Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Sposób na piękne włosy - filtr zmiękczający wodę!

Artykuł sponsorowany

2020-10-05 09:22
filtr łazienkowy na słuchawkę

Świadomość społeczeństwa na temat negatywnego wpływu twardej wody na organizm stale rośnie. Większość osób wie, że spożywanie wody złej jakości może nam poważnie zaszkodzić. Warto jednak pamiętać, że twarda woda szkodzi nie tylko od wewnątrz, ale też z zewnątrz. Regularne mycie włosów w twardej wodzie widocznie pogarsza ich kondycję. Jeśli więc pragniesz cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i nawilżonymi kosmykami, pomocą mogą okazać się specjalne filtry do łazienki, które zmiękczają twardą wodę.

Jak twarda woda wpływa na włosy?

Twarda woda to problem, który trapi wiele osób. W niektórych miastach po prostu trudno o wodę dobrej jakości. Wtedy najlepszym wyjściem jest samodzielne zadbanie o jakość wody. Montując filtry do wody do łazienki, można zmiękczyć nawet bardzo twardą wodę. Ale co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem? Twarda woda ma wysoką zawartość minerałów, takich jak wapń, magnez, siarczany czy wodorowęglany. Jeśli w wodzie, której używasz do mycia, znajduje się zbyt dużo tych składników, możesz zauważyć, że Twoje włosy są przesuszone, szorstkie i matowe. Pod wpływem twardej wody włosy stają się niepodatne na stylizację, a fryzura płaska i pozbawiona objętości. Problem twardej wody może szczególnie Ci doskwierać, jeśli naturalnie posiadasz włosy falowane lub kręcone. Złej jakości woda negatywnie wpływa na skręt włosów- zamiast pomóc w pielęgnacji loków, sprawia, że się puszą, plączą i rozprostowują.

To wcale nie koniec negatywnych skutków mycia włosów w twardej wodzie. Co najgorsze- woda złej jakości może powodować wypadanie włosów. Dlaczego? Nadmiar minerałów zawartych w twardej wodzie podrażnia gruczoły łojowe na skórze głowy. Wskutek tego włosy bardziej się przetłuszczają, a gromadzący się łój zatyka mieszki włosowe oraz osłabia je, czego efektem jest widoczne przerzedzenie włosów.

Nieskuteczne kosmetyki do pielęgnacji, a może twarda woda?

Masz wrażenie, że żadne szampony, odżywki, czy maski na włosy nie dają pożądanych efektów? Problem może tkwić nie w kosmetykach, ale w jakości wody, której używasz podczas pielęgnacji włosów. Składniki zawarte w produktach do pielęgnacji mogą reagować z minerałami w twardej wodzie, tworząc sole magnezowe lub wapniowe. Przez to odżywki, czy maski nie tylko stają się mniej skuteczne, ale też zbierają się na włosach w postaci niewidocznego, trudnego do usunięcia osadu. Włosy są więc obciążone i osłabione, co bezpośrednio wpływa na ich kondycję i wygląd. Co więcej, kosmetyki bardziej opornie rozprowadzają się na włosach umytych w twardej wodzie i gorzej się pienią, przez co używasz ich więcej. Skutek jest oczywisty- szybciej kończą Ci się produkty, a efekty i tak są niezadowalające. Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań tego problemu jest montaż filtra zmiękczającego wodę. W ofercie sklepu Global Water znajdują się profesjonalne filtry do łazienki, które można umieścić w prysznicu. Jeden przyrząd rozwiązuje tak wiele problemów z włosami!

Zadbaj o zdrowie i piękno swoich włosów!

Wiesz już, jak wpływa na włosy twarda i zanieczyszczona woda. A jak działa na nie woda miękka? Już po krótkim czasie używania miękkiej wody w pielęgnacji włosów możesz zauważyć ogromną różnicę! Pasma staną się bardziej gładkie, miękkie i lśniące. Włosy będą gęstsze i silniejsze oraz nabiorą większej objętości. Bardzo możliwe, że skończy się Twój problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Zapewne dostrzeżesz też, że zużywasz mniej kosmetyków i że są one bardziej skuteczne. Maska czy odżywka, która wcześniej sprawiała, że Twoje włosy były szorstkie i suche teraz może stać się Twoim ulubionym produktem pielęgnacyjnym! Wiele osób przekonało się, że odpowiednie filtry do wody do łazienki mogą znacznie polepszyć jakość życia. W Global Water znajdziesz wiele propozycji filtrów prysznicowych (https://sklep.osmoza.pl/filtry-lazienkowe-c-113_6.html), dlatego bez problemu znajdziesz takie urządzenie, które najlepiej spełni Twoje potrzeby. Jeśli lubisz luksusowe produkty i pragniesz w dodatkowy sposób zadbać o swoje ciało, z pewnością zainteresują Cię filtry do łazienki z dodatkowymi funkcjami. Tego typu urządzenia nie tylko zmiękczają i oczyszczają wodę, ale też wzbogacają ją o cenne składniki, takie jak kolagen, witaminy, selen, czy jaśmin. Woda towarzyszy nam każdego dnia. Warto więc zadbać o to, by była najwyższej jakości!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów