Pacjentka z mapą w rękach

Znajdź lekarza w okolicy

Pacjentka trzyma kartkę z kalendarza

Wybierz termin i godzinę

Pacjentka rezerwuje termin

Zarezerwuj wizytę

Pacjentka rezerwuje termin

Przyjdź na wizytę

Umów się do lekarza na NFZ lub prywatnie.

Znajdź wolny termin wizyty teraz!

Kroplówki witaminowe – skuteczna suplementacja w zasięgu Twojej ręki

Artykuł sponsorowany

2021-11-03 12:35
Pacjent podczas podawania kroplówki witaminowej.

Zmagasz się z niedoborami związków odżywczych, jednak suplementy doustne nie poprawiają Twojego samopoczucia? Nic w tym dziwnego, skuteczność doustnych preparatów witaminowo-mineralnych jest mocno dyskusyjna. Nie zaskakuje zatem fakt, że coraz więcej osób sięga po alternatywną formę suplementacji, czyli kroplówki witaminowe. W czym tkwi sekret tej metody? Kto najwięcej skorzysta z suplementacji dożylnej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Kroplówki witaminowe a suplementy doustne – w czym tkwi różnica?

Czy wiesz, że suplementy doustne wchłaniają się w około 40%? Tak niska biodostępność spowodowana jest kilkoma czynnikami. Przede wszystkim większość dostępnych na rynku suplementów diety charakteryzuje się złym składem, ponieważ zawarte w nich witaminy i minerały występują w słabo przyswajalnych formach. Co więcej, składniki tych preparatów nierzadko wzajemnie zmniejszają własne wchłanianie, ponieważ konkurują o ten sam przenośnik. Sytuacji nie poprawia fakt, że spora część osób cierpi z powodu chorób przewodu pokarmowego, które także ograniczają wchłanialność związków odżywczych.

Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w przypadku kroplówek witaminowych. Podawane są one bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu omijają ograniczenia wynikające z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego. Kroplówki z witaminami umożliwiają osiągnięcie wysokiego stężenia związków odżywczych w zaledwie kilka minut, dzięki czemu pozytywne efekty tej formy suplementacji są wyraźnie odczuwalne jeszcze tego samego dnia. Skuteczność tej metody pozwala wyrównać złożone niedobory witamin czy minerałów w zaledwie kilka dni.

Medyk trzyma w ręce kroplówkę witaminową.

Kto najwięcej skorzysta z kroplówek witaminowych?

Kroplówki witaminowe to forma suplementacji, która może być stosowana niemal przez wszystkich! Warto jednak wspomnieć, że niektóre osoby mogą szczególnie skorzystać z wlewów dożylnych z witaminami. Do tej grupy zalicza się przede wszystkim osoby, które:

  • prowadzą źle zbilansowaną lub niedoborową dietę;
  • uprawiają zawodowo sport;
  • wykonują ciężką fizycznie pracę;
  • często sięgają po używki, takie jak alkohol, papierosy czy narkotyki;
  • zmagają się z osłabieniem podczas zatrucia pokarmowego;
  • przechodzą rekonwalescencję po ciężkiej chorobie;
  • chorują na schorzenia układu pokarmowego zmniejszające wchłanianie.

Kroplówki witaminowe w Warszawie? Wybierz mądrze!

Popularność wlewów witaminowych sprawiła, że w samej Warszawie można znaleźć kilkanaście klinik witaminowych. Jak jednak wybrać tę, w której suplementacja będzie skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na personel, ponieważ kroplówki witaminowe powinny być wykonywane jedynie przez doświadczonych lekarzy lub ratowników medycznych. Wykwalifikowaną kadrę znajdziesz w KacDoktorze – firmie oferującej odtrucie alkoholowe i kroplówki witaminowe w Warszawie i okolicznych miejscowościach.

Tym, co wyróżnia tę firmę, jest wyjątkowe podejście do pacjenta i jego potrzeb. KacDoktor umożliwia bowiem skorzystanie z zalet suplementacji dożylnej nie tylko w nowoczesnym gabinecie, ale także w zaciszu domu pacjenta. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista od suplementacji dojedzie we wskazany adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Nie musisz też martwić się ciekawskimi spojrzeniami, ponieważ pracownicy KacDoktora zadbają o dyskrecję.

Skorzystaj z kroplówek witaminowych i popraw swoje samopoczucie w kilka dni!


Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.

Więcej artykułów