego rodzaju preludium do dalszej walki z uzależnieniem, wykorzystując inne metody leczenia, takie jak psychoterapia lub zaszycie alkoholowe. Tym samym oczyszczenie organizmu za pomocą odtruwania nie jest tożsame z odzyskaniem zdrowia i równowagi organizmu, sam proces regeneracji może trwać jeszcze przez dłuższy czas. Jest on uzależniony od kilku czynników, m.in. ilości spożytego alkoholu oraz stopnia zaawansowania choroby alkoholowej. Najbardziej narażone na szkodliwe działanie alkoholu są nerki, wątroba, trzustka, jelita, a także system immunologiczny. 

Gdzie zgłosić się na odtrucie alkoholowe w Łodzi?

Aby osiągnąć pożądany efekt i mieć gwarancję komfortu i bezpieczeństwa należy poszukać profesjonalnego gabinetu. Wykonywanie odtrucia alkoholowego w zaciszu domowym nie przynosi żadnych korzyści dla zdrowia. Bezpieczne osiągnięcie trzeźwości możliwe jest jedynie za pomocą opieki lekarskiej oraz wstępnej diagnostyki stanu zdrowia pacjenta

Cena standardowego odtrucia alkoholowego wynosi ok. 450zł. Należy podkreślić, że organizm oczyszczony poprzez detoks nie wymaga powtarzania tego zabiegu, o ile dana osoba zachowuje trzeźwość.

Odtrucie alkoholowe w Łodzi

W naszej klinice skutecznie minimalizujemy przy współpracy z pacjentem wszelkie skutki nadmiernego spożywania alkoholu przez dłuższy okres czasu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie kroki należy podjąć oraz jakich metod i narzędzi należy użyć, aby w sposób profesjonalny pomóc alkoholikowi pokonać trudny proces wychodzenia z choroby alkoholowej. Szczególnie troszczymy się o ogólne dobro naszych pacjentów oraz o ich bezpieczeństwo poprzez dobór jedynie najskuteczniejszych i renomowanych środków medycznych. Cały czas nasz personel medyczny dostępny jest pacjentowi, będąc w stałej gotowości, aby pomóc i udzielić wsparcia takiej osobie. 

Masz Problem – Zadzwoń. Pomożemy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://odtruwanielodz.com/.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów