Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

2022-02-17 11:24
Lekarz i pacjent w trakcie wizyty w gabinecie.

Coraz więcej Polek i Polaków ma świadomość, jak ważna jest ochrona własnego zdrowia. Poprzez zdrowe nawyki żywieniowe, profilaktykę, dostęp do efektywnej opieki medycznej. To ostatnie prowadzi nas do wniosku o wzrastającym zainteresowaniu prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Czym jest polisa zdrowotna, jakie są jej korzyści i czy warto wziąć taką opcję ubezpieczeniową pod uwagę?

Zdecydowana większość osób korzystających z usług publicznej służby zdrowia doświadczyła konieczności długiego oczekiwania na wizytę u specjalisty. Posiadanie prywatnej opieki medycznej rozwiązuje tego rodzaju problemy związane z odległymi terminami wizyt i badań. Korzystając z usług niepublicznych placówek, nie tylko zyskujesz natychmiastowy dostęp do specjalistów, ale również masz pewność efektywnego leczenia w ramach badań i zabiegów.

Chcąc korzystać z najwyższej jakości usług medycznych, warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które zapewni możliwość skorzystania z usług prywatnej placówki medycznej. Dzięki temu nie musisz martwić się ewentualnymi wydatkami związanymi z przeprowadzeniem konsultacji lekarskiej.

Ubezpieczenie zdrowotne – jaki jest zakres ochrony?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to polisa, która zapewnia ochronę Twoich finansów w przypadku problemów zdrowotnych. Jego wykupienie jest dobrowolne i zdecydowanie warto się na nie zdecydować z powodu wielu korzyści. Polisa zdrowotna daje nam możliwość szybkiego umówienia wizyty u dowolnego specjalisty, przeprowadzenia badań czy różnego rodzaju zabiegów. Posiadając takie ubezpieczenie zdrowotne, nie musisz czekać miesiącami na konsultację lekarską, a do tego wiele wizyt u specjalistów możesz umówić bez posiadania skierowania.

Jakie świadczenia mogą być zawarte w zakresie ochrony w ramach polisy ubezpieczenia zdrowotnego?

  • badania diagnostyczne, profilaktyczne i ambulatoryjne;
  • wizyty lekarskie, a także e-wizyty czy teleporady;
  • diagnostyka (również online) i rehabilitacja;
  • zabiegi i szczepienia.

Co więcej, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także możliwości rozszerzenia polisy, w ramach których skorzystać można np. z assistance. Dzięki niemu otrzymasz np. domową opiekę pielęgniarską, wsparcie psychologiczne w trudnych sytuacjach życiowych i nie tylko. Warto sprawdzić dostępne opcje w ramach oferty konkretnego ubezpieczyciela.

Jakie korzyści daje ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się bardzo dużą popularnością wśród Polaków z kilku powodów. 

Wykupując polisę zdrowotną, możesz liczyć między innymi na:

  • pokrycie kosztów leczenia, badań, zabiegów czy szczepień przez ubezpieczyciela;
  • brak konieczności oczekiwania w długich kolejkach;
  • dostęp do specjalistów;
  • możliwość odbycia wizyty w placówce albo skorzystania z konsultacji lekarskiej online;
  • nielimitowany dostęp do wielu placówek medycznych w całej Polsce;
  • możliwość objęcia ochroną w ramach polisy innych członków rodziny.

Do Twojej dyspozycji są różne warianty polis, które możesz dowolnie dopasować do własnych potrzeb. Dzięki temu zyskujesz wybór i masz pewność, że ubezpieczenie zdrowotne w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Jak działają konsultacje online?

W ramach polisy możesz więc korzystać z konsultacji lekarskich online lub przez telefon. W ich trakcie specjaliści przeprowadzają wywiady z pacjentami i w oparciu o nie mogą wystawić e-receptę, e-zwolnienie lub skierowanie na badania. To dodatkowy atut prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki telemedycynie wygodnie i bezpiecznie skorzystasz ze wsparcia lekarza, omówisz z nim niepokojące Cię objawy czy wyniki badań.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów