Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Ubezpieczenie na życie w trosce o przyszłość

Artykuł sponsorowany

2021-02-05 10:41
ubezpieczenia

Zabezpieczenie przyszłości swojej i bliskich jest priorytetem większości z nas. Służą temu pakiety ubezpieczeń na życie, które niosą pomoc materialną wtedy, gdy nieprzewidziane sytuacje krzyżują nasze życiowe plany. Czy warto skorzystać z usługi ubezpieczenia na życie i kto powinien z niej skorzystać?

Czym jest usługa ubezpieczenia na życie?

Życie bywa nieprzewidywalne. Tak naprawdę, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie jutro, za tydzień, miesiąc czy rok. Nikt nie próbuje tutaj snuć czarnych scenariuszy, odpowiedzialny człowiek jednak bierze pod uwagę różne możliwości. Zdarzają się przecież wypadki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Mogą zdarzyć się wszędzie- w domu, w pracy, w trasie. W wyniku takich wypadków możemy utracić zdolność do pracy. Zdarzają się także poważne choroby, które również wyłączają nas z możliwości zarabiania na życie rodziny. Przychodzi też czas, w którym nasze dzieci pozostaną same i również mogą potrzebować pomocy. Temu właśnie służy usługa ubezpieczenia na życie.

Na czym polega korzystanie z usługi, jaką jest ubezpieczenie na życie?

Przystąpienie do umowy ubezpieczeniowej jest łatwe. Wystarczy podpisanie kilku dokumentów, w których należy zdeklarować się, że chcemy z takiego ubezpieczenia korzystać. Każdego miesiąca z wypłaty, jaka wpływa na nasze konto, pobierana jest jakaś ustalona kwota, która odkłada się właśnie na sytuacje nieprzewidywalne, które zaburzą cały porządek. Kwota nie jest wielka, właściwie może być nawet niezauważalna, a pomoc, która może być konieczna będzie nieoceniona.

Czym jest ubezpieczenie na zdrowie?

Każdy doskonale wie, jak kruche bywa nasze zdrowie. Niewłaściwa dieta, stres, przemęczenie.. To wszystko sprawia, że choroby czyhają na nas, by zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Najgorsze są oczywiście te najpoważniejsze choroby, które czynią nas niezdolnymi do pracy. W przypadku diagnozy nowotworu czy innej choroby przewlekłej, możliwe jest uzyskanie pomocy dzięki korzystaniu z ubezpieczenia na zdrowie. Co więcej, w ramach takiego ubezpieczenia, możemy mieć pewność, że w przypadku pobytu w szpitalu również otrzymamy rekompensatę. Ochrona tego rodzaju nie obejmuje tylko i wyłącznie choroby nowotworowej, ale także choroby układu krążenia, zapalenia tarczycy czy stwardnienie rozsiane. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas.

Czy warto skorzystać z ubezpieczenia?

Ubezpieczenie na życie jest inwestycją, z której właściwie nie chcemy korzystać. Życie jest jednak życiem i naprawdę warto zainwestować w siebie i swoich bliskich. Skorzystanie z usługi ubezpieczenia na życie jest nie tylko odpowiedzialnością, ale także wyrazem troski o bliskich. To inwestycja, która się zwraca. Składki na ubezpieczenie nie są wysokie, a kwoty ubezpieczenia wypłacanego w razie choroby czy śmierci to kwota rzędu od 250 000 do nawet 1 000 000 zł. Warto pomyśleć przede wszystkim o naszych dzieciach. To one pozostaną tutaj, a nie chcemy przecież nakładać na nich finansowych problemów.

Kto powinien skorzystać z ubezpieczenia na życie?

Z ubezpieczenia na życie powinien skorzystać każdy z nas. Jednak szczególnie zalecane jest to osobom, które pracują w warunkach podwyższonego ryzyka wypadku, np. kierowcom zawodowym i wszystkim innym przedstawicielom niebezpiecznych zawodów. W większości przypadków pakiety ubezpieczeniowe są dostosowywane do indywidualnej sytuacji i potrzeb danej osoby. Osoba ubezpieczona może liczyć na kompleksową pomoc zarówno tuż po diagnozie ciężkiej chorobie, jak i w trakcie leczenia i po nim, szczególnie, gdy uniemożliwia to dalszą pracę zarobkową.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów