Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Skuteczne leczenie alkoholizmu za pomocą esperalu w Krakowie w Naszym Gabinecie

Artykuł sponsorowany

2021-09-03 14:45
Zdjęcie gabinetu lekarskiego z logotypem Nasz Gabinet.

Pokonanie alkoholizmu to wyjątkowo ciężkie wyzwanie. Wymaga sporych pokładów determinacji i zaangażowania nie tylko ze strony osoby uzależnionej, ale także jej najbliższych. Co zrobić, aby walka o trzeźwość była łatwiejsza i przyniosła oczekiwane efekty? Jaki jest najskuteczniejszy sposób na pokonanie alkoholizmu w Krakowie? Czym jest wszywka alkoholowa i na czym polega jej działanie? Czy rzeczywiście jest tak skuteczna w leczeniu uzależnienia od alkoholu? Odpowiadamy!

Wszywka alkoholowa w walce o trzeźwość

Alkoholizm to choroba cywilizacyjna, która z roku na rok dotyka coraz większą liczbę osób. Pod żadnym pozorem nie można jej lekceważyć, ponieważ nieleczona sieje spustoszenie w organizmie chorego i bardzo często prowadzi także do śmierci. Szacuje się, że już 12% naszego społeczeństwa ma problem z nadużywaniem alkoholu i nic nie wskazuje na to, żeby statystyki te miały ulec poprawie.

Życie z alkoholikiem jest niezwykle trudne, ponieważ osoba uzależniona nie myśli tak jak osoba zdrowa i w pełni świadoma. Co gorsza, bardzo często nie jest też w stanie kontrolować tego, co robi. W zaawansowanym stadium choroby uzależnienie od alkoholu jest na tyle poważne, że alkoholik jest w stanie zrobić wszystko, aby zaspokoić niepohamowaną potrzebę spożycia alkoholu - w związku z tym kradnie, zadłuża się, a w skrajnych przypadkach wyprzedaje rodzinny majątek. Najgorsze jest jednak to, że alkoholik zagraża nie tylko sobie, ale także swoim najbliższym, zmieniając ich życie w piekło.

Nie pozwól, aby alkohol zawładnął Twoim życiem. Pokonanie nałogu alkoholowego jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Potwierdzą to mieszkańcy Krakowa, którzy skorzystali już z leczenia alkoholizmu za pomocą wszywki alkoholowej w przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet.

Czym jest wszywka alkoholowa

Wszywka alkoholowa, popularnie znana jako esperal, to lek w postaci tabletek o nazwie Disulfiram WZF, który zazwyczaj wszywany jest w okolicy pośladka. Esperal skutecznie powstrzymuje chęć sięgnięcia po alkohol oraz pomaga pokonać uzależnienie.

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej

Wszycie esperalu blokuje proces dehydrogenazy aldehydowej, co oznacza, że uniemożliwia rozkład alkoholu. W związku z tym spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka, co powoduje silne zatrucie pokarmowe. Objawy zatrucia, takie jak zawroty głowy, nudności, skoki ciśnienia czy kołatanie serca są podobne jak w przypadku kaca, z tym że są silniejsze i zdecydowanie bardziej uciążliwe. Pierwsze dolegliwości wynikające z wszycia esperalu pojawiają się do kilku minut od spożycia alkoholu i nieustannie mogą trwać nawet do 10 godzin. Działanie leku jest na tyle mocne, że skutecznie zniechęca do spożywania napojów zawierających alkohol. Należy mieć na uwadze, że tabletki esperal powodują określoną reakcję organizmu po jawieniu się nawet niewielkiej ilości alkoholu we krwi (czy to w postaci cukierka, czy leków). Działanie wszywki trwa od 8 do 12 miesięcy.

Co nas czeka, jeśli nie zaprzestaniemy spożywania alkoholu po zaszyciu esperalem?

Leczenie esperalem cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ skutecznie wywołuje awersję do spożywania alkoholu. W momencie, kiedy alkoholik zlekceważy obecność leku w organizmie i wypije choćby niewielką porcję alkoholu, musi liczyć się z uciążliwymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami. Najczęstsze objawy to:

 • nudności,
 • wymioty,
 • ból głowy,
 • duszności,
 • uczucie niepokoju i lęku,
 • metaliczny posmak w ustach,
 • skoki ciśnienia,
 • zaczerwienienie twarzy,
 • zwiększona potliwość,
 • zaburzenia psychiczne.

Pogorszenie stanu zdrowia utrzymuje się od 4 do 10 godzin i niekiedy może także powodować drgawki czy stany zapalne wątroby. Odpowiedzialny za to jest aldehyd octowy nagromadzony w organizmie.

Wśród niektórych osób pojawiło się błędne przekonanie, że wszywka alkoholowa to lek na całe zło związane z alkoholem. Owszem - lek esperal to najskuteczniejszy sposób walki z alkoholem, jednak bez 100% zaangażowania ze strony pacjenta, leczenie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Podstawą terapii alkoholowej jest zastosowanie kompleksowej metody leczenia, ponieważ tylko to może zagwarantować pełne pokonanie alkoholizmu. W związku z tym wszystkim naszym pacjentom, oprócz zaszycia, proponujemy także detoks alkoholowy, który pozwala wyjść z ciągu alkoholowego oraz spotkania z psychoterapeutą, które pomagają odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Jak przebiega zabieg wszycia esperalu w Krakowie

Implantacja esperalu przeprowadzana jest przez najlepszych specjalistów od uzależnień w Krakowie. Wraz ze wstępną wizytą lekarską bezpośrednio przed zabiegiem trwa niespełna 30 minut. Konsultacja medyczna jest konieczna, ponieważ pozwala określić stan zdrowia pacjenta i przygotować plan leczenia. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Tabletki wszywa się głęboko pod skórę, zazwyczaj w okolicy pośladków, dzięki czemu rana szybko się goi, nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas codziennych obowiązków i jest niezauważalna. W zależności od wybranego pakietu stosuje się szwy kosmetyczne, które rozpuszczają się same lub tradycyjne szwy chirurgiczne, w przypadku których pacjent musi zgłosić się do ich usunięcia po około 10-14 dniach po zabiegu. Sam zabieg jest mało inwazyjny, dlatego po jego wykonaniu nie jest wymagana hospitalizacja i od razu można wrócić do pracy. To pozwoli zachować leczenie tajemnicy.

Wnętrze gabinetu lekarskiego.

Ile kosztuje wszycie esperalu w Krakowie

Wśród naszych pacjentów często pojawia się pytanie, ile kosztuje wszywka alkoholowa. Cena za wszycie esperalu Kraków zależy przede wszystkim od standardu zabiegu, który pacjent wybiera wspólnie z lekarzem podczas konsultacji medycznej. Decydujący tutaj jest stopień zaawansowania choroby pacjenta. Różnice w cenach powoduje, między innymi, dawka leku, która musi zostać przyjęta, rodzaj nici (samo rozpuszczalne lub tradycyjne) oraz liczba dodatkowych wizyt kontrolnych.

Cena za wszycie esperalu rozpoczyna się od 650 zł. Warto tutaj zwrócić uwagę, że w przychodniach Nasz Gabinet przeprowadza się zabieg wyłącznie z zastosowaniem oryginalnego esperalu. Podczas wizyty lekarskiej, bezpośrednio przed zabiegiem, krakowscy lekarze indywidualnie dopasowują program terapii do choroby pacjenta, aby wszycie esperalu było jak najbardziej skuteczne i pozwoliło pokonać alkoholizm.

Jak w każdej dziedzinie, tak samo w medycynie nieuczciwych osób nie brakuje, dlatego w Krakowie bardzo często można spotkać się z ogłoszeniami typu "esperal kraków" w bardzo niskiej cenie. Niestety niska cena zazwyczaj wiąże się z zastosowaniem nieoryginalnej wszywki alkoholowej, która na pewno nie przyniesie oczekiwanego efektu i nie zapewni pokonania choroby alkoholowej. Jedynie zastosowanie oryginalnego leku może zagwarantować leczenie alkoholizmu zakończone powodzeniem.

W Naszym Gabinecie w Krakowie dostępne są cztery warianty wszycia esperalu, a każdy pakiet zabiegu wykonywany jest z zastosowaniem oryginalnego leku i przeprowadzany jest w jak najwyższym standardzie przez najlepszych specjalistów z całego Krakowa.

Wszywka alkoholowa w Krakowie - standardy zabiegów w przychodni Nasz Gabinet

Esperal Standard

 • zabieg wszycia esperalu w znieczuleniu miejscowym,
 • tradycyjne szwy,
 • antybiotyk, który pacjent wykupuje na receptę
 • płatna wizyta kontrolna,
 • oryginalny disulfiram.

Esperal VIP

Wszycie esperalu w opcji VIP to kompleksowe rozwiązanie często wybierane przez naszych pacjentów zdecydowanych na walkę z alkoholizmem. W ramach opcji VIP pacjent otrzymuje:

 • zaszycie oryginalnym esperalem w znieczuleniu miejscowym,
 • antybiotyk podawany domięśniowo,
 • tradycyjne nici chirurgiczne,
 • jedną darmową wizytę kontrolną.

Esperal Premium

To najbardziej kompleksowe rozwiązanie, które rekomendujemy wszystkim osobom uzależnionym zdecydowanym na walkę z nałogiem alkoholowym. Na zabieg w wersji Premium składa się:

 • oryginalna wszywka alkoholowa esperal,
 • znieczulenie miejscowe,
 • rozpuszczalne szwy,
 • antybiotyk podawany domięśniowo,
 • jedna darmowa wizyta lekarska.

Esperal Gold

To najbardziej komfortowy wariant zabiegu. Lekarz podaje maksymalną ilość wszywki alkoholowej. Pakiet zawiera:

 • największą dawkę wszywki alkoholowej esperal,
 • znieczulenie miejscowe
 • szwy kosmetyczne, które same się rozpuszczają,
 • dwie darmowe wizyty w naszym gabinecie w Krakowie,
 • antybiotyk podawany domięśniowo.

Wszywka alkoholowa Kraków - gdzie można wszyć esperal w Krakowie?

Esperal zrewolucjonizował leczenie uzależnienia od alkoholu. Szybko stał się najskuteczniejszą metodą terapii w mieście Kraków. Umów się na wizytę w przychodni Nasz Gabinet w Krakowie i pokonaj alkoholizm raz na zawsze.

Śledź nasze profile w mediach społecznościowych:
https://www.facebook.com/szczepimysie.org
https://www.instagram.com/szczepimysie
https://www.facebook.com/naszgabinetpl
https://www.instagram.com/naszgabinet/


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów