Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Wszywka alkoholowa Esperal Warszawa

Artykuł sponsorowany

2021-03-19 13:43
Wszywka alkoholowa Warszawa

Choroba alkoholowa objawia się głównie poprzez: ciągłą chęć spożycia napoju alkoholowego, potrzebę spożywania coraz większych dawek alkoholu, brak panowania nad sobą oraz kontroli ilości spożywanych dawek alkoholu, wstyd. Jeżeli spośród powyższej listy dostrzegasz u siebie minimum trzy objawy, najprawdopodobniej jesteś już uzależniony od alkoholu. W takim przypadku konieczna jest interwencja specjalistów.

Oczywiście, wychodzenie z alkoholizmu łączy się z wieloma wyrzeczeniami oraz przeplata ze sobą pasmo sukcesów oraz porażek. Nie mniej jednak dobrą metodą wspierania silnej woli alkoholika jest zabieg wszycia Esperalu – można go wykonać w klinice w Warszawie. Esperal to nazwa handlowa Disulfiramu, czyli substancji upośledzającej w znaczny sposób działanie enzymu niezbędnego do metabolizowania alkoholu.

Dlaczego warto zdecydować się na wszycie Esperalu w Warszawie?

Samodzielne podejmowane próby wychodzenia z uzależnienia jest trudne i żmudne, a w większości przypadków niemalże niemożliwe. Ze względu na fakt, iż jest to choroby natury psychicznej, do problemu należy podchodzić kompleksowo, od wewnątrz, poszukując przyczyn pojawienia się omawianego zaburzenia. Pierwszym krokiem w drodze do abstynencji jest przygotowanie własnego organizmu do walki z uzależnieniem poprzez odbycie detoksu. Następnie nieoceniona jest pomoc psychoterapeutów, którzy pracując indywidualnie, grupowo lub rodzinnie uczą reagować na trudne momenty w życiu alkoholika. Warto rozważyć zastosowanie wszywka alkoholowa Warszawa, która wzmacnia zmiany w nastawieniu do samej czynności spożywania alkoholu. Tabletka z substancją aktywną powoduje to, że alkoholik przestaje kojarzyć alkohol z przyjemnością, a zaczyna występować wstręt, awersja i strach.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Zabieg zaszycia alkoholowego polega na tym, że chirurgicznie nacina się skórę pacjenta, a w powstałe miejsce umieszcza tabletkę z lekiem Disulfiram. Zazwyczaj odbywa się to w okolicy pośladkowej. Czas trwania tabletki jest uzależniony od indywidualnych cech osoby, która ją posiada. Szacuje się jednak, że jest to od 8 do 12 miesięcy, gdzie obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Z kolei Esperal jest organicznym związkiem chemicznym blokującym metabolizowanie etanolu w ciele człowieka. Jeśli Esperal zostanie połączony z alkoholem niemalże natychmiast zaczynają pojawiać się nieprzyjemne dolegliwości, tożsame z silnym zatruciem alkoholowym. Zalicza się do nich:

 • Duszności,
 • Ból głowy i mięśni,
 • Kołatanie serca i wzrost ciśnienia,
 • Ból brzucha i wymioty,
 • Stany lękowe.

Niebezpieczna dla pacjenta jest nawet niewielka ilość alkoholu. Warto podkreślić, że spożycie wysokoprocentowego drinka mimo posiadania wszywki alkoholowej Esperal wiąże się dla leczonego pacjenta nie tylko z szeregiem niezwykle nieprzyjemnych, lecz nawet zagrażających jego życiu i zdrowiu objawów.

Przeciwwskazania co do zaszycia się w Warszawie

Przeciwwskazania do podjęcia leczenia farmakologicznego z zastosowaniem Disulfiramu (Esperalu) w Warszawie są następujące:

 • Brak zgody pacjenta na wykonanie zabiegu,
 • Brak zachowanej abstynencji przed zabiegiem,
 • Uczulenie na substancje aktywne zawarte w tabletce antyalkoholowej,
 • Ciąża lub karmienie piersią,
 • Występowanie chorób przewlekłych: 
 • niewydolność serca, 
 • niewydolność krążeniowa,
 • niewydolność oddechowa,
 • zawał serca,
 • niedokrwistość,
 • nadciśnienie,
 • choroby wątroby,
 • zaburzenia psychiczne,
 • zapalenie wielonerwowe lub nerwu wzrokowego
 • cukrzyca,
 • padaczka,
 • choroby nerek,
 • niedoczynność tarczycy.

Osobą, która podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu na naszym gabinecie jest zawsze lekarz chirurg, wspierając się informacjami na temat zdrowia pacjenta uzyskanymi w wywiadzie medycznym przed planowanym zabiegiem.

Ile kosztuje zabieg wszycia Esperalu w Warszawie?

Koszty farmakologicznego leczenia choroby alkoholowej za pomocą Esperalu w Warszawie są zbliżone do cen obowiązujących w innych dużych miastach. Cena zabiegu w naszej klinice https://gabinetchirurgiczny.com/ w dużej mierze uzależnione jest od stopnia uzależnienia pacjenta oraz jego ogólnej kondycji. Cena zaczyna się od sumy 550zł. Modyfikuje się ją w oparciu o czynniki poprawiające komfort pacjenta podczas zabiegu. Zalicza się do nich: przepisaną dawkę zaszywanego leku (ilości podawanych tabletek), typu szwów wykorzystywanych do zaszycia rany, odbywanych wizyt kontrolnych, a także podawanych antybiotyków po zabiegu. W naszej klinice w Warszawie z terapii awersyjnej, jaką jest leczenie Esperalem może skorzystać osoba pełnoletnia, której ogólny stan zdrowia pozwala na skorzystanie z tej metody terapii uzależnień.

Wszywka alkoholowa – skuteczność Esperalu

Skuteczność Esperalu sam producent leku określa na czas około 10 miesięcy – tak długo działa bowiem lek w ciele zaszytego pacjenta. Najczęściej po tym okresie dochodzi do całkowitego rozpuszczenia tabletki w organizmie. Jednakże każdy organizm reaguje na wszywkę w inny sposób, co oznacza, że zdarzają się nawet przypadku – kiedy skuteczność Esperalu wynosiła nawet do roku czasu. Po tym czasie osoba uzależniona może ponownie się zaszyć.

Czy zaszycie alkoholowe w Warszawie to skuteczna pomoc w walce z nałogiem?

Zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal uznawane jest za dość wspomaganie silnej woli pacjenta, próbującego walczyć z nałogiem, a także nabywanie nowych oraz przede wszystkim zdrowych nawyków. Ze względu na dużą skuteczność wszywki Esperal cieszy się ona stosunkowo dużą popularnością, co potwierdzają liczne badania naukowe. Warto podkreślić, że wszywka alkoholowa Esperal oddziałuje nie tylko na zdrowie fizyczne danego pacjenta, lecz także na jego sferę psychiczną. W momencie kiedy osoba nadużywająca napojów alkoholowych nagle postanowi się „złamać”, a co za tym idzie sięgnąć po alkohol, niemal że natychmiastowo pojawiają się skutki uboczne zmieszania alkoholu z Esperalem. 
Jednym z głównych celów stosowania wszywki alkoholowej Esperal jest wywołanie swego rodzaju bariery psychicznej u osoby nadużywającej alkohol, a także motywowanie jej do życia w trzeźwości. Stosując Esperal w połączeniu z odtruwaniem alkoholowym oraz terapią uzależnienia rosną szanse na całkowitą abstynencję pacjenta.

Wiele osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej odstawia napoje wysokoprocentowe ze względu na występujące skutki uboczne upośledzenia metabolizmu alkoholu. Już kilka/kilkanaście minut po spożyciu etanolu pacjenci odczuwają silne bóle i zawroty głowy, wymioty, skoki ciśnienia tętniczego, duszności, tachykardia, wzmożona potliwość oraz rumień. Oprócz zabiegu implikacji wszywki alkoholowej Esperal, nasi pacjenci mogą skorzystać z odtrucia alkoholowego – które jest najczęściej stosowane na samym początku trudnego procesu – jaki jest leczenie choroby alkoholowej. W trakcie przeprowadzania detoksu pacjenci mają u nas zapewniony stały dostęp do usług pielęgniarskich i pomocy lekarskiej.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów