Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Jak materac oddziałuje na kręgosłup?

Artykuł sponsorowany

2020-12-09 12:53
materac kręgosłup

Jakość snu zależy od wielu różnych czynników. Jedno jest pewne - niewłaściwie dopasowany materac może wywołać wiele niepożądanych objawów oraz nasilić nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Decyzji zakupowej nie należy podejmować zbyt pochopnie. Warto jest postawić na produkt renomowanej marki. W ofercie Godre znajdują się wyłącznie materace najlepszych producentów, więc dobrze jest się z nią zapoznać. Atutem jest dostępność modeli na indywidualny wymiar.

Podtrzymanie ciężaru ciała

Wysokiej klasy materac 180x200 lub w innym rozmiarze odpowiada za optymalne podtrzymanie ciała. Sprawia to, że układ kostny znajdują się w dogodnym położeniu. Użytkownik nie zapada się w zbyt miękkiej powierzchni, a jednocześnie nie znajduje się w nienaturalnej pozycji. Rano możemy obudzić się w pełni wypoczęci, bez bólu kręgosłupa lub karku. Podczas wyboru materaca zwróćmy szczególną uwagę na wypełnienie, ponieważ to właśnie ono decyduje o komforcie i ergonomii eksploatacji. Źle dopasowany wywoła odrętwienie kończyn oraz pozostałych obszarów ciała. Trzeba wspomnieć, że nadmierny nacisk może spowodować także problemy z przepływem krwi, co jest szczególnym zagrożeniem dla osób posiadających schorzenia układu krążenia.

Materac dopasowany do wagi

Nie istnieją materace 180x200, które w absolutnie każdym przypadku sprawdzą się tak samo dobrze. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma inne potrzeby. Dlatego wybierając materac warto wziąć je pod uwagę. Produkt powinien zostać starannie dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań użytkownika, co nie zawsze jest ważne. Przed zakupem dokładnie przeanalizujmy specyfikację techniczną interesującego nas modelu, ponieważ można w nie znaleźć wszystkie potrzebne informacje. Priorytetem jest to, aby materac został trafnie dopasowany do wagi użytkownika. Osoby cięższe powinny wybrać bardziej twardsze materace, a osoby lżejsze mogą się pokusić o bardziej miękki materac. Jeśli będzie on użytkowany przez dwie osoby w tym samym czasie, to musimy mieć pewność, że konstrukcja nie będzie przechylać się w stronę cięższego użytkownika. Dzieje się tak w przypadku modeli niskiej jakości. 

Bezpieczne wypełnienie materacu

Osoby posiadające problemy z kręgosłupem powinny postawić na materac posiadający termoplastyczne wypełnienie. Podstawowym atutem jest fakt, że elastycznie przystosowuje się on do ciała pod wpływem temperatury. Najlepiej, aby posiadał on nowoczesny system wentylacji. To właśnie on chroni przed nadmierną potliwością, a także rozwojem bakterii, czy też grzybów. Szeroki wybór godnych polecenia modeli można znaleźć w ofercie Godre.pl. Na specjalną uwagę zasługuję materace ortopedyczne, które posiadają znakomite właściwości użytkowe. Takie materace mogą być szczególnie przydatne dla osób z wadami postawy czy schorzeniami kręgosłupa. Przed kupnem materaca warto przejrzeć rankingi z materacami - czesto można znależć tam przydatne informacje. Dodatkowo warto poradzić się lekarza. Profesjonalna opinia lekarska pomoże dokonać wyboru i wybrać odpowiedni materac.


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów