Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Odtrucie alkoholowe Warszawa - Pruszków - Legionowo - Otwock

Artykuł sponsorowany

2020-08-07 12:12
odtrucie alkoholowe warszawa prószków legionowo otwock

Alkohol jest współcześnie bardzo uzależniającą używką, która niestety jest bardzo łatwo dostępna. Wiele osób sięga po alkohol w bardzo młodym wieku, dlatego takie eksperymenty mogą skończyć się na chorobie alkoholowej. Dzięki odtruciu alkoholowemu możemy łatwej powrócić do dawnej harmonii, a przy okazji pozbyć się zgubnego dla nas nałogu.

Odtrucie alkoholowe – dlaczego jest dobrym pomysłem?

W trakcie długotrwałego picia alkoholu w organizmie dochodzi do nieodwracalnych zmian. Są to m.in. marskość wątroby, zaburzenia w pracy układu nerwowego, a także problemy z pamięcią, czy bardzo wzmożone wydzielanie się hormonów stresu. Alkohol powoduje również zaburzenia w pracy serca i mocno podrażnia układ pokarmowy. Sprawia również, że w organizmie brakuje ważnych składników odżywczych, takich jak minerały oraz witaminy. Osoby pijące zbyt duże ilości alkoholu po pewnym czasie nie odczuwają już głodu, dlatego są niedożywione. Brakuje w ich organizmie ważnych witamin i składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Niestety osoby uzależnione nie widzą większej różnicy w funkcjonowaniu swojego organizmu, dlatego nie potrafią zaprzestać picia. Nałóg jest też o wiele silniejszy. Z czasem po dłuższym czasie spożywania alkoholu pojawia się tzw. zespół odstawienny. Jeśli osoba po długim czasie nieprzerwanego picia alkoholu będzie chciała odstawić alkohol, pojawią się u niej takie objawy, jak drżenie mięśni, silny ból głowy, wymioty i nudności, a także silny niepokój. W tym momencie organizm jest silnie odwodniony i ma objawy zatrucia alkoholowego. Alkoholicy nie radząc sobie ze swoim trudnym stanem, znów sięgają po używkę. Spożycie alkoholu w takim stanie pomaga na pewien czas, dlatego tak trudno jest rzucić alkohol samodzielnie.


Na pomoc przychodzi odtruwanie alkoholowe wykonywany w Warszawie, Pruszkowie, Legionowie i Otwocku. Odtrucie alkoholowe z wizytą domową w cenie 500zł można zamówić na stronie https://odtruwaniewarszawa.pl/ lub telefonicznie pod numerem 576 128 710.


Odtruwanie alkoholowe pozwoli na pozbycie się nadmiaru toksyn, które nagromadziły się w krwioobiegu. Są one składnikiem przemian metabolicznych alkoholu. Detoks alkoholowy pomaga na szybkie pozbycie się trujących składników przemiany materii. Pozwala to na zwalczenie nieprzyjemnych objawów syndromu odstawiennego i zmniejszenie objawów. Odtrucie alkoholowe polega na podaniu w kroplówce glukozy oraz soli fizjologicznej, która w szybki sposób dostarcza składników mineralnych, co znacznie poprawia stan chorego. Dzięki podaniu soli fizjologicznej organizm jest nawodniony, a objawy takie jak ból głowy, czy drżenie mięśni ustępują. W niektórych przypadkach, kiedy objawy odstawienia alkoholu są bardzo widoczne, podawane są leki wyciszające z grupy benzodiazepinów. Dzięki nim detoks alkoholowy daje lepsze rezultaty i jest mnie uciążliwy dla osoby, która go przechodzi.


Odtrucie alkoholowe w Warszawie, Pruszkowie, Legionowie, Otwocku prowadzone jest w domu – wizyty domowe pozwalają na leczenie i skuteczny detoks alkoholowy również w takich przypadkach, kiedy pacjent nie jest w stanie samodzielnie przemieścić się do placówki wykonującej taki zabieg.

 

Detoks alkoholowy jako sposób na przerwanie ciągu alkoholowego

Detoks alkoholowy jest często pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu. Niestety samodzielna walka z tym nałogiem może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Pod wpływem silnych emocji lub przy pierwszych objawach nagłego odstawienia alkoholu pojawiają się nieprzyjemne objawy. W tym czasie wielu alkoholików powraca do nałogu, ponieważ w nieco złudny sposób alkohol daje chwilowe poczucie bezpieczeństwa i lepsze samopoczucie. Nie jest to jednak oznaka tego, że alkohol przestaje działać na nas w sposób szkodliwy. Odtrucie alkoholowe pozwala na pozbycie się szkodliwych toksyn. Sprawia również, że nieprzyjemne objawy odstawienia używki znikają, dzięki czemu chory może skupić się na innych aspektach leczenia alkoholizmu, nie związanych z fizycznymi objawami. Dzięki detoksowi w sposób bardziej skuteczny może być prowadzona terapia oraz rozmowy z psychoterapeutą. Odtruwanie alkoholowe sprawia, ze chory czuje się znacznie lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie fizyczne. Również zmniejszenie objawów odstawienia alkoholu sprawia, że poprawie ulega zdrowie psychiczne, co ma niebagatelny wpływ na powodzenie terapii. Zwłaszcza jeśli alkohol był wcześniej łączony z lekami bądź narkotykami, odtruwanie alkoholowe daje bardzo dobre rezultaty i pozwala na szybki powrót do normalności oraz spokoju wewnętrznego.

Podczas odtruwania nad pacjentem czuwają bardzo dobrze wykwalifikowani ratownicy medyczni, którzy sprawdzają na bieżąco stan chorego, a przy okazji również pomagają przejść odtrucie alkoholowe. Bardzo pomocny jest wywiad wykonywany przed podaniem środków, w postaci glukozy oraz soli fizjologicznej. Mierzone jest również ciśnienie krwi oraz na bieżąco stan pacjenta, by w razie mniej przyjemnych objawów móc w odpowiednim momencie podać leki uspokajające oraz przeciwbólowe. Dzięki fachowej opiece mamy pewność, że odtruwanie przebiega bez komplikacji. Stała opieka profesjonalnej kadry pielęgniarzy sprawia, że chory może czuć się bezpiecznie, a sam detoks przebiega znacznie szybciej. Do oczyszczenia organizmu z toksyn najczęściej potrzeba pojedynczego zabiegu. Odtrucie alkoholowe Warszawa – cena za pojedynczy zabieg to około 500 zł. Jest to dobra inwestycja w nasze zdrowie i samą terapię, która po dobrze przeprowadzonym detoksie alkoholowym może dać nam pozytywne wyniki samego leczenia i znacznie go przyspieszyć. Osoby, które poddały się przed terapią odtruwaniu alkoholowemu potwierdzają jego pozytywne działanie na samopoczucie, a także sprawia on, że późniejsza walka z nałogiem jest znacznie łatwiejsza.

Niezbędne jest oczywiście wsparcie bliskich, a także samych terapeutów, którzy wraz z uzależnionym szukają przyczyn, dla których uzależniony wciąż wraca do używki. Dzięki specjalistycznej opiece i wsparciu wyleczenie się z alkoholizmu jest możliwe, a przede wszystkim rzadziej zdarza się powrót do dawnego i zgubnego w skutkach nałogu.

Jesteś zainteresowany tematem odtrucia alkoholowego? Odwiedź stronę https://odtruwaniewarszawa.pl/.

 


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów