Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Dlaczego warto regularnie jeździć na rowerze?

Artykuł sponsorowany

2021-01-05 12:34
jazda na rowerze

Systematyczna jazda na rowerze niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy preferują aktywny tryb życia. Ważne jest to, aby znaleźć jednoślad właściwie dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Już na początku warto więc określić, jakie trasy będziemy pokonywać najczęściej. W sklepie Antymateria można znaleźć wysokiej klasy pojazdy, które jednocześnie nie kosztują majątku.

Niższe ryzyko chorób serca

Jazda na jednośladzie wzmacnia serce oraz układ krwionośny. Omawiana forma aktywności wydaje się więc prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy znajdują się w grupie szczególnego ryzyka wystąpienia np. zawału serca. Oczywiście ci, którzy posiadają dolegliwości zdrowotne muszą pozostać pod opieką lekarza. Ważne jest to, aby wysiłek był dopasowany do możliwości organizmu. Nie zawsze wyciskanie z siebie siódmych potów jest wskazane!

Pozytywny wpływ na psychikę

Osoby, które narzekają na nadmiar stresu powinny udać się na wycieczkę rowerową. Czasami wystarczy kilka godzin, aby skutecznie rozładować negatywne emocje, które zostały nagromadzone w ciągu kilku dni, a nawet tygodni. Trzeba podkreślić, że nawet doświadczeni specjaliści potwierdzają dobroczynny wpływ omawianej aktywności fizycznej na zdrowie psychiczne. Zamiast jazdy po mieście warto wybrać dłuższą trasę. W terenie fantastycznie sprawdzi się rower gravel, który zapewnia nieprzeciętne parametry jezdne.

Skuteczne kształtowanie sylwetki

Nie każdy lubi spędzać czas na siłowni. Ćwiczenia na macie nie każdemu przypadną do gustu. Być może to właśnie jazda na rowerze okaże się najlepszym wariantem. Dzięki niej kształtowanie sylwetki stanie się łatwiejsze. Pedałowanie pozwala wzmocnić przede wszystkim mięśnie nóg oraz pośladków. Oczywiście nie osiągniemy takich rezultatów, jak w przypadku podnoszenia ciężarów, jednak efekty z pewnością będą zauważalne. Im trudniejsza trasa, tym większy wysiłek. W ekstremalnych warunkach naszym sprzymierzeńcem będzie wytrzymały gravel.

Eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej

Borykasz się ze zbędnymi kilogramami? Wiele osób ma podobny problem. Plusem jazdy na dwóch kółkach jest fakt, że nie obciąża ona stawów. Właśnie dlatego opisywana aktywność jest bezpieczna nawet dla tych, którzy posiadają dużą nadwagę. Początkowo warto jest postawić na krótkie i proste trasy. Nad kondycją należy pracować stopniowo, tak aby nie zniechęcić się zbyt szybko. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w licznik spalonych kalorii, dzięki któremu łatwiej jest monitorować osiągi.

Wzmocnienie układu immunologicznego

Nie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu wzmacnia układ immunologiczny, co przekłada się na niższe ryzyko rozwoju wielu chorób i infekcji. Kluczowa jest tutaj regularność. Nawet, jeśli warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, to warto wybrać się na krótką wycieczkę. Musimy jednak odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Kiedy na dworze jest chłodniej, to warto ubrać bieliznę termiczną. Ochroni nas ona przed utratą ciepła i wyziębieniem.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów